מגה שילמה 106 מיליון שקל לספקים והחברה המרכזית חזרה לספק לה סחורה

הנהלת מגה תצטרך עדיין לשכנע את הספקים לספק לה סחורה בעבור תנאי התשלום הקודמים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מגה העבירה היום לספקים כ-106 מיליון שקל עבור סחורה שסופקה בספטמבר במהלך החגים. בעקבות כך החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה ישראל) חזרה היום לספק מוצרים לרשת אחרי שעצרה אספקה ביום שלישי. היום סיפקה לחנויות את המוצרים של טרה שבבעלותה וביום ראשון צפוייה לחזור לספק מוצרים של קוקה קולה.

מדובר בספק הגדול ביותר שהפסיק אספקה למגה. ישנם עדיין מספר ספקים שמספקים סחורה באופן חלקי - ביניהם יוניליוור, יפאורה, שמן תעשיות ועוד. חברת נטו הפסיקה לספק למגה סחורה כבר בחודש יולי, אז מגה פנתה לבית המשפט בבקשה להסדר נושים עקב חובותיה הגדולים.

צילום: עופר וקנין

אתמול בערב התקיימה ישיבה באיגוד התעשיינים ביחד עם אביגדור קפלן מנכ"ל אלון רבוע כחול בעלת מגה ומנכ"ל מגה רביב ברוקמאייר.

ביום שישי הקרוב הרשת תצטרך לשלם לספקים תשלום של כ-60 מיליון שקל. על-אף ההישג הזמני מול החברה המרכזית, בהנהלת מגה בראשות ברוקמאייר יצטרכו לשכנע את הספקים לספק סחורה כרגיל בשבוע הבא. זאת לאחר שבמגה הודיעו לספקים בימים האחרונים כי הם חוזרים לתנאי התשלום הרגילים שהיו טרום המשבר ביולי.

מאז יולי חלק מהספקים סיפקו סחורה עבור תשלום מזומן, ערבויות או תשלום שבועי. כעת ברשת דורשים שיחזרו לספק להם סחורה תמורת תנאי התשלום הקודמים של שוטף 45 עד 90 יום, כל אחד לפי ההסכם שיש לו עם הרשת, ללא ערבויות וללא תשלום מזומן. ספקים רבים חשים אי נוחות עם המצב, בעיקר עקב כך שלמרבית הספקים אין ביטוח אשראי, ומנהלים משא ומתן מול הנהלת הרשת.

לדברי בכיר במגה: "עכשיו צריך לראות שהספקים חוזרים לעבוד עם מגה בלי להקשות וזה אומר בלי לבקש מקדמה, מזומן, קיצור תנאי תשלום, ערבויות ועוד בקשות שיש לספקים. הספקים צריכים להבין למגה אין כסף לממן את זה".

בעלי איגרות החוב מסדרה ג' של חברת אלון רבוע כחול שבשליטת אלון חברת הדלק (72.7%) אישרו אתמול (ה') את הסדר החוב שגובש עם הבנקים לארגון מחדש של החוב הפיננסי של החברה.

אלון רבוע כחול, שהיא החברה האם (70%) של מגה קמעונאות, חייבת לבעלי איגרות החוב ולבנקים 900 מיליון שקל. הסדר החוב מבוסס על איחוד החוב של החברה לבעלי אג"ח ג' ולבנקים ועל קביעת לוח סילוקין משותף. ההסכם כולל דחייה של 5 שנים בפירעון 94% מקרן החוב ופרעון של 2% מהקרן בכל אחת מהשנים 2017, 2018 ו-2019.

אלון רבוע כחול תעלה את הריבית לבעלי האג"ח ולבנקים ל-5% לשנה כש-4% ישולמו כריבית שוטפת ועוד 1% ב-2020. הנושים יקבלו 1% מקרן החוב בכפוף למצבה הפיננסי של אלון רבוע כחול ב-2020. החברה תקצה 10% ממניותיה לנושים שיקבלו את המניות על פי חלקם היחסי בחוב. הבנקים יקבלו 57% מהחוב ובעלי אגרות החוב 43% ממנו.

אביגדור קפלןצילום: מוטי מילרוד

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"