״פולישוק״ גרסת המציאות: הרגולטורית של ערוץ 2 הצטלמה לסדרה ללא אישור

מירב אלוש-לברון הצטלמה לתפקיד ״חוקרת תרבות התיור״ בסדרה הסאטירית על אף שכללי ניגוד העניינים של חברי המועצה אוסרים השתתפות בתוכניות ■ אלוש-לברון: ״זו משובה נחמדה ותו לא. עמדתי באופן נחרץ נגד דופי השידור״

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

חברת מועצת הרשות השנייה לשעבר, ד״ר מירב אלוש-לברון, הצטלמה לתפקיד אורח בסדרה ששודרה בזכיינית ערוץ 2 קשת, בעוד היא משמשת הרגולטורית של קשת. התוכנית שודרה בפועל בשבוע שעבר בפרק של הסדרה ״פולישוק״.

אלוש-לברון היא חוקרת תקשורת ומרצה באוניברסיטת תל אביב. היא שימשה חברת מועצת הרשות עד לחודש אפריל האחרון, אז התפטרה. בין חברי המועצה היא היתה מאלה שהובילו בפעמים רבות מאבקים נגד גופי השידור ונגד הנהלת הרשות בסוגיות שונות, למשל בהכרה בתוכניות כסוגה עילית.

גם התפטרותה היתה לדבריה על רקע החלטת הרשות שלא לחשוף את הפרוטוקולים מדיוני הרשות בנוגע להתנצלות של ערוץ 10 בפני שלדון אדלסון. אלא שבעוד היא משמשת הרגולטורית של קשת, הצטלמה אלוש-לברון לסדרה של ״פולישוק״ של שמואל הספרי.

בתוכנית שיחקה אלוש-לברון את ד״ר מירית בן באג׳י, ״חוקרת תרבות התיור במכון ללימודי תיירות בוושינגטון״. כללי ניגוד העניינים שעליהם חותמים חברי מועצת הרשות השנייה כוללים התחייבות שלא לעבוד או להופיע בכלי התקשורת שעליהם הם מפקחים. אלוש-לברון לא קיבלה אישור מיוחד להופיע בערוץ 2 ובכירי הרשות השנייה כלל לא ידעו כי הצטלמה לתוכנית של קשת.

מירב אלוש לברוןצילום: אייל טואג

אלוש-לברון מסרה בתגובה: ״יוצר הסדרה פנה אלי בהצעה להשתתף. ראיתי בכך משובה נחמדה ותו לא. אין מדובר בתוכן חדשותי או פוליטי כי אם בתכנית בידור, שמלוהקים בה עשרות משתתפים. בשום צורה לא היה לי קשר עם המפיקים או עם הגוף המשדר. קורותיי במועצה מלמדים על עמידה איתנה ונחרצת מול גופי השידור בהגנה על המרחב הציבורי. עצם הידיעה הזו מוכיחה שבמדינת חלם הישראלית, המציאות עולה על כל דימיון, יצירתי ככל שיהיה, כגון זה שבפולישוק״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן