המנכ"ל נגד המנכ"ל: יוסי ורשבסקי מוריד את "כלבוטק" של רפי גינת

לאחר שגינת סירב לקיצוץ בעלויות ההפקה, הוחלט כי התוכנית תרד מהאוויר

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, החליט להוריד את התוכנית "כלבוטק" של רפי גינת, בהגשתו של המנכ"ל לשעבר של הערוץ. התוכנית, שאותה מפיק גינת בעצמו, לא תחודש לעונה נוספת, וגם העונה הנוכחית תסתיים מוקדם מהמתוכנן. הורדת התוכנית מהאוויר היתה צפויה לאור העלויות הגבוהות שלה, כפי שנחשף ב-TheMarker.

ורשבסקי מוביל תוכנית לקיצוץ משמעותי בהוצאות ערוץ 10, כולל בהוצאות השכר של העובדים, פיטורים וכן קיצוץ בעלויות ההפקה. עם עזיבתו של גינת את הערוץ הוא הגיע לסיכום עם נציג בעל השליטה יוסי מימן על הפחתת עלויות ההפקה, אך ורשבסקי החליט לבצע קיצוץ עמוק יותר - ולאחר שגינת סירב לקיצוץ, הוחלט כי התוכנית תרד מהאוויר.

מערוץ 10 נמסר: "הערוץ חייב לבצע תפנית במודל הפעילות על מנת להתאים את רמת ההוצאות להכנסות. הערוץ מתנהל ללא בעלי מניות שיכולים להזרים כספים ולכסות על גירעונות. בימים האחרונים מתבצע בערוץ מהלך של קיצוץ עמוק הכולל פיטורי 20% מכוח האדם וקיצוץ משמעותי בשכר עובדי הערוץ. גם עובדי חברת החדשות יידרשו לקיצוצי שכר בתום הלחימה בעזה. במסגרת מהלכי הקיצוצים נדרשות גם חברות ההפקה לקיצוץ בעלויות ההפקה. אנו מצרים על כך שלא הצלחנו להגיע להבנות עם רפי גינת לגבי כלבוטק, ואנחנו בטוחים שיימצא הבית שיוכל להמשיך ולשדר את התוכנית".

גינת ב"כלבוטק". שולח את הצופים ללילה של נדודי שינה

"כלבוטק" משודרת מזה 37 שנה על ידי גינת (עם הפסקות). היא החלה את דרכה בערוץ 1, ומאז עברה עם גינת עצמו לזכיינית ערוץ 2 רשת. עם מינויו של גינת למנכ"ל ערוץ 10 ב-2013 עברה גם התוכנית עמו לערוץ 10, אך לא הצליחה לשחזר את נתוני הרייטינג של ערוץ 2 והיתה הפסדית לערוץ.

"ברגע שוורשבסקי התמנה למנכ"ל הוא קבע איתי ישיבה ואמר לי שהוא רוצה את 'כלבוטק', אבל הוא הציע לי מחיר הפסד", אומר גינת. "כבר לפני חודשיים, עוד כשהייתי מנכ"ל, הורדתי 25% מעלויות ההפקה כדי לעזור לערוץ. כעת אלה מחירי הפסד, וזה עניין כלכלי".

גינת ימשיך לשדר עוד שלוש תוכניות בלבד לעונה הזו. "כרגע אני לא מדבר עם אף אחד ולא פניתי לאף אחד", אומר גינת, אך לא פוסל אפשרות כי יציע זכיינית רשת להחזיר את התוכניות לשידור אצלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"