מפחדים משר התקשורת החדש? ערוץ 10 ביטל שידור ראיון עם מני נפתלי

אף שהערוץ כבר שידר פרומואים לקראת הראיון, הוחלט לבסוף לבטלו ■ נפתלי: "אני מכיר את ההשפעה של ראש הממשלה. נראה שמישהו פה לחץ" ■ ערוץ 10: "השינוי נעשה משיקולי עריכה" ■ משפחת נתניהו: "הדברים חסרי שחר"

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

מה גרם לביטול שידור הראיון של מני נפתלי בתוכנית "שי שטרן בשידור"? נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה שניצב בימים אלה במוקד תביעה נגד שרה נתניהו, חושש כי מה שגרם למהלך הוא לחץ מצד לשכת ראש הממשלה. נפתלי התראיין לתוכנית השבוע, והערוץ אף העלה במשך השבוע פרומואים לקידום הראיון, שהיה אמור להיות משודר הערב. ואולם לפתע הודיעו לנפתלי כי התוכנית בוטלה באופן חריג.

לכתבות נוספות באתר TheMarker

מה באמת קרה לאורן חזן ולאבא שלו בקזינו בבולגריה?

מאורות הזרקורים ועד לפינוי הדירה: מה עובר על יובל רבין?

גם אם לשכת ראש הממשלה או משפחת נתניהו לא העבירו הוראה ישירה לביטול הראיון, ייתכן כי הערוץ החליט לבטל אותו ביוזמתו בשל מצבו הרעוע והחשש מנתניהו, שמכהן גם כשר התקשורת, ויכול לקבוע את גורלו. נפתלי הגיע ביום שלישי האחרון לבית הוורד בגבעתיים, שבו נמצאים אולפני ערוץ 10, על מנת להתראיין לתוכנית. העיתוי לראיון נקבע על רקע הדיון שנערך השבוע בבית הדין לעבודה, שבו עלתה אשת ראש הממשלה להעיד בעצמה. במהלך השבוע שודר פרומו הומוריסטי לתוכנית שבו נכתב: "בשישי, פיתחו את הבקבוקים, הדליקו את הנרות הריחניים, כי מני נפתלי מגיע לשי שטרן". בפרומו נראה קטע שבו שטרן מציע לנפתלי: "בוא נתקשר רגע ונעשה סולחה, מה אתה אומר?"

אלא שנפתלי קיבל אתמול הודעה כי הראיון עמו לא ישודר מפני שטרם הספיקו לערוך אותו. הודעת אס-אם-אס נוספת קיבל נפתלי מעורכת משנה בתוכנית ובה נכתב: "התגובות באולפן לא היו טובות, החלטנו להוציא את הכתבה כדי שאתה תצא יותר טוב ובשביל שנוכל לשדר אותה בהזדמנות אוהדת יותר. אני חושבת שבשביל שתקבל את החשיפה הראויה כדאי להתאפק עוד שבוע".

הפרומו ששודר בערוץ 10

אלא שנפתלי סירב לקבל את הסיבה הזו ובשיחה שקיים עם עורכת המשנה בתוכנית, שהגיעה לידי TheMarker, הוא אמר: "אני מכיר את ההשפעה של ראש הממשלה… לא אומרים לי פה את האמת. נראה לי שמישהו פה לחץ. אני מכיר את האנשים שעובדים נגדי ואת הכוחות שלהם. אני יודע מה קורה בתקשורת…. אם זה לא ישודר זו תהיה חוצפה. ערוץ 2 רצה אותי ביום שישי ולא הלכתי".

עורכת המשנה השיבה: "נשמה, אנחנו טלוויזיה וזה דברים שכבר קרו לי. הכתבה תשודר שבוע הבא. קרה לי כבר שהיו פרומואים ולא שודר… הפרומו יוצא לפני שמסיימים לערוך… אני לא יודעת מה עובר לך בראש. אני רק יודעת שלפעמים אנחנו צריכים לשנות את הכתבות בתוכנית לפי הצרכים של התוכנית".

נפתלי הבהיר בשיחה עם אותה עורכת כי ביטול הופעתו בתוכנית תסוקר על ידי עיתונאים שיבחינו בכך שהראיון לא משודר על אף הפרומואים. עורכת המשנה השיבה: "אם תעביר לתקשורת לא תהיה כתבה… קרה לי כבר שלא שודר. אם דברים שנראים על פני השטח או מתחת לפני השטח ייצאו לתקשורת - זה לא סבבה".

נפתלי השיב לה: "לא הגיוני שלא תצא השבוע הזה. זה מה שאני חושב. אני לא כועס, רק לפי דעתי מישהו היטה את זה. 90% אני בטוח בזה. אני מכיר את הנפשות הפועלות. נסעתי בכלי רכב של שרים ואני יודע מה קורה בתקשורת… זה קשר למנהלים הגדולים שלכם".

מנגד, השיבה עורכת המשנה: "אני רוצה שתהיה רגוע, זה דברים שקורים לנו בתוכנית. זה לא חדשות. צורת העבודה שלנו היא לא חדשות".

ערוץ 10 נמצא כיום במצב תלותי במיוחד: שר התקשורת הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו, אשר דאג להשאיר לעצמו את תיק התקשורת בסבב חלוקת התיקים האחרון, יכול לחרוץ את גורלו של הערוץ. זיכיונו של הערוץ מסתיים בסוף חודש יוני, והוא זקוק לאישור מועצת הרשות השנייה על מנת לקבל רישיון. נתניהו הוא השר האחראי על פעילות הרשות השנייה ועשוי ללחוץ עליה בנוגע להחלטתה. לנתניהו גם סמכויות להחלטות שונות הנוגעות לאפיק שבו ישדר הערוץ ולהיקף התשלום שייאלץ לשלם.

בשיחה עם עורכת המשנה בתוכנית של שי שטרן סיפר נפתלי על חוויות נוספות שהיו לו ביחסיו על כלי התקשורת. כך, למשל, נפתלי טען כי "יש פה משהו מאחורי הקלעים". לדבריו, איתמר אייכנר, כתב "ידיעות אחרונות" שסיקר את פרשת נתניהו, הפסיק לסקרו. "פעם הוא היה מתקשר אליי כל יום. עכשיו הוא נעלם לגמרי", אמר נפתלי בשיחה.

מני נפתליצילום: אוליבייה פיטוסי

נפתלי התייחס גם לראיון הראשון שקיים עמו גיא פלג בחדשות 2 בנובמבר 2014. נפתלי גילה כי לא שודרו פרומואים אז לראיון עמו "כדי לא להרגיז אף אחד". הוא הוסיף וטען כי הראיון עמו לא הוצג כפי שהיה רוצה. "היה מסמך שהבטיחו מהממשלה לערוץ 2, אז דפקו לי את הראיון, הורידו אותי והכניסו אותי למבנה, כי נתתי להם בלעדיות. זו הסיבה שאני לא נותן בלעדיות יותר לאף אחד. נראה לי חשוד כל הנושא הזה", אמר.

נפתלי העלה בשיחה טענות נוספות כלפי פלג: "הוא יודע שאני לא אלים ולא הטרדתי, אבל הוא מוציא… רק למה הביאו את שרה נתניהו (לעדות, נ"ט). למה הוא הוציא את זה? כי מישהו היטה את זה. ולמה בתוכנית בוקר שלהם הוא אמר 'האם אני מאמין למני נפתלי או לא? אני לא מאמין'? הוא שנה בקשר איתי ובגד במה שאני הולך איתו. זה לא מישהו שאמר לו משהו. זה לא שהוא מסר את האירוע כמו שהוא קורה".

מערוץ 10 נמסר: "השינוי נעשה משיקולי עריכה". גורם בחדשות 2 אמר בתגובה לדבריו של נפתלי: "צריך לזכור שכל החשיפות שקשורות לנפתלי היו בחדשות 2, למורת רוחו של ראש הממשלה, כולל התביעה עצמה ושני ראיונות גדולים עמו". לדבריו, "נפתלי חושב שאנחנו עובדים אצלו, והוא טועה. בשבוע שבו שרה נתניהו באה ומציגה את עמדתה ברור שנסקר את זה".

ממשפחת נתניהו נמסר: "הדברים חסרי שחר, אף אחד לא פנה אלינו לתגובה ולא יידע אותנו על ראיון כלשהו בערוץ 10. הדברים פשוט לא היו ולא נבראו. צר לנו שאתם ממשיכים לשתף פעולה עם הכזבים, ההכפשות וקמפיין הרשע וההשחרה שמנהל מני נפתלי למעלה משנה כדי לפגוע בראש הממשלה וברעייתו וכדי להוציא מהמדינה כספים שלא כדין". מידיעות אחרונות טרם נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן