שרגא בירן ודודי ויסמן מחליפים האשמות ו-640 עובדי עדן טבע מרקט לא קיבלו משכורות

"זה 'טריק' ידוע של חברות להגיש בקשות הקפאת הליכים יום או יומיים לפני שהם אמורים לשלם את משכורות העובדים" ■מנהלת ברשת: "יש לנו עובד בסניף שמסתובב עם דמעות זולגות כל היום, כי הוא חייב לשלם להוצאה לפועל"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

שרגא בירן ודודי ויסמן מתנגחים ובינתיים 640 עובדי עדן טבע מרקט לא קיבלו משכורות גם היום. הנאמנה של עדן טבע מרשט פנתה לבית המשפט בכדי שיאשר לה להשתמש בהלוואת ביניים שהעמידה מגה.

התנאי - הסכום יוחזר למגה לפני שישולמו חובות לנושים של עדן טבע מרקט. גורם משפטי בכיר: "זה טריק ידוע של חברות. להגיש בקשה להקפאת הליכים יום לפני שהם אמורים לשלם משכורות לעובדים". הנאמנה עו"ד לוי-טילר: "מקווה שהמשכורות ישולמו ממש בימים אלה".

דודי ויסמןצילום: עופר וקנין

בזמן שבעלי אלון רבוע כחול, שרגא בירן ודודי ויסמן, מנסים להשליך האחד על השני את האשמה במצבה של מגה שבבעלותם, ובמקביל לא מוכנים להגדיל את הזרמת הכספים מטעמם לחברה, עובדי עדן טבע מרקט שבשליטתם לא קיבלו גם היום משכורות.

ביום רביעי בשעות הצהריים המאוחרות הגישה מגה בקשה להקפאת הליכים לעדן טבע מרקט שבשליטתה (51%). הבקשה הוגשה יום לפני שכ- 640 עובדי הרשת היו אמורים לקבל את משכורותיהם בתשיעי לחודש. בתחילה נמסר לעובדים כי יקבלו את שכר חודש יוני ביום שישי ומשזה לא קרה, ענתה מגה לפניית TheMarker שהמשכורות ישולמו לעובדים ביום ראשון.

אולם גם היום פנו העובדים לבנקים שלהם וקיבלו תשובה כי המשכורות לא הופקדו בחשבונות הבנק. ממגה נמסר כי יש לפנות לנאמנה שמונתה לחברה, עו"ד דורית לוי-טילר, וכי מגה לא אחראית לתשלום המשכורות והשאירה בצד כסף בכדי לשלמן.

עו"ד לוי-טילר מסרה ל-TheMarker כי פנתה לבית המשפט בבקשה דחופה לקבלת מימון ביניים לצורך תשלום לעובדים אך כעת הבקשה ממתינה לתגובת הכנ"ר, שצריכה להתקבל היום.

בתשובה לשאלה מתי יקבלו עובדי עדן טבע מרקט את המשכורות, ענה עו"ד טילר לוי שהיא "מקווה שממש בימים אלה". הצורך בתגובת הכנ"ר לבקשה נובע מכך שמדובר במעין הלוואה של מגה - מגה מבקשת כי מימון הביניים של משכורות חודש יוני, בסך כ-3.5 מיליון שקל, יוכר כ"הוצאות הבראה" - כלומר, לפני תשלום כל חוב אחר של עדן טבע מרקט אותם כספים יוחזרו למגה.

בחברת מגה ביקשו את מינויו של עו"ד בועז גזית כנאמן, אך בית המשפט החליט למנות את לוי-טילר כנאמנה אובייקטיבית.

לדברי עורך דין העוסק בנושאים של חדלות פרעון "זה 'טריק' ידוע של חברות להגיש בקשות הקפאת הליכים יום או יומיים לפני שהם אמורים לשלם את משכורות העובדים. ככה המשכורות נחשבות כחלק מחובות העבר. ייתכן שכך לכאורה היה גם במקרה הזה".

"יש לנו עובדים שלא יכולים להחזיק מעמד עם האיחור הזה במשכורת. יש לנו עובד בסניף שמסתובב עם דמעות זולגות כל היום, כי הוא חייב לשלם לרופאים, לבנקים, ולהוצאה לפועל. יש לנו מישהי שבן זוגה פוטר והיא מרוויחה 3,500 שקל שאמורים ללכת לשכירות. פשוט כואב הלב", אומרת מנהלת בסניף של עדן טבע מרקט.

בית המשפט אישר צו הקפאת הליכים לעדן טבע מרקט ביום חמישי האחרון. עדן חייבת מעל 150 מיליון שקל לספקים ולבנקים ועוד 100 מיליון שקל למגה, המחזיקה 51% ממנה. 49% הנותרים מוחזקים בידי גיא פרוביזור. מגה מציעה לשלם לספקים כ-60% מהסכום שהיא חייבת להם בתמורה לקבלת מלוא המניות בחברה.

אתמול הפגינו עשרות עובדי מגה מול ביתו של שרגא בירן, מבעלי אלון רבוע כחול. העובדים הגיעו לאחוזת הפאר שלו בירושלים וביקשו שיצא לדבר עמם אך בירן, ששהה באותו זמן בביתו, לא נענה לבקשתם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה