אלדד קובלנץ ישמש כמנכ"ל הזמני של השידור הציבורי החדש

המינוי של המנכ"ל הזמני, בהתאם לאישור ועדת ברנר, יהווה את השלב הראשון בהקמת הגוף החדש לשידור הציבורי

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

צעד נוסף לקראת יישום רפורמת השידור הציבורי: ועדת קמא בראשות השופט בדימוס עזרא קמא בחרה היום (א') באלדד קובלנץ, מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית, לשמש כמנכ"ל הזמני של גוף השידור הציבורי העתידי, שיוקם בהתאם לרפורמה שהוביל השר גלעד ארדן. קובלנץ יהיה אחראי על הקמת התשתית של הגוף החדש, אך לא יורשה לעסוק בתוכן.

קובלנץ ממונה פחות מחודש לפני תאריך היעד המקורי להקמת גוף השידור הציבורי העתידי. הוועדה בחרה בסופו של דבר את קובלנץ מבין שני מועמדים שהגיעו לשלב הגמר. קובלנץ יכהן בתפקידו במקביל למנכ"ל הנוכחי של רשות השידור, יונה ויזנטל, שמנהל את הרשות הישנה בזמן הפירוק. ויזנטל עצמו סירב להתמודד על תפקיד המנכ"ל הזמני שכן הוא אינו תחום בזמן וסמכויות הניהול אינן ברורות.

אלדד קובלנץ. "לפעמים יש שכר לדברים טובים שאתה עושה"צילום: אייל טואג

קובלנץ הוא איש ניהול ותקשורת מוערך וותיק. הוא היה המנהל הראשון של תחנת גלגל"צ, כיהן בתפקידים בכירים בזכייניות ערוץ 2 קשת ובערוץ 10, וכיועץ בכיר לגופי תקשורת.

מטעם הוועדה נמסר כי "הוועדה התבססה בהחלטתה על ניסיונו הרב של מר קובלנץ בתחומי הרדיו והטלוויזיה, יכולותיו הניהוליות וכישוריו המוכחים והחזון שהציג בפני הוועדה בנוגע לשידור הציבורי העתידי; הוועדה סברה כי הוא המועמד המתאים ביותר לשמש כמנהל הכללי הזמני אשר יקים את התשתית לפעולת תאגיד השידור הציבורי על כל הכרוך בכך".

בראשות הוועדה עמד השופט בדימוס עזרא קמא, וחברים בה חיים פריילכמן, נורית דאבוש, ד"ר אורית יעקובסון ופרופ' גדי וולפספלד. המנכ"ל הזמני אמור להוביל את הקמת התשתית של תאגיד השידור הציבורי החדש. החוק מתיר לו להעסיק עד 20 עובדים לצרכי ההקמה, אך אוסר עליו לעסוק בנושאי תוכן. לא מעט גורמים מתחו בחודשים האחרונים ביקורת על החוק וטענו כי תפקיד המנכ"ל הזמני אינו ברור דיו ויקשה עליו להקים את הגוף החדש.

יונה ויזנטל צילום: אייל טואג

המינוי של המנכ"ל הזמני, בהתאם לאישור ועדת ברנר, יהווה את השלב הראשון בהקמת הגוף החדש לשידור הציבורי. מועד היעד להקמת הגוף היה 31 במארס 2015, עם אפשרות לשתי הארכות עד אוקטובר 2015. הקמת הגוף החדש היא גם תנאי מתלה לביטול האגרה, שלמרות תאריך היעד המקורי טרם בוטלה. מטעמו של ארדן אמרו היו כי המשמעות של המינוי בפועל היא שביטול אגרת הטלויזייה צפוי לקרות כמתחייב בחוק עוד השנה.

קולבנץ ימשיך בתפקידו הנוכחי כמנכ"ל החינוכית במקביל לתפקיד החדש בגוף השידור הציבורי. זאת בהתאם לחוק שמורה על הטמעת החינוכית בתוך גוף השידור הציבורי העתידי.

ארדן מסר: "אני שמח שהרפורמה בשידור הציבורי מתקדמת במהירות. אני סומך על אלדד שידע להוביל את הקמת הגוף החדש בצורה המקצועית והטובה ביותר. המינוי הזה הוא צעד משמעותי בדרך להקמת תאגיד השידור הציבורי החדש.צעד משמעותי בדרך לביטול האגרה כפי שהתחייבנו ולטלויזייה טובה יותר לאזרחי ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה