בגלל קניון פתוח בשבת: החרדים יכריזו חרם על חברת הביטוח מגדל

לטענת ועדת הרבנים של המגזר החרדי מגדל משקיעה בחברת ביג המפעילה את קניון ביג FASHION באשדוד - הפועל בשבת

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

ועדת רבנים של המגזר החרדי מתכוונת להכריז מחר חרם על חברת מגדל, וזאת משום שלטענם מגדל משקיעה בחברת ביג המפעילה קניון בשבת באשדוד. החרדים מנהלים מאבק נגד פתיחת קניון האופנה החדש של ביג בשבת ומחרימים את החברה.

קניון ביג FASHION נפתח באשדוד לפני שלושה חודשים. בשבועות האחרונים מקיימים החרדים באשדוד הפגנות בסמוך לקניון והוציאו קריאה לפיה לא לקנות במרכזי ביג. המשיכה להפעיל את הקניון בשבת, למרות מחאות החרדים וההפגנות תחת הכותרת "להחזיר את כבוד השבת לאשדוד".

מרכז הלייף סטייל ביג פאשן אשדוד

צוות של ועדת הרבנים באשדוד בחן את חברות הפיננסיות המובילות בהשקעות בביג וקבע כי החברה הראשונה שתוחרם תהיה מגדל. "לרבים מהמגזר החרדי יש פוליסות ביטוח במגדל, ואלה מושקעות במניות ובאיגרות חוב של ביג. מלבד זאת, מגדל מושקעת ב-20% בחברת ביג USA (שאינה קשורה לביג בישראל)", אמר גורם מטעם החרדים באשדוד. "יש מוסדות ענקיים במגזר החרדי שמבוטחים במגדל, כמו החינוך העצמאי, וההוראה תהיה לעבור לחברה שלא מושקעת בביג".

הקריאה מחר בעיתונות החרדית החסידית תבהיר כי בעלי פוליסות הביטוח של מגדל משקיעים בפועל בחברות מחללות שבת וזו פעולה האסורה הלכתית, גם אם ההשקעה נעשית בצורה עקיפה. הרבנים מתכוונים לפרסם גם שמות של חברות נוספות שמוקעות במגדל ולהחרים אותם.

במקביל יפורסמו שמותיהן של החברות המושקעות בביג. גורם מטעם החרדים באשדוד טוען כי "הצעד נעשה במתואם עם סוכני ביטוח מובילים הפועלים במגזר החרדי עמם נערכו כבר מספר ישיבות".

שלמה אליהו צילום: אייל טואג

במכתב ששיגר עו"ד אבי אדרי בשם "ועדת הרבנים לבדיקת מכשירים פיננסיים", להנהלת מגדל נכתב כי "פתיחת הקניון בשבת זהו עניין הפוגע קשות ברגשותיהם של התושבים החרדיים והמסורתיים בעיר... והביא ליצירת מתח רב ולסדקים במרקם החיים העדין ואף לפגיעה בסטטוס קוו".

עוד כתב אדרי כי "ועדת הרבנים שוקלת בימים אלה לפרסם בציבור החרדי את שמות הגופים המשקיעים בחברות ביג ומאדירים באמצעות השקעתם את עניין חילול השבת שמבצעות באופן גס ביג. החלטה גורלית זו עלול להביא למשיכת השקעותיו של הציבור החרדי מגופים אלה".

בעבר קראה ועדת הרבנים לענייני השבת חרם גורף על רשת שפע שוק, שגרם פגיעה חמורה ברשת המוזלת ובסופו של דבר גם לצמצומה וכמעט לסגירתה.

ממגדל נמסר בתגובה: "הניסיון לכרוך את מגדל בקמפיין המתנהל נגד מרכז הקניות של ביג באשדוד - נובע מאי ידיעת העובדות. אחזקות המיעוט הלא סחירות של מגדל בנכסי ביג ארה"ב, אינן מקנות לה כל זכות או יכולת השפעה על ניהולה או התנהלותה של חברת ביג ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"