ערוץ 10 מפסיק לתקוף: "נתניהו היה מקצועי וענייני בטיפול בנו"

כך אמר היום מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי בכנס 'גלובס'. בעבר תקף ורשבסקי את נתניהו וטען כי שיקוליו מוטים נגד הערוץ. לפני שבועיים קיבל הערוץ מנתניהו רשיון קבוע

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

שבועיים לאחר שקיבל רישיון שידורים קבוע מראש הממשלה ושר התקשורת, בנימין נתניהו, משנה מנכ"ל ערוץ 10 את גישתו ומפסיק לתקוף. "בהתנהלות שלי מול ראש הממשלה לא ראיתי שום דבר לא מקצועי", אמר היום ורשבסקי בראיון בוועידת Mad של עיתון "גלובס". לדבריו, "בהתנהלות מולו, והיו לי לא מעט פגישות אתו, הוא היה תמיד ענייני ומקצועי. אף פעם לא היה משהו שלא מקצועי. הוא לא רצה ולא ניסה לסגור את ערוץ 10".

דברים דומים אמר ורשבסקי גם בראיון בגלי צה"ל בתוכנית של רינו צרור בגלי צה"ל בתחילת ינואר: "בכל המגעים שלי היו עם ראש הממשלה הוא תמיד התנהג במקצועיות, ואני אומר את זה יום אחרי שיש לנו רישיון ל-15 שנה ואנחנו לא תלויים באף אחד".

צילום: אוליבייה פיטוסי

התבטאויות אלה מהוות שינוי חד בגישתו של ורשבסקי כלפי נתניהו כפי שבאה לידי ביטוי בהתבטאויותיו התקשורתיות. בשנת 2011 ניהל ורשבסקי קרב הישרדות נוסף של הערוץ, במהלכו כיוון את חיציו נגד ראש הממשלה נתניהו. כאשר ערוץ 10 נתקל בסירוב של ועדת הכלכלה לאשר את דחיית חובותיו, הגיע ורשבסקי לועדה ואמר: "בואו לא נייפה את המציאות, יש פה יבלת של מישהו מאוד חשוב שמישהו אצלנו בערוץ דרך עליה בתוכנית 'המקור' (תחקירי ביביטוס של רביב דרוקר, נ"ט). אני מדבר על ראש הממשלה. אנחנו דרכנו על היבלת של ראש הממשלה והוא מחזיר לנו... הכול פה אישי".

כמה ימים לפני כן, בדיון בוועדת הכלכלה, התבטא ורשבסקי בצורה חריפה יותר ואמר: "זה שלטון של סטאלין וז'דנוב". מאוחר יותר, הוא ביקש למחוק את דבריו מהפרוטוקול.

ורשבסקי נשאל היום על ידי עורך המדיה של "גלובס", לי-אור אברבך, בנוגע להחלטה של נתניהו בשעות האחרונות כשר אוצר לקבוע כי החוב של ערוץ 10 עבור הארכת הזיכיון יהיה 16.8 מיליון שקל, הסכום המקסימלי שאותה המליצה הרשות השנייה, בניגוד להמלצת אגף התקציבים באוצר, שהמליץ על חוב של 2.5-5 מיליון שקל. "יש הבדל בין לא רוצה לעזור לבין לנסות להכשיל", אמר ורשבסקי. "ראש הממשלה קיבל המלצה מהרשות השנייה. הוא לא המציא את הסכום הזה. זה סכום מופרך וזו שערורייה. אין לי טענות לראש הממשלה אלא למי שהמליץ על הסכום הזה".

אלא שערוץ 10 עצמו, לפני פחות מחודשיים, טען כי ההחלטה של נתניהו לגבות ממנו סכום של 16.8 מיליון שקל אינה סבירה. "מדובר בהחלטה שהתקבלה במחטף, ככל הנראה שעות ספורות לפני השבעת הממשלה וכניסתו של שר האוצר הנוכחי לתפקידו", נטען בעתירה של הערוץ לבג"ץ. "מדובר בפגיעה בנורמות שלטוניות תקינות... בכל הכבוד, השיקולים העלומים שהדריכו את שר האוצר (הקודם) - שהרי אין כל הסבר הגיוני להתנהלותו - אינם יכולים לגבור על חובת השימוע המוטלת עליו ועל זכות הטיעון של ישראל 10".

על אף שערוץ 10 כבר קיבל רישיון ל-15 שנה, הוא עדיין תלותי בהחלטות רגולציה שנמצאות בידיו של נתניהו. ראש הממשלה, המכהן גם כשר התקשורת, בוחן אפשרות להקדים את הפיצול של ערוץ 2, ובמקביל לאמץ המלצות להקל את כללי הרגולציה. החלטה על פיצול ערוץ 2 עשויה ליצור שלושה ערוצי ברודקאסט, ובתנאים כאלה ערוץ 10 יתקשה להתמודד.

ורשבסקי סירב להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים