מאות עובדים מענף הפרסום יוצאים לחל"ת: "הפעילות ירדה כמעט לאפס"

במשרדים הגדולים מדווחים כי פעילות הפרסום בכל אמצעי המדיה הופסקה כמעט לחלוטין בשל הלחימה בדרום ■ במקאן אריקסון, המשרד הגדול בישראל, הוחלט כי העובדים לא יגיעו במשך יומיים לעבודה וישולם להם שכר עבור יום אחד

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

משרדי הפרסום הגדולים בישראל החליטו להוציא לחופשה ללא תשלום את עובדיהם בימים הקרובים, זאת לאור עצירת הפעילות. במשרדים הגדולים מדווחים כי פעילות הפרסום בכל אמצעי המדיה הופסקה כמעט לחלוטין בשל הלחימה בדרום. החל"ת של מאות עובדי ענף הפרסום מצטרף ליומיים של חל"ת בכפייה שהוכרזו השבוע בשתי זכייניות הטלוויזיה הגדולות בישראל, קשת ורשת.

משרד הפרסום מקאן אריקסון, המשרד הגדול בישראל, החליט כי העובדים לא יגיעו במשך יומיים לעבודה, ומתוך זה ישולם להם עבור יום אחד. "המשרד בחר להוציא את עובדיו לחופשה מרוכזת בת יומיים, בעקבות ירידה בהיקף הפעילות ורצון להקל על העובדים ובני משפחותיהם", נמסר מהמשרד.

גם במשרד המדורג במקום השני בענף, אדלר חומסקי, הוחלט להוציא את העובדים לחופשה מרוכזת של יומיים. "כל עובד התבקש לתרום יומיים חל"ת עד סוף החודש בתיאום עם המנהל הישיר שלו ובהתאם לצורכי העבודה", מסר אורי עיני, מנכ"ל משותף במשרד. "היומיים האלה יחזרו אם המשרד יעמוד בכל זאת בתוכניותיו עד סוף השנה".

במשרד הפרסום המדורג במקום השלישי, באומן בר ריבנאי, לא הוחלט בשלב זה על יציאה לחל"ת. "הפעילות שלנו ירדה לכמעט אפס", אומר המנכ"ל יוסי לובטון. "בתחילה הלקוחות המשיכו לפרסם מבצעי מכר, אבל גם זה נפסק. בשבוע הזה הציבור לא נמצא במצב רוח של קניות. אני מניח שזה ישתנה בימים הקרובים, כי אנחנו מתרגלים לדברים מאוד מהר. בכל מקרה תהיה פגיעה בהכנסות, והיא כבר קרתה - אבל כרגע אנחנו לא נוקטים בצעדים כלשהם".

משרדי מקאן אריקסון

משרד פרסום נוסף שבו הוחלט על חל"ת של יומיים הוא גיתם BBDO. מהמשרד נמסר כי "המשרד ממשיך לתפקד כרגיל. כל שדרת העובדים, ההנהלה והבעלים לוקחים חלק בעניין". במשרדי הפרסום יהושע TBWA וראובני פרידן לא הוחלט על חל"ת.

במשרד הפרסום גליקמן נטלר סמסונוב הוחלט כי שני שלישים מעובדי המשרד יעבדו כרגיל, ואילו שליש מהעובדים מסייעים בפעילות ההסברה ויוצרים קמפיינים ציבוריים. "זו ההתמודדות שלנו", אומר גיל סמסונוב, מבעלי המשרד. "אנחנו נותנים לכל אדם וכל צוות ליצור קמפיינים שנראים להם, בלי שאנחנו מכתיבים". לדבריו, "הלכה כאן פעילות של חודש חשוב. אבל ההערכה שחציו יתוגמל בהמשך - כי ייצאו חלק מהקמפיינים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"