ציפי לבני: "דיברתי עם נוני מוזס לפני שקידמתי את חוק ישראל היום בוועדת השרים"

דברי לבני בכנס הון-שלטון-עיתונות: "אדלסון הגדיל את התפוצה ב-80 אלף עותקים כדי להשפיע על הבחירות. זה לא עיתון - זו תעמולת בחירות חינמית"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

האם ידיעות אחרונות לחץ מאחורי הקלעים לקידום הצעת החוק להגבלת ההפצה החינמית של "ישראל היום"? ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה היום (ג') בראיון עם צבי זרחיה בכנס הון-שלטון-עיתונות כי "נוני מוזס יודע את עמדתי ואני יודעת את עמדתו, אבל המקור לעמדתי לא קשור ל'מה עוזר כלכלית לעיתון אחר'. דיברתי עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, וקיבלתי חוות דעת שידיעות אחרונות הזמין שעסקה בהיתכנות הכלכלית, אבל הכל היה שקוף בוועדת השרים".

לבני התייחסה לפעילות שלה מאחורי הקלעים לקידום הצעת החוק של איתן כבל וח"כים נוספים שאושרה בקריאה ראשונה בכנסת, ולא מעט פרשנויות סברו כי סביב הצעת החוק הזו מתנהלת מערכת הבחירות הנוכחית.

ציפי לבניצילום: אילן אסייג

כפי שפורסם ב-TheMarker, הציגה לבני באותה ישיבה חוות דעת של הכלכלן שלמה פריזט שהועברה ללבני על ידי ידיעות אחרונות. "עמדתי היא לא מהיום והיא לא קשורה לאינטרסים של ידיעות אחרונות", אמרה לבני. "ברור שלנוני מוזס יש אינטרסים. ב-2009 התמודדתי מול נתניהו וראיתי את התעמולה הזו של ישראל היום. זה בסדר גם שלעיתון הארץ יש עמדה, אבל כל העיתונים גובים איקס שקלים מאדם. ישראל היום זו תעמולת בחירות חינמית. כבר ב-2009 הגשנו תלונה למבקר שיבחן את הפרסומים בישראל היום".

לבני נאמה בכנס של העמותה לדמוקרטיה מתקדמת שנערך השנה יחד עם המרכז האקדמי למשפט ועסקים. לבני תקפה בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת יחסיו עם שלדון אדלסון, בעלי "ישראל היום". לדבריה, "לצערי ראש הממשלה מנסה לשלוט בתקשורת דרך הדאגה שלו לבעלי ההון ולכספים שלהם. אנחנו רואים את זה דרך הזיכיונות והרישיונות בטלוויזיה, ומה שמטריד עוד יותר הוא שחלק מהעיתונות הפך להיות מטעם בעלי ההון לטובת הפוליטיקאים.

מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזסצילום: מוטי קמחי

"אדלסון הוא גם זה שאמר שלא כתוב בתורה שישראל צריכה להיות מדינה דמוקרטית. הוא הגדיל את התפוצה ב-80 אלף עותקים כדי להשפיע על הבחירות. זה לא עיתון". לבני התייחסה לנאומו המתוכנן של נתניהו בקונגרס וליחסי ישראל-ארה"ב, ואמרה כי "בימים האלה שראש הממשלה נוסע לנאום בקונגרס - זה קשור לצרכיו הפוליטיים. הקשר המסוכן והפסול עם אדלסון הורס גם את יחסי ישראל-ארה"ב. ההון של אדלסון מתערב גם בפוליטיקה הישראלית וגם האמריקאית והורס בשעות האלה את מערכת היחסים עם ארה"ב.

"הם מסתירים מאזרחי ישראל את האג'נדה האמיתית של אדלסון. התובנות האלה שהבחירות נוצרו בגלל חוק ישראל היום צריכה להדיר שינה מאזרחי ישראל". לבני גם הודיעה שתמשיך לקדם את הצעת החוק שתחייב שקיפות בפעילות ועדת השרים לענייני חקיקה.

רה"מ נתניהו ושלדון אדלסוןצילום: איל ורשבסקי

לדברי לבני, "במערכות יחסים בין קבוצות כוח הפוליטיקאים חלשים, והשלטון נכנע לקבוצות לחץ. אני בוגרת מרכז הליכוד וראיתי את אלה שהיו יושבים בוועדת הכספים ומכוונים את ההצבעה של הח"כים או הצבעות של ועדת שרים לחקיקה. צריך להבין יותר טוב מהם קבוצות ההשפעה, לשקף לציבור ולדרוש שהפוליטיקאים לא ייכנעו". לדבריה, "גם מי שמדבר בשם השקיפות התנגד להצעה לבצע הליך של שקיפות בוועדת השרים. יאיר לפיד התנגד להצעה. אנחנו נדאג שלא יהיו עסקאות בכספי ציבור במחשכים".

יו"ר מרצ: "הפגישות של נתניהו עם דנקנר ותשובה מעלות חדשות לשחיתות"

"ראש הממשלה נפגש במחשכים עם יצחק תשובה ונוחי דנקנר באופן שמעלה חשד לשחיתות" - כך אמרה יו"ר מרצ, זהבה גלאון בכנס הון-שלטון-עיתונות של התנועה לדמוקרטיה מתקדמת במרכז האקדמי למשפט ועסקים.

לדבריה, "האם כשנתניהו נפגש פעמיים עם נוחי דנקנר זה נראה לכם תקין? האם נראה לך שבאופן פלא מסקנת ועדת הריכוזיות רוככו? זה לא נראה לכם מוזר? ראש הממשלה נפגש עם יצחק תשובה שבע פעמים, על רקע ההחלטות בנוגע למונופול הגז. האם נתניהו פגש גם את הארגונים החברתיים? כשאנחנו שומעים על פרשת שחיתות האחרונות זה מעלה שאלות".

גלאון התייחסה גם להתפתחויות בבנק לאומי ולקריאה שלה לנטילת הבונוסים של המנכ"לית לשעבר גליה מאור והיו"ר לשעבר איתן רף, זאת לאחר הקנסות שספג הבנק בגין התנהלותו בחשבון הזרים. "זה לא תקין שגליה מאור ואיתן רף, שניהלו את לאומי, פרשו עם מצנח זהב של מיליונים ועכשיו כשהתברר שסיבכו את הבנק בארה"ב ואיפשרו סוג של מקלט מס, הם לא יחזירו את הכסף", אמרה גלאון. "הדרישה צריכה להיות שחברת הביטוח לא יבטחו אותם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית