היועמ"ש יאלץ להביע עמדתו אם "ישראל היום" הוא תעמולת בחירות

יו"ר ועדת הבחירות הורה להוסיף את היועמ"ש, יהודה ויינשטיין, כמשיב לעתירה נגד "ישראל היום" ■ היועמ"ש ייאלץ להביע את עמדתו כמי שמייצג את האינטרס הציבורי

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, הורה להוסיף את היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, כמשיב לעתירה נגד "ישראל היום" שהוגשה אתמול לוועדת הבחירות. המשמעות היא ייאלץ היועמ"ש להביע את עמדתו לגבי התנהלות "ישראל היום" והאם העיתון מהווה תעמולת בחירות אסורה.

אתמול הגיש עו"ד שחר בן מאיר ועו"ד יצחק אבירם עתירה לוועדת הבחירות נגד עיתון "ישראל היום" בטענה כי העיתון הוא למעשה תעמולת בחירות אסורה למענו בנימין נתניהו. לעתירה הוגשה גם חוו"ד של חוקרת התקשורת ענת באלינט שטענה כי הסיקור ב"ישראל היום" הינו תעמלות בחירות ומסוכן לדמוקרטיה.

צילום: מוטי קמחי

העתירה הוגשה נגד העיתון עצמו, העורך עמוס רגב והבעלים שלדון אדלסון, וגם נגד הליכוד ונתניהו. היום הורה ג'ובראן להוסיף את היועמ"ש כמשיב, והוא ייאלץ להציג את עמדתו עד 15 בפברואר בשעה 14:00, כמו יתר המשיבים.

עד עתה היתה התייחסות אחת של היועמ"ש ל"ישראל היום", וזאת במהלך הדיון בוועדת השרים סביב החוק שהוביל ח"כ איתן כבל (העבודה) לאיסור הפצתו בחינם של העיתון. נציגת היועמ"ש, אורית קורן, אמרה בדיון כי "ההצעה פוגעת בזכות הקניין, בחופש העיסוק ובחופש הביטוי, וכדי להצדיקה יש להתבסס על נתונים שלפיהם קיימת סכנה לחופש העיתונות, והחקיקה תועיל למנוע את הסכנה הזאת". הוא הוסיפה כי "לעת הזו לא התגבשה תשתית המאפשרת לבסס את חוקתיות ההצעה".

כעת נערך דיון אחר הנוגע לתעמלות בחירות, והיועמ"ש ייאלץ להביע את עמדתו כמי שמייצג את האינטרס הציבורי, והדיון ייהפך להיות רחב יותר. המשפעות היא גם שהשופט ג'ובראן מבין כי עשויות להיות השלכות רחבות להחלטתו ולכן מבקש את עמדת היועמ"ש.

בקרב חוגים פוליטיים מעריכים כי עיתוי המתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפוסטים ברשתות החברתיות נגד מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, קשורה לעתירה נגד "ישראל היום". ההערכות הן כי נציגי "ישראל היום", הליכוד ונתניהו יטענו לשיוויוניות ביחס בין "ישראל היום" ל"ידיעות אחרונות" לאור הטענות על הטיה בוטה גם ב"ידיעות".

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?