ערוץ 10 מפסיד על כלבוטק יותר מ-5 מיליון שקל - והמנכ"ל מרוויח 10 מיליון שקל

תנאי העסקתו של רפי גינת הושגו במשא ומתן שנערך בתקופה שבה נציגי לאודר ניהלו את הערוץ ■ כיום מתנהל עימות בין הבעלים הנוכחי, יוסי מימן, לגינת, על רקע הכוונה לפתוח את החוזים

אמיר טייג
אמיר טייג
אמיר טייג
אמיר טייג

מעט יותר משנה חלפה מאז שעבר רפי גינת מערוץ 2 לערוץ 10 והביא עמו את תוכנית התחקירים "כלבוטק". מנתונים שהגיעו לידי TheMarker, עולה כי ההחלטה העסקית של בכירי ערוץ 10 דאז גרמה עד כה לערוץ הפסד של 5.6 מיליון שקל לפחות. מנגד, הרווח המשוער לרפי גינת, הבעלים של התוכנית, הסתכם בכ–7.3 מיליון שקל לפחות.

הרווח של גינת נצבר בתקופה של שנה וחודשיים. כמו כן, קיבל גינת שכר מנכ"ל בסך כ–2.8 מיליון שקל, כך שהרווח הכולל שלו מהמעבר לערוץ 10 נאמד ב–10 מיליון שקל, בתקופה שבה ערוץ 10 נאבק על קיומו בשל בעיות תזרימיות.

עשו לייק וקבלו את מיטב כתבות TheMarker ישירות לפייסבוק

מנתוני העברות הכספים שביצע ערוץ 10 לגינת ולחברת ההפקות שלו, עולה כי בחצי השנה שהסתיימה ביולי 2013 שילם הערוץ לגינת 4.16 מיליון שקל. מתוך סכום זה, קיבל גינת שכר חודשי בגין תפקידו כמנכ"ל בסך כ–176–179 אלף שקל. מלבד הכנסה זו, הוא קיבל הכנסה נוספת מתוקף בעלותו על "כלבוטק". בגין כל תוכנית, קיבלה החברה שלו כ–400 אלף שקל. כמו כן, שולמו לה כ–50 אלף שקל לשבוע כדי לממן את שכר הצוות של התוכנית. הסכום התקבל גם כשהתוכנית לא שודרה. פרטים אלה משקפים את חוזה העסקה של גינת התקף גם כיום.

רפי גינתצילום: אלון רון

התנאים הושגו במסגרת המשא ומתן שניהל גינת מול אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, שניהלו עבור רון לאודר את הערוץ עד לפני שנה. כיום התנאים מעוררים תרעומת בערוץ - גם בקרב עובדיו וגם בקרב בעלי המניות. ל–TheMarker נודע כי בכוונת יוסי מימן, בעל השליטה, לנסות ולפתוח את ההסכמים, ולהפחית את הסכומים שמשולמים לחברה של גינת. גורמים בענף מציינים כי בין גינת למימן מתנהל בחודשים האחרונים עימות.

מערוץ 10 נמסר: "הקשר בין המספרים ובין העלויות השנתיות קלוש. עד היום שכרם של מנהלי ערוץ 10 נמוך משמעותית מזה שמקובל בערוץ 2. מאז עזיבת לאודר ב–2013 נעשו בערוץ שינויים משמעותיים בכל הסכמי ההפקה, הניהול ותנאי התשלום, תוך התאמתם למציאות שנוצרה".

בכיר בענף מציין כי ״לבחון את תרומת גינת לערוץ רק דרך כלבוטק זו הסתכלות צרה ואולי אף קטנונית. זה הרי לא הגיוני לצפות מטאלנט כמוהו לעזוב את 'כלבוטק' בערוץ 2 ולהתנדב לנהל את ערוץ 10. אם מסתכלים על התמונה הגדולה רואים שהוא הוביל לשינוי מגמת הרייטינג של הערוץ ולהעלותו מ–7% באמצע 2013 ליותר מ–10%. שיפור של יותר מ–40% בפריים טיים. זה שינוי גדול עם השלכות כלכליות משמעותיות".

עוד עולה מהנתונים שהגיעו לידינו, כי באפריל ומאי 2013, עוד לפני שהתוכנית עלתה לשידור, שילם ערוץ 10 לחברה של גינת 234 אלף שקל בחודש. החברה מקבלת את התשלום עבור התוכניות ושכר על בסיס שוטף פלוס 30, ולא שוטף פלוס 90 כפי שמקובל בענף.

עד כה שידר הערוץ 26 תוכניות של "כלבוטק", כך שהעלות הישירה נאמדת בהתאם לתנאי החוזה בכ–10.4 מיליון שקל. בתוספת התשלום שקיבלה החברה עבור שכר עובדיה, הגיעה עלות "כלבוטק" לכ–13.6 מיליון שקל. למרות המחיר הגבוה, השיגה התוכנית רייטינג ממוצע של כ–13% בלבד באוכלוסייה היהודית. בהתאם לכך, ותחת ההנחה ששודרו בכל תוכנית 12 דקות פרסום בממוצע, ניתן להעריך כי היקף הכנסות מפרסום שהניב ערוץ 10 משידור התוכנית הם כ–8 מיליון שקל לכל היותר. מנתוני הרייטינג עולה כי מלבד תוכנית ההשקה, שזכתה לרייטינג של כ–21%, אף תוכנית לא כיסתה את המחיר ששילם עבורה ערוץ 10.

בשוק מעריכים כי עלות הפקת תוכנית היא 220–260 אלף שקל. כך עלות הפקת 26 הפרקים לחברה היתה כ–6.3 מיליון שקל. בהנחה שהיא קיבלה מהערוץ כ–13.6 מיליון שקל לפחות, הסתכם הרווח בכ–7.3 מיליון שקל לפחות. בסוף פברואר קיצץ גינת משכרו כ–15% עקב מצבו הקשה של הערוץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן