בן כספית נגד שרה נתניהו: "רק אישיות מטורללת יכולה להשתמש במכתב אישי של אבא על בנו"

אשת ראש הממשלה הגישה תצהיר בתביעת דיבה שהגישה נגד כספית ■ בן כספית: "מדובר במהלך סרק של הפחדה, שנכשל בסבב הראשון וייכשל בסבב השני"

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

הקרב בין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, לבין פרשן "מעריב" בן כספית מתחמם: נתניהו הגישה תצהיר בתביעת דיבה שהגישה נגד כספית ובו טענה כי כספית פירסם ידיעה שקרית. מנגד, כספית אומר כי "מדובר במהלך של הפחדה לקראת הבחירות".

נתניהו הגישה תביעת דיבה על סך מיליון שקל נגד כספית ועורכי "מעריב" בגין פרסום נרחב של כספית ב"מעריב" שלטענתה היה משמיץ. בין השאר נכתב בפרסום של כספית כי נתניהו היתה מעורבת בפיטורי עובד מבוגר שהיה מועסק בעבודת גננות בחצר. אולם, נתניהו טוענת, ואף הגישה תצהיר של החצרן עצמו, כי מעולם לא פוטר וכי "בידיעה השקרית אין שמץ של אמת".

שרה נתניהו ואלי ויזל, הערב בקונגרסצילום: רויטרס

בתצהיר, שהוגש באמצעות עו"ד מיכאל ראבילו ממשרד א.ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות', ופורסם באתר "העין השביעית", נטען עוד כי "הנתבעים טרחו לפרסם את הידיעה באופן בולט ביותר לפחות חמש פעמים, כאשר הם מנסים בזדון להשפילני ולייצור לי תדמית של אשה חסרת לב, המתעמרת בחלשים, מתאכזרת לחצרן ותיק ומפטרת אב שכול מתפקידו ללא כל סיבה".

נתניהו גם הציגה בתצהירה מכתב ששיגר למשרד ראש הממשלה אביו של כספית, יצחק כספית, נגד הדברים שכתב בנו, אותם כינה "נפילות מילוליות". במכתבו כתב יצחק כספית כי "אני חייב להודות שאני משלם מחיר כל אימת שבן כספית מועד בלשונו (לטעמי) ומשתלח בראש הממשלה הנוכחי ולשעבר, שאני אישית תומך בו, מצעדו הראשון בפוליטיקה שלנו עד עצם היום הזה".

הוא הוסיף כי "מאז בן-גוריון ומנחם בגין לא קם לנו מנהיג בשיעור קומתך, עם כל המכלול העשיר של נתונים כפי שגלומים בך". ובהקשר לשרה נתניהו כתב יצחק כספית כי היא "הפכה למטרת-משנה כדי לפגוע בך... השכל הישר פשוט לא קונה תיאוריה, שפסיכולוגית מיומנת ואשת ראש ממשלה תנהג לפי תיאורי-ההשמצה הרכילותית, הרודפת אחריה בהתמדה".

בנוגע לכספית טוענת נתניהו עוד כי הוא מצוי כעת בניגוד עניינים בשל התביעה שהיא הגישה נגדו, ולמרות זאת "הוא ממשיך לפרסם פרסומים אודותי, מבלי שהוא טורח לעדכן את הקוראים שהוא מצוי בניגוד עניינים חמור".

בן כספית מסר בתגובה: "הגברת נתניהו הגישה תביעת לשון הרע נגדי לפני יותר מחמש שנים. התביעה, על פרט שולי מתוך פיצ'ר שכלל סיפורים מסמרי שיער רבים אודות מעלליה. בחמש השנים האחרונות לא נקטה הגברת נתניהו בשום פעולה בתיק. כעת, לקראת הבחירות, החליטה להגיש תצהירים. מדובר במהלך סרק של הפחדה, שנכשל בסבב הראשון וייכשל בסבב השני".

לגבי השימוש במכתב של אביו של כספית מסר בן כספית כי "מדובר באדם בן 89, שהיה חבר מרכז ליכוד שנים ארוכות ואוהד ותיק של נתניהו עד רגע זה. כל מי שמכיר אותי מכיר את הפרטים הללו. כתבתי על אבי בהקשר הזה לא פעם ולא פעמיים. הוא נוהג לכתוב לראש הממשלה מכתבי תמיכה מדי פעם. רק אישיות מטורללת והזויה לגמרי יכולה לקחת מכתבים אישיים כאלה של אב, ולהשתמש בהם בתביעת לשון הרע נגד בנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?