במקום האולפנים של רשות השידור: 4 מגדלים במתחם שרונה בת"א

רשות מקרקעי ישראל פירסמה מכרזים למכירת קרקעות ל-4 מגדלים במתחם שרונה בתל אביב בעקבות התקדמות במגעים בין האוצר לרשות השידור ■ מסתמן: אולפני הטלוויזיה של רשות השידור יעברו למזמור הפקות

רשות מקרקעי ישראל פירסמה שני מכרזים למכירת מגרשים המיועדים לבנייה של 4 מגדלים במתחם שרונה בת אביב: שלושה מגדלי מגורים, שבהם 324 דירות, ומגדל נוסף למשרדים. פרסום המכרזים התאפשר אחרי משא ומתן שנמשך כמה שבועות בין משרד האוצר ורשות השידור ובמסגרתו הגיעו הצדדים להסכמה כי רשות השידור תפנה את המשרדים שבהם היא יושבת במתחם שרונה.

מתחם שרונה, המכונה גם דרום הקריה, נמצא בין דרך מנחם בגין, הארבעה, קפלן ולאונרדו דה וינצ'י בתל אביב. רוב המתחם נמכר ופותח במסגרת מספר מכרזים שנערכו בשנים האחרונות. מתחם שרונה, שמיועד לבילוי ופנאי וכבר פועל, כולל שלושה מגדלי מגורים שחברת גינדי החזקות זכתה בהם והם נבנים היום, מכרז למגדל משרדים שזכתה בו קבוצת עזריאלי ובית מלון שזכתה בו חברת נצבא.

מכירת המגרשים התעכבה לאחר שרשות השידור לא פינתה את משרדיה. באחרונה, כאמור, נרשמה התקדמות במגעים, ולפני מספר ימים פורסמו 2 מכרזים, שאמורים להיסגר ב-5 באוקטובר אם לא יהיו דחיות.

צילום: אייל טואג

מכרז אחד הוא לשלושה מגדלי מגורים לאורך רחוב לאונרדו דה וינצ'י לבנייה של 324 דירות, המגדלים ייבנו זה לזה זה בשורה בצפון לדרום, כך ששלושתם ייהנו מהצד שפונה לכיוון מערב.

שטח המגרשים של שלושת מגדלי המגורים הוא כתשעה דונם וזכויות הבנייה שלהם דומים למגדלים שבונה היום חברת גינדי החזקות ברחוב הארבעה. הם כוללים 42,860 מ"ר מתוכם: שטחי משרדים בהיקף של 8,000 מ"ר, שטחים סחרים בשטח 2,300 מ"ר, שטחי ציבור של 1,200 מ"ר ו-324 דירות בהיקף כולל של 31,350 מ"ר. גינדי החזקות זכו במכרז בשנת 2009 תמורת 457 מיליון שקל כולל דמי פיתוח.

המכרז השני הוא למגדל משרדים שנמצא בפינת הרחובות הארבעה ולאונרדו דה וינצ'י ובסמוך לשלושת המגדלים העתיידים. היום פועל שם מגרש חניה פרטי. מכרז זה פורסם לראשונה בינואר 2015 והיה אמור להיסגר בתחילת מארס, אך נדחה ל-7 בספטמבר.

שטח המגרש הוא כמעט 13 דונם ומתוכן עליו מגדל משרדים שכולל זכויות בנייה לתעסוקה בהיקף של 77 אלף מ"ר ומסחר של 4,250 מ"ר ובסך הכל 81,250 מ"ר. מחיר המינימום לרכישת המגרש עומד על כ-207 מיליון שקל, בנוסף להוצאות פיתוח בסכום של כ-42 מיליון שקל.

לאור זאת, רשות השידור נערכת לפינוי המתחם, בהדרגה. בשלב הראשון, אולפני הטלוויזיה של הרשות יעברו לחברת ההפקות מזמור הפקות, ואילו אולפני הרדיו יישארו במקום.

בהמשך, במסגרת רפורמת הסגירה-פתיחה של רשות השידור, היא אמורה לפנות את כל המקרקעין שבה היא יושבת כיום. בפועל עובדי רשות השידור, המאוגדים בהסתדרות ובאגודות העיתונאים, סירבו לפנות את מתחם שרונה עד להבטחת פיצויי הפרישה של העובדים על ידי האוצר.

במו"מ שהתקיים בשבועות האחרונים משרד האוצר לבין ההסתדרות באחרונה, במסגרת ההחלטה למממן את פעילות הרשות בחודשים הקרובים מתקציב המדינה, סוכם כי הרשות תפנה את מתחם שרונה עד אוקטובר 2015. היעד היה אמור להיות בתחילה בנייני הטלוויזיה החינוכית, אלא שעובדי הטלוויזיה החינוכית מערימים קשיים הודיעו כי ימנעו את כניסת רשות השידור למתחם. גם עובדי הטלוויזיה החינוכית דורשים שייתחמו עמם הסכמים בנוגע לסגירת החינוכית, גם היא במסגרת רפורמת הסגירה-פתיחה.

כעת, מסתמן מתווה שלפיו יעברו אולפני הטלוויזיה של רשות השידור בתל אביב למזמור הפקות. החברה סיפקה שירותים רבים לרשות השידור וזכתה בתקציבי הפקה. עד לאחרונה שימשו אולפני מזמור הפקות בתל אביב את ערוץ 20. באחרונה נבדקה אפשרות להעביר את האולפנים לאולפני הרצליה, אך זו ירדה מהפרק. בשלב זה, לא נמצא מיקום אליו יפונו אולפני הרדיו ממתחם שרונה, ולכן בשלב הראשון אולפני הרדיו יישארו במתחם - עד למציאת מיקום חלופי.

היום נועדה הנהלת רשות השידור יחד עם יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, חיקה גינוסר, וראשי ועדים נוספים, ודנו במתווה תנאי הפרישה לכ-300 העובדים שאמורים לפרוש בקרוב. כבר מחר תועבר לידי העובדים הפירוט המלא של תנאי הפרישה מרצון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה