קריין חדשות בגל"צ תובע: "לא קיבלתי שכר 14 שנה - ופוטרתי בהודעת סמס"

הקריין רועי רון תובע שכר חודשי של 5,000 שקל בחודש עבור המשמרות שמילא במהלך השנים, שהצטברו ל-420 אלף שקל ■ יועמ"ש גל"צ: "רון התנדב בתחנה במהלך השנים כמתנדב במערך במתנדבים"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

רועי רון, ששימש קריין חדשות בגלי צה"ל, תובע את התחנה ואת משרד הביטחון ב-587 אלף שקל, לאחר שלטענתו במשך 14 שנה לא שולם לו כלל שכר עבודה ולא ניתנו לו תנאים סוציאליים, על אף שהובטח לו כי נושא השכר יוסדר. לטענתו הוא פוטר בסוף בהודעת SMS. מנגד, בתחנה מאשימים אותו ב"חוסר תום לב משווע" וטוענים כי הציג "מצג שווא כאילו מעוניין לבוא ולתרום, וכעת הופך את עורו".

רון עבד בעבר בקול ישראל. ב-2001 הוא התקבל לעבודה בגל"צ כקריין חדשות, אך הובהר לו, לטענת התביעה, כי תנאי העסקתו יוסדרו לאחר תחילת עבודתו ולפי שעה הוא יוגדר כמתנדב. הוא גם חתם על טופס מתנדב. רון טוען כי הלכה למעשה היו יחסי עבודה מובהקים בין התחנה לבינו, ולא ניתן להתייחס אליו כמתנדב.

תקליטיית גלי צה"ל ביפו

בפועל, במשך 14 שנה הוא שימש קריין בגל"צ ועד 2012 נדרש לשהות בתחומי התחנה בין 14:30 ל-19:15, ובנוסף מילא משמרות מסופי שבוע ובחגים. מ-2013 צומצם היקף שעות העבודה שלו. רון טוען כי גם בגל"צ הכירו בו כאחד מאנשי התחנה, והוא הוצג באתר האינטרנט של התחנה תחת הקטגוריות "אנשי גלי צה"ל", "מחלקת החדשות" ו"מחלקת האקטואליה". התחנה גם התייחסה אליו כעובד מן המניין, לטענתו, והוא קיבל שי קבוע לחגים וכד'.

על אף שלטענתו הוא פנה כמה פעמים בבקשה להסדיר את העסקתו, "הנתבעים דחו אותו בתירוצים שונים ומשונים והוליכו אותו שולל", נטען בתביעה. בסופו של דבר, נטען כי הוא פוטר "מהיום להיום ללא כל הצדקה עניינית תוך שלילת זכותו היסודית לשימוע".

מאז כניסתו של ירון דקל לתפקיד מפקד גל"צ, נעשו בתחנה שינויים רבים, וכחלק מהם גם צומצמה עבודתו של רון. בדצמבר 2014, נטען בתביעה, הוא קיבל הודעת SMS מאחראית השיבוצים של הקריינים בתחנה כי עבודתו מופסקת מעכשיו לעכשיו וכי אין בכוונת התחנה לשבץ אותו עוד למשמרות. "לאחר 14 שנים רצופות, בהן עבד במסירות אין קץ בתחנה, הושלך התובע אל מחוץ למקום עבודתו, בבושת פנים, ללא שימוע, ללא הנמקה עניינית, על לא עוול בכפו, וכמובן – ללא הסדרת זכויותיו וכמפוטר", נטען בתביעה.

כעת תובע רון שכר חודשי של 5,000 שקל בחודש עבור המשמרות שמילא במהלך השנים, שהצטברו ל-420 אלף שקל, וכן תשלומים סוציאליים. התביעה הוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב באמצעות עו"ד תומר הדס ועו"ד דליה בושינסקי.

במענה לפנייה ראשונית של רון לתחנה הוא קיבל מכתב תשובה מסרן לינוי ספקטור, יועמ"ש גל"צ, שלפיו "רון התנדב בתחנה במהלך השנים כמתנדב במערך במתנדבים, עשה זאת מיוזמתו הן בתחילת הדרך והן בכל משך הזמן שבו התקיים קשר עם התחנה, היה מגיע ומתנדב אחת לכמה סופי שבוע באורח משתנה, תוך שהוא מפציר בגורמים הממונים בתחנה לאפשר לו להמשיך ולהגיע לקריין בסופי שבוע, כל זה כמובן ללא תשלום ללא סיכום על תשלום עתידי או הבטחה ומבלי ששימש או שהיה אמור לשמש כעובד".

עוד כתב ספקטור כי "אנו רואים בהתנהלותו של מרשך חוסר תום לב משווע ודוחים את כל דרישותיו. צר לנו כי לאורך השנים הציג מרשך מצג שווא כאילו מעוניין לבוא ולתרום, ובעיקר כאילו הוא נרתם ונהנה מעצם ההזדמנות לקריין וכעת הוא הופך את עורו ודורש דרישות מופרכות".

טרם נמסרה תגובת גל"צ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב