היועץ המשפטי אישר למנות בתקופת הבחירות מנכ"ל זמני לשידור הציבורי

אגודת העיתונאים בירושלים דרשה לעצור את המשך פעילותה של ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל עקב הבחירות

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

הליכי ההקמה של הגוף החדש לשידור הציבורי לא אמורים להתעכב בשל מערכת הבחירות. המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, אישר למשרד התקשורת להמשיך לקדם את ההליכים לבחירת מנכ"ל זמני שיוביל את הקמת גוף השידור הציבורי העתידי.

לפי ליכט, על אף שבתקופת בחירות אמורים להתעכב כל המינויים, הליכי המינוי של השידור הציבורי מנותקים מהדרג הפוליטי ולכן יכולים להימשך. הוועדה כבר פירסמה בעיתונות הצעות להגשת מועמדים לוועדה.

אגודת העיתונאים בירושלים פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בשבוע שעבר ודרשה לעצור את המשך פעילותה של ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל השידור הציבורי ובחירת המועצה על ידי השר הממונה.

האגודה טענה באמצעות עו"ד אופיר טל, כי אופן המינוי של הוועדה "נחזה להיות מחטף, מעוררת שוב ריח רע של השפעות פוליטיות, מהן הצהירו כל הנוגעים בדבר כי הם מבקשים להימנע".

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכטצילום: אמיל סלמן

במכתב דרשו באגודה לעצור את פעילות הוועדה בראשות השופט בדימוס עזרא קמא, שאמורה לבחור את המנכ"ל הזמני שיקים את גוף השידור הציבורי העתידי וגם את חברי המועצה של הגוף העתידי. את המנכ"ל הזמני ממנה הוועדה עצמה ללא תלות בשר התקשורת, ואילו את חברי המועצה ממנה שר התקשורת לפי המלצת הוועדה.

כאמור, במשרד המשפטים אישרו את המשך מינוי המנכ"ל הזמני בנימוק כי "לגבי מינוי המנהל הכללי הזמני הרי שמינוי זה מנותק מהדרג הפוליטי ולכן לא היתה כל מניעה לקדם את המינוי - ההחלטה לאשר את המשך הליכי המינוי נובעת ממעמדה המיוחד של ועדת האיתור ומהרכבה המנותק מהדרג הפוליטי. לכך יש להוסיף את הצורך לקדם במהירות את הקמת מוסדות תאגיד השידור הציבורי לאור לוחות הזמנים שקבע המחוקק לתחילת פעילות התאגיד החדש".

בכל הנוגע למינוי חברי מועצה לגוף העתידי, שגם אותם אמור לבחור הרכב מתוך ועדת קמא, הבהירו במשרד המשפטים כי אושר לוועדה לקדם את הליכי המינוי של חברי המועצה, אך "לגבי עצם המינוי של חברי המועצה על ידי שר התקשורת בתום הליך האיתור, הנושא ייבחן לקראת המועד בו יושלמו הליכי האיתור, אם אכן אלו יושלמו לפני הבחירות".

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"