עובדי עדן טבע מרקט על החלטת מגה לא לשלם חובותיה: ניסיון ציני בחוסר תום לב של מי שאחראית למצב הרשת

עובדי עדן טבע מרקט: "היו הבטחות שווא שנועדו לזרות חול בעיני העובדים, הספקים ולקוחות הרשת, בעוד שהמטרה האמיתית של מגה היתה לנסות לברוח מאחריותה לחובות של חברת עדן טבע מרקט" ■ בקרנות הפנסיה של העובדים יש חוסרים משמעותיים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

עובדי עדן טבע מרקט התרעמו על כך שמגה נסוגה מהצעתה הראשונית לשלם 60% מהחובות לספקים ו-100% מהחובות לעובדים ונושים אחרים בדין קדימה בתמורת לקבלת מלוא המניות ברשת (המוחזקת 51% ע"י מגה ו-49% ע"י גיא פרוביזור).

בתגובה, שהוגשה היום לבית המשפט על ידי עו"ד אופיר רונן, נכתב כי העובדים רואים במגה כגורם העיקרי האחראי למצב הרשת, עקב מאבקי כח בין מגה לגיא פרוביזור, המחזיק 49% ברשת.

בבקשה מסופר כי מספר שבועות לפני שהגישה את בקשת הקפאת ההליכים, הנהלת עדן טבע מרקט החדשה, שמונתה מטעם מגה לאחר שזו הדיחה את השותף פרוביזור מכס המנכ"לות, הבטיחה לעובדים כי תשקם את החברה, תרחיב את פעילותה ומכירותיה יגדלו - כולל הצגת מפות של סניפים חדשים שייפתחו בהמשך.

אולם, "כעת הגיעו העובדים למסקנה כי כל ההבטחות כאמור, היו הבטחות שווא שנועדו לזרות חול בעיני העובדים, הספקים ולקוחות הרשת, בעוד שהמטרה האמיתית של מגה היתה לנסות לברוח מאחריותה לחובות של חברת עדן טבע מרקט".

עוד נטען כי כך שמגה כתבה כי היא לא תוכל לשלם את החובות אך עדיין שומרת לעצמה את האפשרות לנסות לרכוש את עדן טבע מרקט במכרז, מהווה ניסיון ציני שלא בתום לב ליהנות משני העולמות. זאת מכיוון שבמידה ומגה תרכוש את עדן טבע במכרז הרכישה תהיה נקייה מחובות העבר.

על הפגיעה של הודעת מגה בעובדי עדן טבע נכתב כי "מבדיקה ראשונית שנערכה על ידי העובדים, הובהר שקופות הפיצויים שלהם יכסו רק חלק קטן מסך מהפיצויים המגיע להם וכי בקרנות הפנסיה שלהם יש חוסרים משמעותיים. למיטב ידיעת העובדים, חובות החברה לחלק מהעובדים (בעיקר לעובדים הוותיקים) הינם גבוהים במידה משמעותית מהכספים שהעובדים אמורים לקבל במסגרת הסדר נושים או גמלת המרכז לביטוח לאומי (במידה ולאחר המכירה יינתן צו פירוק קבוע נגד החברה)".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?