ועדת השרים אישרה: ערוצי עידן פלוס ישודרו חינם גם באינטרנט

גלעד ארדן: "כדי להגביר את התחרות ולשבור את הדואופול של HOT ו-yes, נאפשר את שידור הערוצים בחינם גם באינטרנט" ■ ההצעה הנוכחית תרחיב את מערך עידן פלוס בערוצים נושאיים, אשר ימומנו מדמי מנוי או פרסומות ותגביל את המצב הקיים, לפיו בעלי ערוצים קיימים יוכלו להקים ערוץ נושאי, על אף הבעלות הצולבת

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

עוד צעד קטן להגברת התחרות בטלוויזיה הרב ערוצית: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק שיזם שר התקשורת גלעד ארדן, לפיה הערוצים שנמצאים על גבי מערך עידן פלוס ישודרו חינם באינטרנט. ההצעה קובעת גם הקלות שונות להעלאת ערוצים חדשים למערך עידן פלוס.

"כדי להגביר את התחרות ולשבור את הדואופול של HOT ו-yes, נאפשר את שידור הערוצים בחינם גם באינטרנט ובכך נעודד חברות תקשורת להיכנס לתחום הטלוויזיה הרב ערוצית ולהתחרות בכבלים ובלווין", מסר ארדן.

לפי ההצעה, הרשות השנייה או הגורם המפעיל של עידן פלוס יחויב להקים אתר אינטרנט ולשדר ללא תמורה את ערוצי עידן פלוס הקיימים גם באינטרנט, ולא יהיה מחויב לשלם זכויות יוצרים. התנאי הוא שהפצת השידורים תיעשה בישראל, בזמן אמיתי וללא עריכה. שינוי חוק זה יועיל לחברות שמתכוונות להיכנס לתחום, שיוכלו לשדר את ערוצי עידן פלוס על גבי הרשת שלהן ללא מגבלה. לפי החוק, גם גורמים מסחריים יוכלו להפיץ לציבור ערוצים אלה, כלומר החברות שיתחרו ב-HOT ו-yes.

שר התקשורת, גלעד ארדן, ביוניצילום: אמיל סלמן

ב-TheMarker דווח לאחרונה כי משרד האוצר הסכים להעביר כ-12 מיליון שקל שייעודם לתפעול השוטף של מערך עידן פלוס מורחב - כלומר שעל גבי יעלו גם ערוצים: 9 ברוסית, ערוץ מוסיקה 24, ערוץ הלא בערבית ובערוץ המורשת 20.

ההצעה הנוכחית מנסה לסלול את הדרך, לאחר שנים של חקיקה שלא יושמה, להרחבת מערך עידן פלוס בערוצים נושאיים - כאלה שעוסקים בנושא אחד בלבד.

הערוצים הנושאיים, כלומר שרוב שידוריהם הם בתחום אחד, כמו חדשות, טבע או ספורט, אמורים לעלות על מערך עידן פלוס כחלק מהמהלך להרחבתו משישה ערוצים כיום ל-18 ערוצים. הרחבת המערך מתעכבת מזה זמן רב. הערוץ הנושאי יכול לזכות להכנסות מפרסומות או מדמי מנוי.

לפי החוק הנוכחי, בעלי ערוצים קיימים - למשל קשת או ערוץ 10, או ערוצים 9 ו-24- יוכלו גם הם להגיש הצעה להקים ערוץ נושאי, למרות הבעלות הצולבת. החוק הנוכחי הנוגע לערוצים הנושאיים מסיר גם מגבלה קודמת שבה מי שמעוניין לעלות לאוויר עם ערוץ HD חייב להפעיל גם ערוץ ברזולוציה רגילה.

בחוק החדש נכתב כי ערוץ שקיים על גבי המערך או מי שקשור בו יוכל להעלות עד ארבעה ערוצים נושאיים חדשים. שינוי נוסף יאפשר למועצה בעת הגשת המכרזים לקבוע מה יהיה מודל הפעילות של הערוץ הנושאי - פרסומות או דמי מנוי - ולא לאפשר למציעים לבחור את מודל הפעילות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית