עובדי ערוץ 10 מפעילים לחץ על נתניהו: הפסיקו את השידורים

העובדים העלו שקופית נגד ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

עובדי ערוץ 10 החשיכו את מסך הטלוויזיה לאחר גמר התוכנית ״בייבי בום״. העובדים מתכוונים לנצל את המסך ולהעלות שקופית נגד ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו. העובדים דורשים כי כספי הערוץ לא יחולטו מחר והרשות תדון בבקשת הרישיון של הערוץ.

מוקדם יותר היום (א'), הרשות השנייה הודיעה כי תחלט את החוב בהיקף של 36 מיליון שקל מהערבויות של ערוץ 10 בבנק לאומי. בכך מסרבת הרשות לקבל את הבטחת הערוץ וחברת רכש המדיה יוניברסל מוקדם יותר היום, שלפיה תעניק יוניברסל דמי מקדמות לערוץ.

המשמעות של חילוט כרגע היא קריסה כלכלית של הערוץ לאור החוב לבנק והצורך להביא ערבויות חדשות.

ברשות השנייה אומרים כי ״כל עוד הערוץ אינו מסוגל לכסות את חובותיו מתקופת הזיכיון העולים כדי עשרות מיליונים, אין כל אפשרות חוקית וציבורית לקיים דיון במועצת הרשות השנייה בבקשת הרישיון שהוגשה על ידו".

״זה לילה עצוב מאוד לשוק הטלוויזיה המסחרית בישראל. אנחנו לפני הסוף״, אמר יו״ר ועד העובדים של ערוץ 10, הכתב הכלכלי מתן חודורוב. לדבריו, ״אנחנו צריכים להמחיש לצופינו איך ייראה המסך בעוד 73 שעות מעכשיו. אנחנו מקווים שמערכות השלטון יבינו את גודל השעה ויפעלו להעניק לערוץ 10 רישיון שידורים קבוע״.

בשלב זה בנק לאומי ניאות להעביר לקופתה של הרשות השנייה את סכום החוב תמורת דמי הערבויות, ובערוץ אומרים שסכום הערבויות יושלם בהמשך מכספי חברות רכש המדיה. ״מתרחשות שורה של תקלות ובעיות, ספק בתום לב או בכוונה, שמונעות את הענקת הרישיון״, אמר חודורב. ״זהו ריסוק הפלורליזם ערב מערכת הבחירות. יהיה חסר אחריות מצידנו להמשיך לשדר עסקים כרגיל״.

במענה לשאלה האם בערוץ יודעים כי נתניהו עצמו עומד מאחורי ההחלטה אמר חודורוב כי ״אני לא יודע אם נתניהו נתן הוראה לסגור את ערוץ 10. אבל אם הוא היה מתערב היינו רואים פעולה נמרצת של הרשויות. בינתיים זה הולך כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז״.

בעקבות הכחשת הערוץ מסר יו״ר ועדת הכלכלה פרופ׳ אבישי ברוורמן (העבודה) כי הוא קורא לראש הממשלה להעביר חקיקה להארכת הזיכיון של הערוץ. לדבריו, הוא יהיה מוכן לכנס מחר את ועדת הכלכלה ו"יש לפעול כדי למנוע מונופול על המסך״.

ח״כ קארין אלהרר (יש עתיד) אמרה: ״נראה כי גמלה בלבו של ראש הממשלה כבר מזמן לסגור את ערוץ 10 לא לפני שגרם למנהליו להתפתל שוב ושוב בתחנונים לעזרתו״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב