יו"ר קשת לארדן: "תזכיר החוק לפיצול ערוץ 2 מטיל ספק בהמשך קיומם של הזכיינים"

קשת נדרשת להגיש בקשה לרשיון תוך 9 ימים ■ דרורית ורטהיים: "אין לדירקטורין החברה יכולת לבצע החלטה מושכלת לכאן או לכאן במועדים שנקבעו" ולפיכך מבקשת הבהרות ודחיית המועד

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

זכיינית ערוץ 2 קשת מבקשת משר התקשורת גלעד ארדן לדחות את מועד הגשת הבקשה לרישיון על מנת שתוכל לבחון האם תבחר להגיש בקשה לרשיון שידורים קבוע. במכתב ששלחה היום דרורית ורטהיים, יו"ר דירקטוריון קשת לארדן היא כותבת כי "בשם דירקטוריון החברה, אבקש לנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת שמועד הגשת הבקשה בעניין הארכת הזכיון, או בקשת רשיון, תידחה עד שיובהר המצב באופן שיאפשר לחברה לקבל החלטה אמיתית המבוססת על פרמטרים שניתן להסתמך עליהם".

מכתב זה נשלח לארדן בתום ישיבת דירקטוריון בנושא שהתקיימה אתמול. נציין כי בעבר החליט דירקטוריון החברה להגיש בקשה לרשיון קבוע. על פי החוק הקיים חייבות קשת ורשת להחליט עד סוף החודש, קרי עוד תשעה ימים, האם לבקש רשיון קבוע או הארכה של הזיכיון הקיים.

ורטהיים מפרטת את חוסר הוודאות הקיצונית שמנעה מהדירקטוריון של קשת לקבל החלטה. "קיימת אי ודאות חקיקיתית למצב הדברים בו אחד הזכיינים יבקש רשיון והאחר זכיון. תזכיר החוק שהוכן ואשר על פי פרסומים עומד להיות מקודם בוועדת השרים לעינייני חקיקה בממשלה מטיל בנוסחו העכשווי ספק רב בעצם האפשרות המשך קיומם של הזכיינים הקיימים. בימים אלו פורסמה בתקשרות יוזמה חדשה שלך בנוגע לגורלו של השוק ואופי הרגולציה שתחול על כל אחד משחקניו כבר בעתיד הקרוב. מצב כזה, בו אין לזכיין שום עוגן וודאי להיאחז בו הוא מצב בלתי אפשרי ולפיכך אין לדירקטורין החברה יכולת לבצע החלטה מושכלת לכאן או לכאן במועדים שנקבעו - 31 באוקטובר 2014 - בעוד 10 ימים מהיום".

גלעד ארדן בדיון על עתיד רשות השידור בכנסת, לפני כחודשייםצילום: אמיל סלמן

רשת, קשת וערוץ 10 ניצבים כיום מול חוסר ודאות גבוהה מאוד. שר התקשורת גלעד ארדן, ומנכ"ל הרשות השניה שי באבד מובילים שורה של שינויי חקיקה שמטרתם לשנות את המצב הקיים בשוק הטלוויזיה ולחייב את הערוצים לנטוש את הזכיון המיושן ולעבור לרשיונות קבועים.

בתוך כך מנסים השניים להקל על ערוץ 10 להישרד ולמצוא לעצמו משקיע, כך שיוכל להמשיך ולשדר או לפחות להיטמע מעמדה של כוח בתוך אחד הערוצים המתחרים. בישיבת הממשלה הקרובה צפוי לעלות לאישור הממשלה תזכיר חוק לפיו יבוטל אפיק 2, רשת וקשת יחוייבו לצאת המערוץ 2, ידרשו לחלק בינהן את החברות החדשות ולהפוך לשני ערוצים עצמאיים המשדרים 7 ימים בשבוע כל אחד.

במקביל נודע כי ארדן ובאב"ד שוקלים שינויים נוספים, שאינם כלולים בשלב הנוכחי בתזכיר החוק. במסגרת יוזמות אלו, הדורשות גם הן שינויי חקיקה, רוצים השניים לבטל את מינימום ההוצאה להפקות שידורים שנדרשת מהערוצים. אן כוונה לשנות מינימום ההוצאה להפקת חדשות וסוגה עילית מרהמת הנוכחית העומדת על 110 מיליון שקל בשנה. כיום חיבים הערוצים להוציא מידי שנה לפחות 270 מיליון שקל לשידורים. כמו כן הרשות השניה שוקלת להפחית את הערבות הנדרשת מבעל רשיון שידורים לקבוע אותה ברמה של 50-40 מיליון שקל. שינויים אלו עשויים להותיר את ערוץ 10 בענף, ולפיכך טורפים את הקלפים עבור רשת וקשת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"