קיבל את ברכת הדרך? |

המועמד לרכישת ערוץ 10, לן בלווטניק, נפגש עם נתניהו

הפגישה בין איש העסקים לבין ראש הממשלה, שמכהן גם כשר התקשורת, נערכה בשבוע שעבר ■ הערכות: בלווטניק ושותפיו בקבוצת RGE לא הגיעו להסכמות בעניין רכישת הערוץ, וייתכן כי בסופו של דבר כלל לא יגישו הצעה ■ בלשכת ראש הממשלה ומטעמו של בלווטניק סירבו להגיב

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

איש העסקים לן בלווטניק, שמועמד להיות אחד מבעלי השליטה בערוץ 10, ביקר בישראל בשבוע שעבר ונפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הפגישה התקיימה בשבוע עמוס במיוחד לנתניהו, שעמל להקים קואליציה. בלווטניק, המחזיק בשליש מקבוצת המדיה RGE, גם קיים פגישות עם בעלי המניות של ערוץ 10 בנוגע למו"מ לרכישתו. בלשכת ראש הממשלה ומטעמו של בלווטניק סירבו להגיב.

ראש הממשלה הוא שר התקשורת כיום ובידו סמכויות רבות בכל הנוגע לשוק התקשורת. לפיכך נתניהו הוא זה שאמור לאשר לערוץ 10 להמשיך להשתמש באפיק 10 ובמותג חדשות 10. במקביל, נתניהו גם מתכוון להוביל רפורמות משמעותיות, שעשויות להשפיע על כל שוק השידורים בישראל.

העסקה לרכישת ערוץ 10 מתקרבת לישורת האחרונה, ולערוץ 10 נותרו עוד 14 יום בלבד כדי לעמוד בכל התנאים שהציבה הרשות השנייה על מנת לקבל רישיון קבוע לשידורים. התנאים הללו כוללים גם שינוי מבנה הבעלות - כלומר כניסת המשקיעים החדשים - וכן הצגת ערבויות ותשלום חובות בהיקף של כ–70 מיליון שקל.

כרגע עומדת על הפרק עסקה אחת - זו של איש ההיי־טק והמשקיע אילן שילוח, שיש לו זכות סירוב ראשונה לכל עסקה אחרת. רשות ההגבלים העסקיים בוחנת בימים אלה את העסקה.

בכל הנוגע לקבוצת RGE ולכוונתה להגיש הצעה מתחרה שורר ערפל. הקבוצה אמורה היתה להגיש הצעה כבר לפני שבוע, אך זו לא הגיעה. המשמעות היא שלרשות השנייה ולרשות ההגבלים יהיה מעט מאוד זמן לבחון את העסקה.

לן בלווטניקצילום: בלומברג

קבוצת RGE נמצאת בבעלות שווה של בלווטניק, אביב גלעדי ומשפחת רקנאטי. ההערכות הן כי בעלי המניות בקבוצה טרם הגיעו להסכמות אם לבצע את המהלך להשתלטות על הערוץ. גורמים הקשורים למו"מ אומרים כי ייתכן שבסופו של דבר הקבוצה כלל לא תגיש הצעה לרכישת הערוץ, ושילוח יוכל להשתלט לבדו על הערוץ ללא צורך להגיש הצעה מתחרה.

בשוק התקשורת אומרים כי ייתכן שהשינוי, או העיכוב בכוונת RGE להגיש הצעה לרכישת ערוץ 10, נעשה לאחר פגישת בלווטניק־נתניהו, שבה עלתה ככל הנראה סוגיית ערוץ 10. בלווטניק ונתניהו מיודדים, אך עד כה לא ידוע על קשרים הדוקים ביניהם. בלווטניק מחזיק בישראל בכמה עסקים, בין השאר, בקבוצת כלל תעשיות.

סיבה נוספת לעיכוב בהצעת RGE עשויה להיות דרישה שהציג ועד העובדים של הערוץ לקבל מניות בערוץ 10 בכל עסקה עתידית, למרות שבערוץ דחו את ההצעה. ייתכן כי החשש מפני מאבק בוועד העובדים הרחיק את בעלי קבוצת RGE מההשקעה. מנכ"ל הקבוצה מודי פרידמן, שמנהל את המו"מ מול הערוץ, אמור לשבת בימים הקרובים עם ועד העובדים, ולגבש המלצה לבעלי המניות.

קבוצת RGE שקלה להגיש הצעה, שלפיה יטלו את חובות הערוץ בהיקף של כ–150 מיליון שקל, ומעבר לכך ישלמו לבעלי המניות הנוכחיים 50–70 מיליון שקל. מנגד, ההצעה של שילוח כללה תמורה פחותה משמעותית לבעלי המניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?