אחרי שפנו לביהמ"ש בבקשת פירוק: סטימצקי שילמה למו"לים את החוב

ההוצאות טענו בבקשתן כי חובות סטימצקי מסתכמים ב-7.5 מיליון שקל וכי יש למנות מפרק זמני לחברה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

האם רוכשי סטימצקי נלחצו מבקשת הפירוק שהוגשה נגד הרשת ביום שני לבית המשפט? יום לאחר שהוגשה הבקשה, סטימצקי שילמה למו"לים התובעים את מחצית חוב חודש מארס, שהיה אמור להיות משולם בתחילת יוני אך לא שולם עד כה. בתחילה טענה סטימצקי, בעודה עדיין בבעלות הקודמת של קרן מרקסטון, כי התשלום ישולם רק ב-20 ביוני, כי היא מצוייה בקשיים. אולם אחרי שנרכשה על ידי קבוצת גרינברג והוצאת קוראים, דרשו הרוכשים מההוצאות תספורת של 30% על החוב ושילמו רק לאותן הוצאות לאור שהסכימו לתספורת.

אולם, אתמול סטימצקי שילמה את מחצית חוב חודש מארס להוצאות עם עובד, מודן ואופוס, שלושת ההוצאות שהגישו ביום שני בקשה לפירוק החברה, ואשר שמן היה נקוב בה. לבקשת הפירוק, שהוגשה באמצעות עורכי הדין ניצה פוזנר ואורי צירינסקי ממשרד יעקב סלומון ליפשיץ ושות', שותפים גם שישה מו"לים נוספים שבקשו להישאר בעילום שם, בטענה שהם חוששים שסטימצקי תדיר את ספריהם מחנויות הרשת.

כל אותם מו"לים סירבו להסדר החוב של רוכשי סטימצקי, שכלל תספורת של 30% ופריסת החוב על פני חצי שנה. מו"לים אחרים, כמו כנרת זמורה ביתן,כתר וידיעות ספרים, הסכימו להסדר שהציעו הרוכשים. התשלום הבא של סטימצקי להוצאות, בגין מכירות אפריל, צריך להתבצע בימים הקרובים בחמישי ליולי.

לדברי עו"ד ניצה פוזנר, המייצגת את ההוצאות: "התנהלות זו של סטימצקי מהווה ניסיון לשיפור עמדות מלאכותי ומעידה על חוסר תום לב".

מבצע של רשת סטימצקיצילום: תומר אפלבאום

ההוצאות טענו בבקשתן כי חובות סטימצקי מסתכמים ב-7.5 מיליון שקל וכי יש למנות מפרק זמני לחברה. בין היתר נטען כי "דרישת רשת סטימצקי לתספורת של 30% ולפריסה לטווח ארוך (אל תוך שנת 2015) מעידה אלף עדים על היעדר אפשרותה לעמוד בהתחייבויותיה. משמע, החברה עצמה מעידה כי אין היא ברת פירעון הלכה למעשה, החברה שאינה סולבנטית מבצעת במידור וללא שקיפות הנדרשת במצב של חדלות פירעון הסדרים דיפרנציאליים עם נושים שונים, אשר על פי הגדתם זו הם מהווים העדפה אסורה בהינתן, שאינם שוויוניים.

"על אף שחובות החברה הגיעו לפרקם, החברה אינה עומדת בתשלומים ובשלל אמתלות ותירוצים דוחה שוב ושוב ושוב את פירעונם, הכל על גב המבקשים. התניית הרשת להסכמתה לפירעון החוב באיום שאינו מוסווה כלל ועיקר מהווה התנהלות כוחנית ולחילופין, איום הנובע בעליל מחוסר יכולת פירעון".

מהרוכשים נמסר: "אכן הבעלים החדשים מתכננים להיות פעילים בניהול החברה וזאת בשיתוף פעולה מלא עם המנכל"ית איריס בראל שהבטיחה ללוות את הרשת ככל שתדרש, אך ימתינו לכל האישורים הנדרשים על מנת לפעול".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה