סטטוסים מצייצים - הגרסה הלא-מצונזרת: כמה עולה פוסט מצליח?

פרסום פוסט בודד עולה 7,500 שקל. חבילה של 10 פוסטים יכולה להגיע ל-84 אלף שקל ■ הגולשים עצמם אינם מודעים לכך שמדובר בפרסומת

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

"סטטוסים מצייצים הוא לא רק דף פייסבוק, אלא כלי תקשורת משפיע ביותר על סדר היום הציבורי ועל השיח ברשת" - כך נפתחת המצגת של חברת lan2lan של אבי לן, המפעילה את המותג ססטוסים מצייצים. בחברה מתארים את עמוד הפייסבוק המפורסם כ"קול העם' וכ"מדורת השבט".

אלא שמיד לאחר התשבחות העצמיות, החברה מציעה למפרסמסים יחסי ציבור - "שיתוף פעולה אסטרטגי שיכבוש את הרשת" - שעשוי להגיע לעלויות של עשרות אלפי שקלים בתמורה לקידום ופרסום מוצרים. הגולשים עצמם אינם מודעים לכך שמדובר בפרסומת ושיש מישהו שמממן את העלאת הפוסטים.

העלויות שהחברה מציגה נעות בין אלפי שקלים בודדים לעשרות אלפי שקלים. פרסום פוסט בודד עולה 7,500 שקל, ואם משלב בו סרטון וידיאו המחיר הוא 12 אלף שקל. חבילה של 10 פוסטים מגיעה לעלות של 52 אלף שקל, ואם אלה כוללים סרטי וידיאו המחיר הוא לא פחות מ-84 אלף שקל. המחירים האלה כוללים את עמלת משרד הפרסום בגובה של 15%.

לפי סטוטוסים מצייצים, פוסטים המזוהים כמסחריים יגיעו ל-200 אלף חשיפות. בחברה עצמה מודעים לכך שהצגה של פוסט כפרסומת עשויה לפגוע בחשיפה ובאמון שרוחשים לה הגולשים, לכן מדגישים במצגת כי "קמפיין שמזוהה כפרסומת לא ישיג ויראליות ולא יגיע לתוצאות אורגניות משביעות רצון", והציגו דוגמאות לתכנים שהיו למעשה פרסומת לכל דבר.

המצגת

הדף של ססטוסים מצייצים הוא אכן אחד הנצפים בישראל, ועולים בו תכנים ויראלייים מרחבי הרשת. לפי נתוני החברה, יש 11.3 מיליון צפיות ביום לנתונים מהדף. הדף של ססטוסים מצייצים נותן לא פעם גיבוי דווקא למאבקים חברתייים כמו המאבק בחברת איקיוטק או שיתוף פעולה עם תוכנית "צינור לילה" נגד HOT ובכלל מאבקים חברתייים תחת המותג "החזית".

טרם נמסרה תגובתו של לן.

מפייסבוק נמסר כי "לפייסבוק יש מדיניות ברורה לגבי שימוש מסחרי בפלטפורמה, כל שימוש מסחרי במקומות שלא נועדו לכך מהווה הפרה של מדיניות זו. פייסבוק היא פלטפורמה של תוכן אמיתי ואותנטי, וכל תוכן ממומן צריך להיות מסומן ככזה".

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים