ח"כ ינון מגל תובע את רשות השידור - ובמקביל יכהן בוועדה שתעסוק בפירוקה

מגל, שהיה מגיש "מבט" אמר: "נראה לי נכון שדווקא כמי שמכיר את הרשות ואת בעיותיה - אהיה בוועדה" ■ יו"ר הוועדה יהיה ח"כ צחי הנגבי (הליכוד), בעוד רק לפני שנה הוא נמנע בהצבעות על רשות השידור משום שאמו, גאולה כהן, עבדה אז ברשות

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ח"כ ינון מגל (הבית היהודי) צפוי לכהן כחבר בוועדה המיוחדת שהוקדמה היום לתיקוני החוק בשידור הציבורי, על אף שהוא מנהל כיום תביעה אישית נגד רשות השידור בגין התקופה בה שימש כמגיש "מבט". התנהלות התביעה מעלה חשש לניגוד עניינים בטיפולו של מגל בחוק זה. לדברי מגל, "נראה לי נכון שדווקא כמי שמכיר את הרשות ומכיר יחסית את בעיותיה - אהיה בוועדה".

יו"ר הוועדה יהיה ח"כ צחי הנגבי (הליכוד), בעוד שרק לפני שנה הוא נמנע מלהצביע בהצבעות קודמות על רשות השידור משום שאמו, גאולה כהן, עבדה אז ברשות. גם בהצבעה בכנסת ב-2014 שעסקה באישור חוק השידור הציבורי המקורי נמנע הנגבי, משום שאמו גאולה כהן הגישה תוכניות ברשת ב'. לפני כשנה הפסיקה כהן להגיש תוכניות ברדיו, ולכן הנגבי סבור כי כעת, אין ניגוד עניינים. דוברו של הנגבי מסר כי אין כרגע ניגוד עניינים משום שכהן הפסיקה את עבודתה ברשות השידור.

ינון מגלצילום: גולי כהן

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המשמש גם כשר התקשורת, מעוניין להוביל שינויים בחוק השידור הציבורי. תזכיר החוק הנוכחי כולל שני שינויים מרכזיים: דחיית יישום החוק לאפריל 2016, וכן מתן סמכויות למנהל הזמני, אלדד קובלנץ, למנות 400 איש לתאגיד החדש ולרכוש תוכן. המטרה של נתניהו בשינויים אלה היא להימנע ממינוי מועצת השידור הציבורי שנחברה על ידי ועדת קמא.

אלא שבקואליציה נמנעו מלהעביר את תיקוני החוק - שכבר אושרו בקריאה ראשונה - לוועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), שכן בוועדה יש רוב לאופוזיציה. בשל כך, לאחר ויכוח סוער, החליטה ועדת הכנסת היום (ב') להקים ועדה מיוחדת בכנסת לשידור הציבורי. גם בעת חקיקת חוק השידור הציבורי הוקמה ועדת מיוחדת בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), אך הפעם מדובר על תיקוני חקיקה בלבד.

שר החקלאות, צחי הנגבי צילום: דניאל בר און

בוועדה המיוחדת יהיה רוב לקואליציה. בשלב זה ידוע כי מטעם בית היהודי יכהן מגל, מטעם ישראל ביתנו יכהן ח"כ רוברט אילטוב, מטעם המחנה הציוני יכהן בין השאר ח"כ איתן כבל, מטעם יש עתיד אלהרר, מטעם ש"ס ח"כ יואב בן צור, מטעם הליכוד הנגבי וח"כ דוד ביטן ונוספים.

מגל הגיש את "מבט" בין 2008 ל-2012. סיום עבודתו היה בטונים צורמים סביב מאבקים עם ההנהלה באותם ימים. ב-2013 הוא הגיש תביעה באמצעות עו"ד אופיר טל ממשרד גלעד שר ושות', על סך 740 אלף שקל, שבה טען כי סבל מהתנכלויות במהלך עבודתו, וכי הרשות סירבה לשלם לו את דמי ההודעה המוקדמת ולא שילמה לו זכויות סוציאליות שונות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"