אקוניס: "כל האפשרויות על השולחן - כולל ביטול חוק השידור הציבורי"

בפגישה עם כונס הנכסים הכללי, דוד האן, אמר אקוניס שוב כי בכל מקרה אגרת הטלוויזיה לא תחזור

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

"כל האפשרויות נמצאות על השולחן" – כך אמר היום השר החדש לענייני רשות השידור והרשות השנייה, אופיר אקוניס, בנוגע לעתיד השידור הציבורי. אקוניס, יחד עם מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, נפגשו היום עם הכנ"ר דוד האן המנהל את הרשות בפירוק ועם העורך הראשי של הרשות יונה ויזנטל.

אקוניס אמר את הדברים במהלך פגישה חריגה שקיים עם כל עובדי הרשות בירושלים. כאשר נשאל אקוניס האם יש גם אפשרות לביטול החוק הוא השיב שוב: "כל האפשרויות על השולחן".

בפגישה אמר אקוניס שוב כי בכל מקרה אגרת הטלוויזיה - מודל המימון הנוכחי שלפיו צריכה כיום רשות השידור לפעול – לא תחזור. "זו הבטחה שלנו לציבור, ולא נחזיר את האגרה".

אקוניס במליאת הכנסת. "ממשיך להסביר את ישראל. בלי להתנצל ובלי להתפתל"

הרשות נמצאת כיום בגירעון חמור שיגיע בסוף החודש ל-50 מיליון שקל ולא תוכל לשלם משכורות. אקוניס אמר כי "אנחנו דנים יום יום בכל סוגיות, מהמימון השוטף של המשכורות בסוף החודש והתשלום לספקים, ועד חידוש והאצת תוכנית הפרישה", אמר אקוניס לעובדים. במקביל, במשרד התקשורת הודיעו היום כי הקימו צוותי עבודה שיגבשו תיקוני חקיקה להצעת החוק.

אקוניס ניסה להרגיע את העובדים שנכחו במקום, חלקם הגדול עובדי המערכת העיתונאית. "לא אני ולא ראש הממשלה נתערב בתוכן. תמשיכו לעשות עיתונות חופשית. אנחנו צריכים שידור חזק עצמאי וחזק ומשפיע. במדינה דמוקרטית זה הכרחי", אמר אקוניס.

אקוניס האזין בפגישה לטענות ולשאלות מצד העובדים. אריה גולן הציע בפגישה לחזור לרפורמה המקורית, זו שאמורה היתה לצאת לדרך לפני חוק הסגירה-פתיחה שהוביל שר התקשורת לשעבר, גלעד ארדן. אקוניס השיב כי "אני מציע לערוך סימביוזה בין שתי ההצעות שעל הפרק, כך שכבר ב-1 בינואר 2016 יהיה אפשר להתחיל את השידור הציבורי החדש ולא ב-2017", אמר אקוניס.

אקוניס תקף בעקיפין את ארדן ואמר: "החוק הקודם לא היה טוב. הוא היה אכזרי לעובדים. זה לא עניין אישי ביני לבין כל שר אחר, זה איך שאני רואה את הדברים. אסור לחזור על טעויות לא נכנס לזה".

חלק מהעובדים ציטטו בפני אקוניס את הטענות שהועלו כלפי העובדים במסגרת החוק הקודם. "לא ייתכן שכך ידברו על עובדים. אצלי לא יהיו דברים כאלה", אמר אקוניס.

המשמעות המעשית היא שכרגע ראש הממשלה ואקוניס לא ימנו את חברי המועצה שהיו אמורים להתמנות לשידור הציבורי בראשות גיל עומר. אקוניס אמר את הדברים בראיון לרדיו תל אביב ביום שישי, והצהיר כי אין טעם למונת מועצה בשלב זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"