גדעון סער משתלח בעיריית ת"א ובבעלי העסקים: "מדיניות הישראבלוף"

שר הפנים זכה בעיקר למטח של תגובות זועמות כמו "אתה ממש חוצפן, כדי להעמיד את עצמך לראש הליכוד אתה מוכר את תל אביב"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

שבוע אחרי שלא אישר את חוק העזר העירוני של עיריית תל אביב לפתיחת מרכולים בשבת, שר הפנים גדעון סער העלה פוסט לעמוד הפייסבוק שלו בו הוא משתלח בעיריית תל אביב.

בפוסט תחת הכותרת 'ממשיכים בישראבלוף' כותב סער: "האופן שבו נאכף החוק אתמול על ידי עיריית תל אביב הוא בדיוק המשך שיטתי של מדיניות הישראבלוף , כפ שהגדירה בית המשפט העליון בפסק דין בנושא. לא פחות מגוחכות היו ההצהרות של נציגי הטייקונים המרכולים על מחויבותם ל'צביון העיר' (לא חלילה לרווחים כספיים).

שר הפנים, גדעון סערצילום: גיל כהן-מגן

"שלטון החוק אינו עקרון בו ניתן לנופף מול מגזרים מסויימים כשזה נוח פוליטית ולרמוס ברגל גסה כשזה לא נוח". סער זכה בעיקר למטח של תגובות זועמות כמו 'אתה ממש חוצפן, כדי להעמיד את עצמך לראש הליכוד אתה מוכר את תל אביב'.

מעיריית ת"א סירבו להגיב.

אתמול הסופרמרקטים והפיצוציות בתל-אביב פעלו בפעם הראשונה בשבת מאז ששר הפנים סער, קבע כי יש לסגור את עסקיהם בשבת. רבים מהם נשארו פתוחים גם במחיר של קבלת קנס בסך 700 שקל מהעיריה. עיריית תל אביב מסרה כי 10 פקחים חילקו 30 קנסות ומקורב לעירייה אמר כי מדובר בעליית מדרגה מסופי שבוע אחרים, אז חילקה העירייה קנסות בודדים בלבד .

קובי כהן, מנכ"ל סופר יודה המונה תשעה סניפים שפעלו גם השבת בתל אביב, סיפר כי "היתה שבת מאוד מעניינת. פתחנו כצעד של מחאה למרות שקיבלנו את מכתב ההתראה של העירייה כי נקבל קנסות אם נפתח".

כהן סיפר כי "קיבלנו דו"חות על כל החנויות, למעט חנות אחת, שאני בטוח שעוד תקבל דו"ח עד תום השבת (שמונה מתוך תשעה סניפים הפתוחים בשבת). כשלקוחות ראו את הפקחים היתה תרעמות גדולה מצידם. היו לקוחות רבים שאמרו שהם מוכנים להשתתף איתנו בעלות הדו"ח רק בכדי לתמוך ושנישאר פתוחים בשבת. המלחמה היא של התלאביבים על זכותם לתל אביב חופשית. נסעתי היום בתל אביב. גם סניפי רשת ampm היו פתוחים וחלקם קיבלו קנסות. ampm מתכננת לעתור בנושא לבג"ץ במהלך השבוע הקרוב ולהמשיך להפעיל את הסניפים גם בשבוע הבא.

במקביל, מתארגנת הפגנה מול ביתו של גדעון סער בשבת הבאה בשעה 18:00 בצפון תל אביב, רחוב ברנדייס פינת יהודה מכבי. קבוצה בפייסבוק תחת השם 'תל אביב לא שומרת שבת' מונה כבר כ-24 אלף חברים וקבוצה בשם 'לא נסגרת תל אביב' מונה כ-17 אלף איש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"