היועמ"ש יאלץ להביע עמדתו אם "ישראל היום" הוא תעמולת בחירות

יו"ר ועדת הבחירות הורה להוסיף את היועמ"ש, יהודה ויינשטיין, כמשיב לעתירה נגד "ישראל היום" ■ היועמ"ש ייאלץ להביע את עמדתו כמי שמייצג את האינטרס הציבורי

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, הורה להוסיף את היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, כמשיב לעתירה נגד "ישראל היום" שהוגשה אתמול לוועדת הבחירות. המשמעות היא ייאלץ היועמ"ש להביע את עמדתו לגבי התנהלות "ישראל היום" והאם העיתון מהווה תעמולת בחירות אסורה.

אתמול הגיש עו"ד שחר בן מאיר ועו"ד יצחק אבירם עתירה לוועדת הבחירות נגד עיתון "ישראל היום" בטענה כי העיתון הוא למעשה תעמולת בחירות אסורה למענו בנימין נתניהו. לעתירה הוגשה גם חוו"ד של חוקרת התקשורת ענת באלינט שטענה כי הסיקור ב"ישראל היום" הינו תעמלות בחירות ומסוכן לדמוקרטיה.

צילום: מוטי קמחי

העתירה הוגשה נגד העיתון עצמו, העורך עמוס רגב והבעלים שלדון אדלסון, וגם נגד הליכוד ונתניהו. היום הורה ג'ובראן להוסיף את היועמ"ש כמשיב, והוא ייאלץ להציג את עמדתו עד 15 בפברואר בשעה 14:00, כמו יתר המשיבים.

עד עתה היתה התייחסות אחת של היועמ"ש ל"ישראל היום", וזאת במהלך הדיון בוועדת השרים סביב החוק שהוביל ח"כ איתן כבל (העבודה) לאיסור הפצתו בחינם של העיתון. נציגת היועמ"ש, אורית קורן, אמרה בדיון כי "ההצעה פוגעת בזכות הקניין, בחופש העיסוק ובחופש הביטוי, וכדי להצדיקה יש להתבסס על נתונים שלפיהם קיימת סכנה לחופש העיתונות, והחקיקה תועיל למנוע את הסכנה הזאת". הוא הוסיפה כי "לעת הזו לא התגבשה תשתית המאפשרת לבסס את חוקתיות ההצעה".

כעת נערך דיון אחר הנוגע לתעמלות בחירות, והיועמ"ש ייאלץ להביע את עמדתו כמי שמייצג את האינטרס הציבורי, והדיון ייהפך להיות רחב יותר. המשפעות היא גם שהשופט ג'ובראן מבין כי עשויות להיות השלכות רחבות להחלטתו ולכן מבקש את עמדת היועמ"ש.

בקרב חוגים פוליטיים מעריכים כי עיתוי המתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפוסטים ברשתות החברתיות נגד מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, קשורה לעתירה נגד "ישראל היום". ההערכות הן כי נציגי "ישראל היום", הליכוד ונתניהו יטענו לשיוויוניות ביחס בין "ישראל היום" ל"ידיעות אחרונות" לאור הטענות על הטיה בוטה גם ב"ידיעות".

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט