היועמ"ש: אקוניס משולל מסמכויות, עובדי משרד התקשורת אינם כפופים לו

היועץ המשפטי לממשלה: "הטלת תפקיד של בחינה וגיבוש המלצות על שר ללא תיק, כשלעצמה, אינה באה בגדרי סעיף 31 לחוק-יסוד: הממשלה ובגדרי הנחיית היועץ, ועל כן אינה מנוגדת להם"

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

לשכת היועץ המשפטי לממשלה מבהירה כי השר אופיר אקוניס אינו בעל סמכויות כלשהן בתחום התקשורת, וכי עובדי משרד התקשורת או יחידות במשרד אינם כפופים לו. את התשובה השיב עו"ד אלידור בליטנר מלשכת היועמ"ש לח"כ נחמן שי (המחנה הציוני).

שי פנה ליועמ"ש בעקבות הפרסום ב-TheMarker שלפיו הפרסומים שלפיהם אקוניס מונה לממונה על תיק רשות השידור ותיק הרשות השנייה, נוגדים את החלטת היועמ"ש שלפיה אין להעניק לשר ללא תיק סמכויות לתחומים מסוימים.

אופיר אקוניסצילום: מוטי מילרוד

אקוניס מעורב בשבועות האחרונים בסוגיית רשות השידור, ומייצג את משרד התקשורת בדיונים בכנסת בעניין. רק השבוע אישרה המליאה את הצעת החוק לתיקון חוק השידור הציבורי שאותה קידם אקוניס. בנוסף, אקוניס כבר קיים פגישות עם בכירי הטלוויזיה המסחרית.

"עולה חשש כבד כי מינויו של ראש הממשלה ושר התקשורת את השר אופיר אקוניס לאחראי על חוק רשות השידור וחוק הרשות השנייה נעשה בניגוד להנחיות משרדך ואינו חוקי", כתב שי.

בתגובה נכתב מלשכת היועמ"ש כי הובהר ממשרד התקשורת כי אקוניס מונה לתפקיד של בחינת נושא רשות השידור ופיצול ערוץ 2. "לשר אופיר אקוניס לא הועברו כל סמכויות סטטוטוריות מידי שר התקשורת וראש הממשלה... הטלת תפקיד של בחינה וגיבוש המלצות על שר ללא תיק, כשלעצמה, אינה באה בגדרי סעיף 31 לחוק-יסוד: הממשלה ובגדרי הנחיית היועץ, ועל כן אינה מנוגדת להם", נכתב בתשובה מלשכת היועמ"ש. "הטלת תפקיד זה לא לוותה בהעברת סמכויות סטטוטוריות. היא לא לוותה גם בהכפפת עובדי משרד התקשורת או יחידות בו למרות השר אופיר אקוניס, וממילא לא הועבר כל תחום פעולה תחת אחריותו. הטלת תפקיד כזה גם אינה טעונה החלטת ממשלה או אישור כנסת".

מלשכת השר אקוניס לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"