ערוץ 10 קיבל צ'אנס להשתקם

הערוץ נשאר תלוי בפוליטיקאים, אך יוכל לגייס משקיע ולבקש רישיון עוד חצי שנה

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

הפעם זה היה מותח מהרגיל. ברשות השנייה אומרים שעד 22:00 בלילה אתמול היתה אפשרות סבירה כי ערוץ 10 ייסגר. אך כצפוי, פחות מיממה לפני סיום זיכיונו, הצליחו אנשי הרשות השנייה והיועץ המשפטי לממשלה לרקוח את הפתרון המשפטי שכולם יהיו מרוצים ממנו. הרשות השנייה לא מסתכנת בחריגה מסמכויותיה, נתניהו מצליח לשמור על הערוץ מדוכה עוד חצי שנה, וערוץ 10 מקבל צ'אנס נוסף (רביעי או חמישי, אבל מי סופר) להשתקם, לעמוד בחובותיו, להתייצב סביב התוכנית העסקית הרזה של המנכ"ל יוסי ורשבסקי, ולהגיע מוכן עוד חצי שנה למועד בקשת הרישיון הקבוע.

למרות שערוץ 10 אינו מרוצה לגמרי, ומלין כי ההסדר רק שומר על התלות בפוליטיקאים, הוא קיבל אופציה סבירה מאוד לרישיון. בהנחה כי החקיקה שביקש היועמ"ש מהממשלה תתממש בימים הקרובים, הוא יקבל ודאות שתספיק לו כדי גייס משקיע. אומנם הוא יידרש להישרד בכוחות עצמו במהלך החצי השנה הקרובה, אך כנראה שבערוץ לא חוששים מכך. חברת רכש המדיה יוניברסל מקאן כבר אמרה כי היא מוכנה לתת לערוץ 10 מקדמות על חשבון הפרסום בחצי השנה הקרובה, דבר שיעזור לו עם הבעיה התזרימית שלו. גם המשקיעים שלמה נחמה, ועמי גניגר, לא נעלמו. המשא ומתן איתם צפוי להתחדש בחודשים הקרובים, אך הפעם עם מעט יותר וודאות רגולטורית.

הבעיה המרכזית של ערוץ 10 היא התלות שלו בפוליטיקאים. אם שר התקשורת העתידי ממש ירצה, הוא יכול לשלוף "עיזים" שיקשו על ערוץ 10 לקבל רישיון עוד חצי שנה. אך תסריט זה פחות סביר. אף אחד לא שונא את הערוץ יותר מנתניהו, ונתניהו שיכל לסגור את הערוץ היום החליט שלא לסגור. גם אם ייבחר מחדש לראשות הממשלה, אין זה סביר כי יכניס שוב את הערוץ לסאגת סגירה כמו זו שהיתה לנו בימים האחרונים.

רשת וקשת לא ישבו עכשיו בשקט. הן ינסו להכניס לחקיקת הבזק להארכת זיכיונו של ערוץ 10 גם הטבות שיחולו עליהן. הדרישה המרכזית שלהם תהיה להשוואת את תנאיהן לזה של ערוץ 10, ולאפשר להן לפעול עם רמת מחויבויות תוכן הזהות לרמה הנמוכה הקבועה ברישיון. הדבר עשוי לחסוך להן מיליוני שקלים, שכן כיום בעודן פועלות במסגרת זיכיון הן מחוייבות להשקעות תוכן גבוהות מהותית. דרישה זו אמנם תעניק לשתי הזכייניות הטבה ללא תמורה, אך מבחינה משפטית לרשות השנייה לא יהיו הרבה ברירות.

יו"ר ועדת העובדים מתן חודורוב בהפגנת עובדי ערוץ 10צילום: אמיל סלמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה