"נמרודי ופישר הם כנראה סוג של חבורה שעבדה יחד ומעולם לא השתנתה"

אחרי 20 שנה חזרו השבוע לכותרות הצמד עופר נמרודי ורונאל פישר, ואת התבשיל שלכאורה רקחו, שבו מעורבים אנשי עסקים, עורכי דין, פוליטיקאים ומאכערים - נאלץ הציבור לבלוע שוב

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

עופר נמרודי, פעם אחד האנשים הכי חזקים בתקשורת הישראלית, יצא השבוע שוב מחדר החקירות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בירושלים. התמונה הזאת יצרה תחושת דז'ה־וו לכל מי שעקב אחר התקשורת הישראלית לפני 20 שנה. גם אז נראתה שוב ושוב דמותו של נמרודי, אז מו"ל עיתון "מעריב", יוצא ונכנס מחדרי החקירות של משטרת ישראל במסגרת פרשת האזנות הסתר.

הפרשה ההיא, במסגרת הקרב בין "ידיעות אחרונות" ל"מעריב", היתה שיאה של מלחמה מכוערת ופלילית בין בכירים בעיתונות הישראלית, שחשפה את השחיתות שפשתה בתוך כלי התקשורת הגדולים בישראל: 230 איש, בהם פוליטיקאים, אנשי עסקים ועיתונאים בכירים, גילו כי מישהו הניח ציתות על קו הטלפון שלהם. נמרודי היה הדמות הבכירה ביותר שנשלחה בפרשה למאסר של שמונה חודשים, במסגרת עסקת טיעון. מאוחר יותר, ב–1999, נמרודי הורשע בפרשה נוספת בשיבוש הליכי משפט.

הפעם הפרשה קרויה על שמו של ידידו הקרוב של נמרודי, שעבד תחתיו ב"מעריב" - עו"ד רונאל פישר. נמרודי חשוד במתן שוחד ושיבוש הליכי משפט במסגרת חקירה אחרת שבה עלה שמו.

צילום: אמיל סלמן

"הפרשה שנחשפה השבוע מגלה עד כמה השניים האלה, נמרודי ופישר, היו בעצם בקשרים הדוקים כל הזמן הזה", אמר אתמול עיתונאי בכיר שהיה מקורב לפרשת האזנות הסתר בשנות ה-90. אותו עיתונאי מתכוון בעיקר להאשמות הקשות שהופנו כלפי פישר בעת שהיה תחקירן ב"מעריב" תחת נמרודי, שעלו בכתבה של בירנית גורן ברשת "כל הזמן" של רשת שוקן. הטענות היו שנמרודי הפעיל את פישר כדי ללקט מידע על מפרסמים פוטנציאלים, במטרה לכפות עליהם לפרסם ב"מעריב" תוך איום בפרסום המידע.

רשת שוקן נאלצה אז לחזור בה מההאשמות, בשל תביעת דיבה של "מעריב". אבל כעת אותו קשר עולה שוב, וצף החשד על התנהלות פסולה, הפעם פלילית לכאורה, של נמרודי ופישר. נמרודי נחשד ששילם לפישר - הפעם לא משכורת שמנה קבועה אלא שוחד חד־פעמי - כדי לבצע מעשים פליליים.

עם השנים נהפך נמרודי לאיש עסקים לגיטימי לכאורה, ופישר נהפך לעורך דין מצליח וכוכב בפריים־טיים של ערוץ 2, עם סדרה של תוכניות אישיות שבהן אף דן בשאלת המוסריות. "נמרודי ופישר הם כנראה סוג של חבורה שעבדה יחד ומעולם לא השתנתה", אומר העיתונאי הבכיר.

לפני כמה חודשים ניסה נמרודי לנקות את תדמיתו הציבורית. הוא העניק ראיון קצר למגזין "ליברל", ובו צוטט כאומר למקורביו "כי אם הייתי יכול, הייתי מחזיר את הגלגל לאחור ולא הייתי עושה את מה שעשיתי... אפשר להגיע להישגים גם בלי לעבור על החוק". נמרודי גם העיד על עצמו בראיון כי "די בצמד המלים 'חוקר פרטי' כדי להעביר בי צמרמורת".

אלא שהצמרמורת היחידה היא זו שחש כעת הציבור - לא בגלל חשיפת השחיתות לכאורה של הצמד נמרודי ופישר, אלא בגלל כל אותם מעשים שבהם נכנסים לקדירה אחת אנשי עסקים, עורכי דין, מו"לים, עיתונאים בכירים, פוליטיקאים ומאכערים, ויחד הם מקדיחים תבשיל שאותו כולנו נאלצים לאכול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"