מחלוקת בין בראל לקבוצת גרינברג על הבונוס עבור מכירת סטימצקי

מחלוקת בנוגע לבונוס שעתידה לקבל מנכ"לית סטמצקי לשעבר איריס בראל ■ קבוצת הרוכשים של סטימצקי, בראשות יפית גרינברג, מעוניינת לשלם לבראל מחצית מהבונוס שמופיע בהסכם ההעסקה שלה - מיליון דולר

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מחלוקת על הבונוס של מנכ"לית סטימצקי לשעבר איריס בראל. קבוצת הרוכשים של סטימצקי, בראשות יפית גרינברג והוצאת קוראים, מעוניינת לשלם לבראל מחצית מהבונוס שמופיע בהסכם ההעסקה שלה מול הבעלים הקודמים של סטימצקי קרן מרקסטון ואילו בראל דורשת לקבל את הסכום בקיזוז של 30%.

המחלוקת עשויה להגיע לבית המשפט. בהסכם כתוב כי במידה וסטימצקי תימכר בזמן כהונתה של בראל כמנכ"לית היא תקבל בונוס בסך שני מיליון דולר. קבוצת גרינברג סבורה כי בראל צריכה לקבל מחצית מהסכום - מיליון דולר. כך לדברי בכיר בקבוצת גרינברג.

איריס בראלצילום: תומר אפלבאום

ספקים אחרים של סטימצקי קיבלו את המגיע להם בניכוי תספורת של 30% ואילו להוצאת ידיעות ספרים ניתנה בנוסף האופציה לרכוש 10% מהחברה בתוך שנה. בנוסף, לדברי הבכיר "איריס בראל התפטרה ובמקרה כזה אין היא זכאית לבונוס כלשהו. מכל מקום, דירקטוריון סטימצקי לא אישר תשלום בונוס בסכום של שני מיליון דולר. גם אילו אושר בונוס כזה לא היתה לו שום הצדקה מוסרית ומשפטית".

מנגד, בקרבת בראל טוענים כי בראל הסכימה לקיצוץ של 30% בבונוס שלה, כפי שנעשה לספקים האחרים בהסכמה בכתב וכי הם בטוחים שקבוצת גרינברג תעמוד בסיכומים אליהם התחייבה. עוד טוענים בקרבתה כי בראל היא לא זאת שהתפטרה אלא התבקשה לעזוב ולהישאר כיועצת לחברה.

בראל הודיעה על פרישתה מהתפקיד בסוף חודש יוני אחרי שכיהנה כמנכ"לית סטימצקי מאז שנרכשה על ידי קרן מרקסטון ב-2006. פרישתה של בראל נעשתה אחרי שפורסם כי החברה נרכשת על-ידי קבוצת גרינברג אך לפני שהרכישה אושרה על-ידי הממונה על ההגבלים העסקיים. בימים אלה מכהן כמנכ"ל סטימצקי בנה של יפית גרינברג, אייל גרינברג.

יפית גרינברגצילום: עופר וקנין

בראל זכתה לביקורות רבות באחרונה מצד ספקי הרשת והעובדים. הביקורות עסקו, בעיקר, בהחלטתה לקחת לעצמה בונוס בסך כ-650 אלף שקל, ככל הנראה בגין ביצועי הרשת בשנת 2013, זאת בסמיכות להיוודע המצב הקשה של הרשת והעיכובים בתשלום לספקים.

במכתב ששלחה בראל באותו היום בו הודיע על פרישתה בתוך כחודש כתבה בין היתר כי "בימים אלו בקשתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל סטימצקי", כתבה בראל במכתבה. "ערב מותו הטרגי של אמיר קס ז"ל הודעתי לו על רצוני לעזוב, וכי החלטתי לחזור למסגרות בהן הייתי שותפה בעבר.נוכח השתלשלות העניינים, והבעיות הפתאומיות שנחתו על החברה, נשארתי בתפקיד זאת על מנת למכור את חברת סטימצקי ולשמור על העובדים והספקים ככל שניתן. כל מי שמכיר מקרוב את אשר קרה בחודשיים האחרונים מבין ויודע שהנהלת החברה ואני עשינו את הבלתי יאומן".

מרשת סטימצקי נמסר כי "הרשת אינה מנהלת את ענייניה בתקשורת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"