ערוץ 10 ידרוש מהרשות השנייה אישור להארכת מהדורת החדשות עד 21:20

ההארכה היא כחלק מהאסטרטגיה של הערוץ להרחיב את המדורות החדשות ולכלול בתוכה קטעי מגזין ומוספים שונים ■ בקשת וברשת מפעילים לחצים על הרשות השנייה שתכפה את סיום מהדורת החדשות עד 21:00 בלבד

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ערוץ 10 ידרוש ממועצת הרשות השנייה לאשר את בקשתו להארכת מהדורת החדשות המרכזית בכל יום מ-20:00 עד 21:20, במקום השעה הרשמית עד כה 21:00. ההארכה היא כחלק מהאסטרטגיה של הערוץ להרחיב את המדורות החדשות ולכלול בתוכה קטעי מגזין ומוספים שונים.

בשבועות האחרונים החלה הרשות השנייה להיכנס לעובי הקורה בסוגיית הקרב על הארכת מהדורות החדשות. ערוץ 10 החל בשנה האחרונה להאריך באופן משמעותי את המהדורות, באמצעות בקשות אד-הוק יומיות מהרשות השנייה, ובתגובה גם חדשות 2 מאריכות את המהדורות. דיון מיוחד במועצת הרשות השנייה אמור להתקיים בנושא בשבוע הבא.

אתמול, כדי להאריך עוד יותר את המהדורה, החלה חדשות 2 לשדר פינה מיוחדת, "המהדורה ב-120 שניות". המגישה יונית לוי הציגה את הפינה החדשה ואמר כי "מהדורות החדשות מעט יותר ארוכות בימים אלה, כפי שאולי שמתם לב, לכן נתחיל לשדר תקציר שלה, או אם תרצו מהדורה ב-120 שניות".

גולן יוכפז. "יש שאיפה שצריכה להיות אחידות בין ערוץ 2 ל-10? זו פגיעה במאמצי הבידול של הערוץ"צילום: אייל טואג

מבחינת ערוץ 10 הארכת המהדורה היא אסטרטגית ותוכננה מראש על ידי המנכ"ל יוסי ורשבסקי ומנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז, כחלק מהתפישה החדשה של ערוץ המבוסס על שידורי אקטואליה ותוכן חדשותי. כחלק מזה משבץ הערוץ במהדורות החדשות סדרות כתבות וקטעי מגזין ומוספים כמו "אנליסט" ו"ברקוד". בנוסף, עבור ערוץ 10 שידור החדשות הוא כלכלי, שכן עלות ייצור החדשות נמוכה יחסית לייצור תוכן לפריים טיים.

אלא שעבור ערוץ 10 מדובר גם בכלי שמאפשר לו להתחרות מול ערוץ 2. כל עוד שהמהדורה משודרת, יש פחות זפזופ בין הערוצים וכך חדשות 10 נהנים מיותר צפייה, ואילו תוכניות הפריים טיים של חדשות 2 נפגעות. פגיעה זו אילצה גם את קשת ורשת להאריך את מהדורת החדשות של ערוץ 2 לעתים עד 21:25 – ורק אז לצאת לתוכנית הפריים טיים.

כללי הרשות השנייה מחייבים את גופי השידור להציג לרשות לוח שידורים מראש. בלוח השידורים של כל גופי השידור משובצות החדשות רק עד 21:00. כל חריגה כזו נעשית רק לאחר אישור טלפוני יומי מהרשות השנייה. הרשות מצידה מעדכנת גם את הערוץ המתחרה כדי שיוכל גם הוא להתמודד בתחרות ולהאריך את המהדורה. המנהג הזה, שהתחיל בתקופת המנכ"ל הוקדם שי באב"ד, נהפך ליום יומי ובפועל ממסמס לחלוטין את האישור ללקוח המקורי שלפי החדשות מסתיימות בשעה 21:00.

בקשת וברשת מפעילים לחצים על הרשות השנייה שתכפה את סיום מהדורת החדשות עד 21:00 בלבד. לשיטתם זו הדרך לעשיית סדר בתחרות הפרועה. אלא שבערוץ 10 מתנגדים לכל מגבלה כזו ואף יצאו באחרונה בקמפיין בעיתונות הכלכלית תחת הכותרת "חדשות 10 – יותר ארוכות, יותר מעמיקות".

כעת הולכים בערוץ 10 צעד נוסף. בהמשך לבקשה רשמית שהוגשה לשינוי לוח השידורים, כך שמהדורת החדשות תסתיים באופן רשמי בכל יום ב-21:20, מתכוונים בערוץ 10 לדרוש את אישור השינוי. בערוץ אומרים כי מהדורת החדשות הארוכה היא חלק מהתוכנית האסטרטגית של הערוץ להתמקדות בחדשות ואקטואליה, ונועדה לאפשר את שידור סדרות המגזין והמוספים השונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"