שולט בתקשורת: נתניהו העביר לאחריותו גם את רשות השידור

רפורמת הסגירה-פתיחה של רשות השידור היתה הפרויקט של שר התקשורת הקודם, גלעד ארדן, שהמשיך להיות אחראי על התחום גם לאחר שעבר לתפקיד שר הפנים ■ החשש: נתניהו יפעל למסמס את הרפורמה שהוביל יריבו הפוליטי גלעד ארדן

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

הממשלה החליטה היום (ג') לאשר את בקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המשמש גם כשר התקשורת, ולהעביר לידיו את האחריות על רשות השידור הישנה, שנמצאת בהליכי סגירה. נתניהו יהיה אחראי גם על יישום חוק השידור הציבורי להקמת גוף חדש לשידור הציבורי.

רפורמת הסגירה-פתיחה של רשות השידור היתה הפרויקט של שר התקשורת הקודם, גלעד ארדן, שהמשיך להיות אחראי על התחום גם לאחר שעבר לתפקיד שר הפנים. כעת ארדן לא מכהן כשר בממשלה, בשל המאבקים הפוליטיים עם נתניהו, והאחריות על הרשות עוברת לידיו של נתניהו.

החשש הוא כי נתניהו יפגע ברפורמה המקיפה ברשות השידור. בעבר התבטא נתניהו בעד המהלך והביע בו תמיכה – אם כי מסויגת. החשש הוא כי כעת נתניהו יעצור את מהלכי הרפורמה המשמעותית.

ארדן עם נתניהו במליאת הכנסתצילום: מיכל פתאל

נתניהו לא יוכל לעצור לחלוטין את הרפורמה, שכן זו כבר יצאה אל הפועל. רשות השידור הישנה נמצאת בהליכי פירוק. ואולם על הפרק עומדת ההמלצה של ועדת קמא למנות את גיל עומר ליו"ר גוף השידור הציבורי העתידי ואת שאר חברי המועצה. המינוי בפועל אמור להיעשות על ידי נתניהו עצמו, ולא ברור אם יאשר זאת.

נתניהו גם אמור להגיע להסכמות עם שר האוצר משה כחלון בכל הנוגע לאופן מימון פעילות רשות השידור הישנה ופרויקט הקמת השידור הציבורי החדש. במסגרת זו יש צורך לאשר לרשות השידור הישנה לגבות אגרה – ויש להעריך כי החלטה כזו תתקבל בקרוב. במקביל, עולה השאלה האם נתניהו יוביל שינוי חקיקה לשינויי החוק שהוביל ארדן ולמסמס את הרפורמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים