קרב סכינים |

ויקטורי נגד רמי לוי: מחיר מארז סכיני גילוח של ג'ילט פיוזן נחתך בחצי

ויקטורי ימכרו ממחר ביבוא מקביל, ומארז של רביעייה יעלה 45 שקל ■ רמי לוי בתגובה: נמכור ב-42.90 שקל ■ כיום נמכרים הסכינים במחיר של 93-77 שקל

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

האם המונופול על המחיר של ג'ילט בתחום סכיני הגילוח עומד להישבר? מלחמת מחירים בין רשתות השיווק מביאה לירידת מחירים חדה. רשת ויקטורי, המונה 29 סניפים, הודיעה כי החל ממחר תחל למכור סכיני ג'ילט פיוזן ביבוא מקביל במחיר של 45 שקל למארז רביעייה.

לשם השוואה, באתר רמי לוי שיווק השקמה מוכרים את המוצר ב-77.5 שקל ובשופרסל במחיר של 92.80 שקל. המוצר טרם החל להימכר במחיר החדש ברשת ויקטורי, וברשת רמי לוי שיווק השקמה כבר הגיבו לשאלת TheMarker ואמרו כי ימכרו את המוצר במחיר של 42.90 שקל ושינו את מחירו באתר.

שחקני נבחרת ברזיל דויד לואיז ופאוליניו בקמפיין של ג'ילט

"זה המוצר הכי נמכר של ג'ילט בתחום הגילוח וזה המהלך שישבור את המונופול של ג'ילט בתחום. למרות שאני מהווה רק 3% מהשוק, אני גורם למתחרים הגדולים להוריד מחירים כי ברגע שהתקשורת כותבת על המחיר החדש לרשתות האחרות אין ברירה אלא לנקוב במחיר דומה. לפני חודשיים התחלתי לייבא סכיני מאך 3 והתחלתי למכור רביעיית סכינים ב-29 שקל, והמתחרים שופרסל ורמי לוי הורידו מחירים בהתאם. אחרי שהבאנו את פסטה ברילה, רמי לוי הוריד מחירים ושופרסל התחילה לקנות יבוא מקביל של ברילה. עכשיו אנחנו עושים את זה עם ג'ילט פיוזן", אמר אייל רביד, בעלי ויקטורי.

"ג'ילט פיוז'ן היה המוצר בה' הידיעה שרציתי להוריד את המחיר שלו כי זה מוצר שכל גבר משתמש בו ומקלל כשהוא קונה אותו, ועכשיו לא יצטרכו לקלל ויוכלו לשלם עליו 11 דולר כמו בחו"ל, ולא מחיר כפול כמו בארץ. מי שקובע את המחירים של ג'ילט בישראל זה בעלת המותג פרוקטר אנד גמבל, וזאת החלטת התמחור שהיא קיבלה בישראל.

"במידה ויהיה עליה לחץ מהרשתות הגדולות אז היא תיאלץ להוריד מחירים כי לרשתות יהיה מאוד קשה לממן כאלה הוזלות בעצמן, מבלי לקבל השתתפות מהיצרנים. הבעיה היא שהרשתות מקבלות השתתפות מהיצרנים רק לתקופת מבצע מוגבלת ולא מסוגלים למכור במחירי יבוא מקביל לאורך זמן".

על הורדת המחיר של לוי אמר כי "אחרי שהתחלתי להביא את משחת השיניים קולגייט טוטאל ב-10 שקלים, הוא הוריד מחירים, אבל מאז הם כבר עלו. אצלנו לא מדובר במחירי מבצע אלא במחירים קבועים". מבדיקת TheMarker עולה כי בחלק מהחנויות של רמי לוי שיווק השקמה מוכרים עדיין משחת שיניים קולגייט ב-7.90 שקל.

ברשתות השיווק המתחרות טוענים כי יבוא מקביל הוא לא הפתרון למחירים הגבוהים. "גם אני יכלתי להביא מוצרים ביבוא מקביל ואני מכיר את היבואנים שאייל רביד מכיר. הבעיה היא שמדובר ביבואנים שהיום יש להם סחורה ומחר אין להם. זה כמו מבצע שנמשך זמן מסויים ונגמר. בנוסף, אני מפחד שתהיה בעיה עם המוצרים והן לא יהיו תקינים באופן כלשהו", אומר בכיר ברשת שיווק גדולה. לדבריו, הוא שקל להתחיל לייבא בעצמו מוצרים בייבוא מקביל ולא דרך יבואנים מקבילים אך "מדובר בהתעסקות גדולה מדי. אולי בעתיד כן נעשה את זה".

המותג ג'ילט לא מוכרז כמונופול, על אף שהוא שולט במעל ל-80% משוק סכיני הגילוח בישראל. בשנת 2007 הממונה על הגבלים עסקיים ביטל על הכרזת שסטוביץ כמונופול בתחום הגילוח, לאחר ששיווק המותג עבר לפרוקטר אנד גמבל וההפצה לדיפלומט, אך אלה לא הוכרזו כמונופול בתחום על ידי הממונה על הגבלים דאז, רונית קן. בשמונה השנים שחלפו מאז אף אחת מהחברות, דיפלומט ופרוקטר אנד גמבל, לא הוכרזו כמונופול בתחום זה, אף שלמותג אין מתחרים משמעותיים בשוק הישראלי. ברשות הגבלים עסקיים אמרו בעבר בנושא כי לא קיימת הכרזה כיוון שהכרזת מונופול היא דקלרטיבית בלבד והחובות חלות על המותג בכל מקרה, אולם מומחי הגבלים עסקיים טוענים כי יש בהחלט משמעות להכרזה. מהשוואות מחירים שפורסמו בעבר ב-TheMarker עלה כי מחיר מארז רביעייה ג'ילט פיוז'ן בישראל (שופרסל) גבוה ב-42% ממחיר המוצר בבריטניה וב-78% ממחיר המוצר בארצות הברית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית