ערוץ 10 משנה אסטרטגיה: יבקש רישיון שידורים קבוע עוד השנה

לקראת המאבק הגדול על חייו התחמש הערוץ בשירותי משרד הלוביסטים גורן עמיר של עליזה גורן ■ מאז הקיצוצים שנערכו בו בסוף אוגוסט רושם הערוץ שיפור במצבו הפיננסי וצפוי להגיע לאיזון תזרימי בנובמבר, ולפיכך זונח את הניסיון להארכה זמנית של זיכיונו

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

ערוץ 10 משנה אסטרטגיה ומתכוון לחדש את בקשתו לרישיון שידורים קבוע. הערוץ נמצא בימים אלה שוב במאבק הישרדותי, שכן בתום השנה הנוכחית יסתיים זיכיון השידורים שלו, וללא שינוי חקיקה לא יוכל הערוץ לקבל הארכה.

בשבועות האחרונים קידם הערוץ שינוי חקיקה שיעניק לו הארכת זיכיון זמנית של עד שנה, בהתאם למועד המעבר הצפוי של רשת וקשת מזיכיון לרישיון. עם זאת, בימים האחרונים שינה הערוץ את עמדתו ועתה הוא מבקש לקבל הקלות בתנאי הרישיון, כך שיוכל לבקש רישיון קבוע עוד לפני תום השנה הנוכחית. ערוץ 10 הגיש כבר בקשה לרישיון לפני כשנה, אך מבלי שעמד בתנאי החוסן הפיננסי הנדרש לשם קבלת רישיון.

כמו כן נודע כי ערוץ 10 מתחמש בלוביסטים לקראת המאבק הגדול על חייו. לאחרונה שכר הערוץ את השירות של חברת הלוביסטים גורן עמיר, של עליזה גורן ותומר עמיר. במאבקיו הקודמים, והיו הרבה כאלו, נעזר הערוץ בשירותיו של משרד הלובינג גלעד. גורן עמיר נחשב לאחד ממשרדי הלוביסטים המשפיעים ביותר במסדרונות הכנסת.

יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10צילום: אוליבייה פיטוסי

על פי גורמים בערוץ, שינוי הגישה של הערוץ נובע משיפור מהיר המצפוי במצבו הפיננסי. בסוף אוגוסט הוביל מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, מהלך אגרסיבי של חיתוך הוצאות, שכלל הפחתת שכר העובדים והטאלנטים וכן צמצום הוצאות הפקה. בנוסף שינה ורשבסקי את לוח השידורים של הערוץ והחליט להתמקד באקטואליה ודוקו תוך ויתור מודע על זירת הבידור והריאליטי. ורשבסקי מבקש להוכיח כי ניתן להעביר את הערוץ לאיזון גם במצב שבו הרייטינג הממוצע שלו ינוע בסביבות 7%. מקורות בערוץ טוענים כי התוכנית העסקית של ורשבסקי מתקדמת מהר מהצפוי, וכבר בנובמבר צפוי הערוץ להגיע לאיזון תפעולי, ולפיכך להגיע לעצמאות כלכלית.

כדי לעמוד בדרישות הרישיון הקבוע, בכוונת הערוץ לבקש הפחתה של הערבות הנדרשת מבעל רישיון שידורים מ–160 מיליון שקל ל–30–40 מיליון שקל בלבד. כמו כן יבקש הערוץ להפחית את מינימום ההוצאה לשידורים מ–270 מיליון שקל בשנה ל–220 מיליון שקל בלבד. כדי למנוע פגיעה בשוק היצירה המקומי, מוכן הערוץ להעלות את חובת ההפקה המקומית מ–80% ל–95% מהיקף ההוצאה.

כמו כן יבקש הערוץ לפתור את בעיית דמי הזיכיון שהוא חייב למדינה. ללא פתרון הבעיה לא יוכל לקבל רישיון. כפי הנראה יבקש הערוץ מחיקה של חלק מהסכום או דחיית התשלום. בערוץ מבהירים כי מהלכים אלו אינם דורשים חקיקה ראשית, אלא אישור מועצת הרשות השנייה וועדת הכלכלה של הכנסת.

עליזה גורןצילום: אייל טואג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב