נתניהו מתערב במשבר ערוץ 10: עשוי להאריך הזיכיון לערוץ בחקיקת בזק

במקביל למגעים שמקיימים עם אנשי לשכת ראש הממשלה, יו"ר ועדת הכלכלה מעוניין לכנס ביום שני דיון מיוחד על עתיד ערוץ 10

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

יום שני הקרוב עומד להיות היום הגורלי של ערוץ 10: בימים האחרונים מתנהלים מגעים עם הרשות השנייה ולשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לגיבוש חקיקה מהירה של הארכת זיכיון לתקופה של שנה. במקביל, יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אבישי ברוורמן (העבודה), מעוניין לכנס ביום שני דיון מיוחד על עתיד ערוץ 10. כינוס הישיבה תלוי באישור ועדת ההסכמות של כל ראשי הסיעות בבית.

ההערכות הן כי נתניהו מתכוון לאפשר, בהתאם להמלצת הרשות השנייה, חקיקה מהירה להארכת זיכיון של שנה לערוץ 10. ברשות השנייה קידמו בשבועות האחרונים מהלכים כדי לאפשר לערוץ 10 לקבל רישיון קבוע לאחר הפחתת מחויבויות. ואולם, לאחר עזיבת שלמה נחמה לערוץ אין כרגע משקיע, והרשות אינה יכולה להעניק לו רישיון קבוע - בשל חוסר איתנות פינססית. הפתרון הזמני הוא הארכת זיכיון, ככל הנראה לשנה.

כדי שיקבל הארכת זיכיון, יידרש ערוץ 10 לשלם סכום של 36 מיליון שקל. מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, עמל בימים האחרונים לגייס כסף כמקדמות ממשרדי הפרסום. עם זאת, ייתכן גם כי ערוץ 10 יקבל הלוואה מהמדינה לכיסוי החוב, בדומה להסדר שהתקבל בסוף 2012.

בכל מקרה שהוא, הסוגיה ככל הנראה תיפתר ביום שני, שכן זהו היום האחרון לכינוסה של הכנסת עד לסגירתו של ערוץ 10 בסוף דצמבר. באותו היום צפויה המליאה להתכנס ולהצביע בקריאה ראשונה על חקיקה להארכת הזיכיון. לאחר מכן תכונס ועדת הכלכלה לדון בנושא, ורק אז יעלה הנושא לקריאה שנייה ושלישית. זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, צפויות לדרוש גם הן הקלות.

ביום ראשון אמורה הרשות השנייה לחלט את ערבויות ערוץ 10 בהיקף של 36 מיליון שקל. עם זאתף, אם עד אז תגובש הצעת חוק להצלת ערוץ 10 מסתמן כי הרשות תימנע מביצוע החילוט.

ברוורמן עצמו אמר כי טרם הגיע לידיו נוסח הסדר כלשהו. "אני לא שומע כרגע על יוזמות. אמרתי באופן עקרוני, לאור מה שקורה כרגע והסכנה להיווצרות מונופול בטלוויזיה, שאי אפשר להמשיך כך ולכן זימנתי את נציגי ראש הממשלה - כדי שיסבירו מה הם עושים בנידון".

בנימין נתניהוצילום: אמיל סלמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"