יעקב אילון יגיש את מהדורת "מבט" בערוץ הראשון

אילון יתחיל להגיש את מהדורת "מבט" בערוץ הראשון במקומם של מירב מילר ואמיר איבגי ■ עלות שכרו תהיה כ-45 אלף שקל בחודש

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

כפי שהסתמן כבר לפני כמה חודשים, יעקב אילון עובר לרשות השידור: אילון יתחיל להגיש את מהדורת "מבט" בערוץ הראשון במקומם של מירב מילר ואמיר איבגי.

אילון, שהיה ממגישי מהדורת החדשות המרכזיות של שני הערוצים המסחריים, חדשות 2 וחדשות 10, יגיש מדי ערב את המהדורה, ואילו איבגי ומילר יגישו מהדורה יומית לקראת הבחירות.

המשא ומתן עם אילון החל כבר עם כניסתו של יונה ויזנטל לתפקיד העורך הראשי של רשות השידור בתקופת הפירוק. אילון פרש בפברואר 2012 מתפקיד המגיש של מהדורת החדשות של ערוץ 10 בטענה כי תנאי השידור בירושלים אינם מאפשרים לו להמשיך ולשדר. עוד לפני כן היה המגיש הראשון של מהדורת החדשות של ערוץ 2.

אילון יוצג עד כה על ידי האמרגן שי נשר, שהוא בעלה של מנהלת חטיבת החדשות בערוץ הראשון, איילה חסון-נשר. נשר גם ידיד קרוב של ויזנטל עצמו. עם זאת, ברשות השידור הבהירו כי המשא ומתן נעשה בין ויזנטל לבין אילון, באופן ישיר, ללא מעורבות של חסון ונשר.

*****צילום: עופר וקנין

אילון סיים את חוזהו בזכיינית ערוץ 2 קשת בנובמבר, ובאחרונה ירדה מהאוויר
התוכנית הכלכלית ששידר בערוץ 9. אילון ימשיך לשדר תוכניות בערוץ i24 news, באישורו של ויזנטל.

כיום מגישים את מהדורת "מבט" מירב מילר ואמיר איבגי. מהדורת "מבט" נמצאת
בשפל רייטינג ולכן חסון וויזנטל החליטו לבצע שינויים משמעותיים במהדורה כבר כעת. עם זאת, גיוס כרגע של אילון עשוי להיות בעייתי, שכן הרשות נמצאת כעת בשלבי פירוק לקראת הקמת גוף השידור החדש. למרות זאת, ויזנטל סבור כי בשל העובדה שהציבור ממשיך לשלם אגרה, יש צורך לנצל את כספי הציבור בצורה מיטבית ולגייס איש חדשות ותיק ומוערך ברמתו של אילון.

גיוס עובדים חדשים בשלבי הפירוק דרוש אישור בית משפט. ואולם אילון עצמו יועסק לא כעובד מן המניין ברשות, אלא כספק שירותים ובאמצעות חשבונית. שכרו של אילון יהיה 45 אלף שקל לפני מע"מ - כלומר בפועל הוא יכניס לכיסו נטו כ-30 אלף שקל. לאילון אין התחייבות כי יועסק בגוף השידור העתידי.

ויזנטל מסר: "הצטרפותו של אילון מהווה נדבך משמעותי בקידומו של הערוץ הראשון ותסייע להפיכתה למהדורה מובילה ומשמעותית". חסון מסרה: "אני מאמינה שאילון יוכל לתרום מניסיונו, ממקצועיותו ובייחודיות שלו. אני מאחלת לו ולנו הצלחה".

יעקב אילון עצמו התייחס אף הוא למינוי, ואמר: "אני מאמין בחשיבותו האדירה של שידור ציבורי חזק ואתגייס בכל הכוח כדי לעזור לכך שהערוץ הראשון יחזיר לעצמו את הבכורה בתחום החדשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"