סטטוסים מצייצים - הגרסה הלא-מצונזרת: כמה עולה פוסט מצליח?

פרסום פוסט בודד עולה 7,500 שקל. חבילה של 10 פוסטים יכולה להגיע ל-84 אלף שקל ■ הגולשים עצמם אינם מודעים לכך שמדובר בפרסומת

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

"סטטוסים מצייצים הוא לא רק דף פייסבוק, אלא כלי תקשורת משפיע ביותר על סדר היום הציבורי ועל השיח ברשת" - כך נפתחת המצגת של חברת lan2lan של אבי לן, המפעילה את המותג ססטוסים מצייצים. בחברה מתארים את עמוד הפייסבוק המפורסם כ"קול העם' וכ"מדורת השבט".

אלא שמיד לאחר התשבחות העצמיות, החברה מציעה למפרסמסים יחסי ציבור - "שיתוף פעולה אסטרטגי שיכבוש את הרשת" - שעשוי להגיע לעלויות של עשרות אלפי שקלים בתמורה לקידום ופרסום מוצרים. הגולשים עצמם אינם מודעים לכך שמדובר בפרסומת ושיש מישהו שמממן את העלאת הפוסטים.

העלויות שהחברה מציגה נעות בין אלפי שקלים בודדים לעשרות אלפי שקלים. פרסום פוסט בודד עולה 7,500 שקל, ואם משלב בו סרטון וידיאו המחיר הוא 12 אלף שקל. חבילה של 10 פוסטים מגיעה לעלות של 52 אלף שקל, ואם אלה כוללים סרטי וידיאו המחיר הוא לא פחות מ-84 אלף שקל. המחירים האלה כוללים את עמלת משרד הפרסום בגובה של 15%.

לפי סטוטוסים מצייצים, פוסטים המזוהים כמסחריים יגיעו ל-200 אלף חשיפות. בחברה עצמה מודעים לכך שהצגה של פוסט כפרסומת עשויה לפגוע בחשיפה ובאמון שרוחשים לה הגולשים, לכן מדגישים במצגת כי "קמפיין שמזוהה כפרסומת לא ישיג ויראליות ולא יגיע לתוצאות אורגניות משביעות רצון", והציגו דוגמאות לתכנים שהיו למעשה פרסומת לכל דבר.

הדף של ססטוסים מצייצים הוא אכן אחד הנצפים בישראל, ועולים בו תכנים ויראלייים מרחבי הרשת. לפי נתוני החברה, יש 11.3 מיליון צפיות ביום לנתונים מהדף. הדף של ססטוסים מצייצים נותן לא פעם גיבוי דווקא למאבקים חברתייים כמו המאבק בחברת איקיוטק או שיתוף פעולה עם תוכנית "צינור לילה" נגד HOT ובכלל מאבקים חברתייים תחת המותג "החזית".

טרם נמסרה תגובתו של לן.

מפייסבוק נמסר כי "לפייסבוק יש מדיניות ברורה לגבי שימוש מסחרי בפלטפורמה, כל שימוש מסחרי במקומות שלא נועדו לכך מהווה הפרה של מדיניות זו. פייסבוק היא פלטפורמה של תוכן אמיתי ואותנטי, וכל תוכן ממומן צריך להיות מסומן ככזה".

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"