חוזרים לסדר הישן? זליג רבינוביץ' מונה למפיק האירוויזיון

רבינוביץ' היה האיש החזק בהנהלה הקודמת של הרשות שהביאה לפירוקה ■ גורמים ברשות: "זה לא הגיוני להחזיר אותו לעמדת כוח כזאת. איזו סיבה יש לצ'פר אותו כעת עם אחד התפקידים הכי יוקרתיים ברשות?" ■ אגודת העיתונאים בירושלים: "מה שהיה הוא שיהיה וזה רק הולך ומידרדר"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

זליג רבינוביץ', האיש החזק לשעבר ברשות השידור, ממשיך ליהנות מעמדת כוח גם בתקופת הפירוק: הנהלת רשות השידור הזמנית החליטה למנות את רבינוביץ' למפיק הראשי של אירועי האירוויזיון. רבינוביץ' היה האיש החזק ברשות השידור לפני תקופת הפירוק, כאשר שימש בתפקידו הרשמי כעוזרו של המנכ"ל יוני בן מנחם. עובדי רשות השידור האשימו אותו בחלק מהידרדרות במצב הרשות, בדאגה למקורבים ובכשלים הפנימיים ברשות.

עוד לפני כניסת מפרק רשות השידור, כונס הנכסים הרשמי דוד האן, והעברת הניהול לידיו של יונה ויזנטל, מינה בן מנחם את רבינוביץ' לתפקיד מפיק ביומן. לגבי מינוי זה טענו עובדים ברשות כי נעשה במחטף ונועד למנוע את פיטוריו של רבינוביץ'. אלא שבפועל רבינוביץ' לא ביצע אף תפקיד ברשות. כעת החליט ויזנטל למנות את רבינוביץ' לפרויקטור מטעם הרשות לאירוויזיון, כך שהוא זה שיוביל את המשלחת הישראלית.

זליג רבינוביץ'צילום: רפי קוץ

גורמים ברשות אומרים כי "זה לא הגיוני להחזיר אותו לעמדת כוח כזאת. איזו סיבה יש לצ'פר אותו כעת עם אחד התפקידים הכי יוקרתיים ברשות?". גורם בכיר נוסף ברשות אמר: "עדיף שיישב בבית, יקבל משכרות ולא יעשה כלום. הוא גרם את הנזק המרכזי בהנהלה הקודמת". מנגד, גורמים אחרים ברשות אומרים כי אלה המתנגדים למינוי עושים זאת מטעמים אינטרסנטיים וכי "הם מפחדים שהם לא יטוסו לאירוויזיון". עוד אומרים בכירים ברשות כי התפקיד עצמו הוא ביצועי ואינו בעל השפעה ועמדת כוח, וכי יש צורך למצוא תפקיד לעובד המקבל שכר מהרשות.

רבינוביץ' הוביל מאבק פוליטי נגד יישום חוק השידור הציבורי לסגירת רשות השידור. כפי שפורסם ב-TheMarker, רבינוביץ' גם זכה לשלוש פגישות אישיות עם שר התקשורת גלעד ארדן במהלך הדיונים על הרשות.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "זליג רבינוביץ' הינו עובד רשות השידור וככזה הוא מקבל שכר עבור עבודתו ברשות ולא עבור שהייה בבית, כך בהתאם לעמדת הממונה על השכר באוצר וגם עמדת וועדי העובדים ברשות השידור". טרם נמסרה תגובתו של רבינוביץ'.

רבינוביץ' מסר בתגובה: "במשך 27 שנה מלאתי מגוון תפקידים ברשות השידור. העורך הראשי מר יונה ויזנטל הטיל עליי כעת את תפקיד המפיק הראשי של אירועי האירוויזיון. אבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר. כדאי שקבוצת המתלוננים הסדרתית שעסקה שנים בתלונות ולא בעבודה תתרכז במשימות בניית הרשות החדשה. מעולם לא הובלתי מאבק פוליטי נגד החוק כפי שנכתב בידיעה, אלא חשבתי ועודני חושב שפיטורי כ-1,500 עובדים היא לא הדרך הנכונה לשיקום הרשות".

בעקבות פרסום הידיעה ב-TheMarker אמרו גורמים באגודת העיתונאים בירושלים: "מה שהיה הוא שיהיה. שום דבר לא השתנה וזה רק הולך ומידרדר. צר לנו שרשות השידור לא יודעת לטפל באותם גורמים שהביאו לסגירתה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר