ערוץ 10 שכר לוביסטים כדי לקדם חקיקה בכנסת שתאפשר את המשך קיומו

עד כה לא הצליחו בערוץ 10 למצוא משקיע שיזרים לערוץ את המשאבים הנדרשים לו כדי לעמוד בתנאי הסף לקבלת רשיון ■ במקביל למאמץ בכנסת, ממקד ורשבסקי בשבועות האחרונים את הערוץ בנושאי אקטואליה ודוקו, בנסיון לצמצם מהותית את בסיס ההוצאה שלו

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

ערוץ 10 מתחמש בלוביסטים לקראת המאבק הגדול על חייו. לאחרונה שכר הערוץ את השירות של חברת הלוביסטים גורן עמיר, של עליזה גורן ותומר עמיר. במאבקיו הקודמים, והיו הרבה כאלו, נעזר הערוץ בשירותיו של משרד הלובינג גלעד. גורן עמיר נחשב לאחד ממשרדי הלוביסטים המשפיעים ביותר במסדרונות הכנסת. בכוונת ערוץ 10 לנסות ולקדם מהלך להארכת זיכיונו, למרות שאינו עומד בתנאים הפיננסיים הנדרשים לשם חידוש זכיון או לשם קבלת רשיון קבוע.

מאז שיוסי ורשבסקי החליף את רפי גינת כמנכ"ל ערוץ 10, מנסה הערוץ לקדם חקיקה שתאריך את זיכיונו. ללא חקיקה שכזאת, יפקע ריושנו של הערוץ בתום השנה הנוכחית. עד כה לא הצליחו בערוץ 10 למצוא משקיע שיזרים לערוץ את המשאבים הנדרשים לו כדי לעמוד בתנאי הסף לקבלת רשיון. עוד ינסו בערץ 10 להפחית את הערבות הנדרשת לקבל רשיון מרף של 160 מיליון שקל לכ-40-30 מיליון שקל, כפי שמקובל ברשיונות התקשורת. עוד ינסו להפחית את חובת ההוצאה להפקות מ-260 מיליון שקל כיום ל-220 מיליון שקל.

יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10צילום: אוליבייה פיטוסי

במקביל למאמץ בכנסת, ממקד ורשבסקי בשבועות האחרונים את הערוץ בנושאי אקטואליה ודוקו, בנסיון לצמצם מהותית את בסיס ההוצאה שלו ולהוביל את הערוץ לאיזון תפעולי מהר ככל הניתן. מהלך זה כרוך בשינוי מהותי של לוח השידורים בשעות הפריים טיים שכולל צמצום של תוכניות בידור והפסקה מוחלטת של תוכניות הריאליטי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו