12 אלף שקל לראיון |

התוכנית "רשת כלכלית" יורדת מהאוויר בשל מכירת אייטמים

(עדכון) יו"ר לשכת יועצי המס שילם 72 אלף שקל עבור שש הופעות בתוכנית ■ בית ההשקעות פסגות חתם אף הוא על עסקת תוכן שיווקי עם הזכיינית רשת ■ עם זאת, מפיקי התוכנית, המערכת והמגישה שרון כידון טוענים כי לא היו מודעים לכך שהפינה שהוצעה להם ממומנת ■ רשת: "נבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

התוכנית הכלכלית "רשת כלכלית" המשודרת בזכיינית ערוץ 2 רשת תרד מהאוויר ולא תשודר כבר מהיום, לאחר שהרשות השנייה גילתה כי נמכרו בה אייטמים. התוכנית, בהגשת שרון כידון, אמורה היתה לצאת לפגרת קיץ רק בעוד שבועיים - אך תרד מהאוויר כבר היום.

הסיבה להורדת התוכנית מהאוויר היא מכירת אייטמים. הרשות השנייה גילתה כי נחתמה עסקה שבמסגרתה התחייבה הזכיינית רשת להעניק בתוכנית 36 פינות ליו"ר לשכת יועצי המס, ירון גינדי. תמורת כל פינה אמור היה לשלם גינדי 12 אלף שקל. עד כה שודרו חמש פינות של גינדי, ואמורה היתה השבוע להיות משודרת פינה שישית במסגרת השלב הראשון בעסקה בעלות של 72 אלף שקל.

עשו לייק וקבלו את מיטב כתבות TheMarker ישירות לפייסבוק

כתבות נוספות ב-TheMarker

האם מה שאתם לומדים באמת יעזור לכם להצליח?

הבנק התיש את הלקוח שניסה לעבור לבנק אחר ולקח לו כסף מהחשבון

שרון כידוןצילום: מוטי קמחי

ברשות השנייה חושדים כי העסקה נחתמה ישירות על ידי המחלקה המסחרית של הזכיינית רשת, שכפתה על מערכת התוכנית להעניק לגינדי את זמן המסך.

עם זאת, מפיקי התוכנית, המערכת והמגישה כידון טוענים כי לא היו מודעים לכך שהפינה שהוצעה להם ממומנת. גינדי עבר את המסלול הרגיל של מגיש פינות, שכלל אודישנים ובדיקת התכנים, כאשר למערכת לא היה מידע כי שולם כסף עבור הופעותיו.

בתוך כך מתברר כי גם בית ההשקעות פסגות חתום על עסקת תוכן שיווקי עם רשת, זכיינית ערוץ 2, שבמסגרתה מופיעים מומחים מטעם בית ההשקעות בתוכנית. ההסכם עם פסגות נחתם עוד לפני עליית התוכנית לאוויר, והוא ממשיך גם בימים אלה.

במסגרת ההסכם עם פסגות עולים לשידור מומחי בית ההשקעות ומעניקים פרשנות לאירועים שעל סדר היום. הפינה עם פסגות משודרת בדרך כלל פעם בשבוע. בשבוע שעבר דיבר בתוכנית אייל גורן, המשמש מנהל מערך קשרי היועצים בפסגות, שהעניק פרשנות להחלטת בנק ישראל להותיר את הריבית על 0.75%.

בהסכם היו מעורבים גם בכירים בהנהלת רשת שהבהירו לבית ההשקעות ולמערכת התוכנית כיצד להתנהג בראיונות עם אנשי פסגות. כך, למשל, נקבעה מגבלה על כמות ההופעות של מומחי פסגות לפעם בשבוע בלבד, וכן מגבלה על הופעת לוגו בית ההשקעות או התייחסות למוצרים של פסגות.

בבית השקעות פסגות, כמו בבתי השקעות נוספים, נוהגים לקיים עסקות פרסום גדולות עם אמצעי התקשורת ומעניקים חסויות למוספים מיוחדים או לכנסים. גם בעבר יצאו לאור על ידי TheMarker מוספים בתחום ההשקעות שבהם המפרסם היחיד היה בית ההשקעות פסגות, אך אלה כללו רק תכנים מערכתיים.

מגישת התוכנית שרון כידון מסרה: "המערכת העיתונאית של 'רשת כלכלית' ובכללה אני עוסקים רק בתוכן. לכל נושא אחר יש לפנות לגורמים הרלוונטיים".

מרשת נמסר: "רשת החליטה על יציאתה לפגרה של 'רשת כלכלית' ארבע תוכניות לפני המועד המתוכנן לאחר שהתגלה חשד לכאורה לגבי אייטמים מסחריים. אנו נבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות ונמשיך לפעול על פי כללי הרשות השנייה. 'רשת כלכלית' תשוב לשידור בתום פגרת הקיץ. צר לנו על כל ניסיון ציני לערב שמות ואנשי תוכן בתהליך מסחרי-רגולטורי זה, זאת במטרה להשיג כותרות צהובות יותר".

מהרשות השנייה נמסר: "לידי הרשות השנייה הגיע הסכם וחשבונית עסקה בין לשכת יועצי המס בישראל לבין חברת 'איטליה ברנד גרופ' תל אביב שעניינם תשלום עבור הופעות של נציג מטעם לשכת יועצי המס בפינה קבועה אחת לשבוע בתוכנית 'רשת כלכלית'. מההסכם עולה כי עבור כל אייטם בתוכנית תשלם לשכת יועצי המס 12 אלף שקל וכי מדובר ב-36 פינות שישודרו עד לסוף שנת 2014. בדיקה שערכה הרשות העלתה כי מר ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס, השתתף ב-5 תוכניות שונות של 'רשת כלכלית', ומהאמור עולה שההופעה בתוכנית בוצעה כנגד תשלום.

"יודגש, כי מבדיקה ראשונית שנערכה ברשות השנייה עולה כי למערכת העיתונאית ולהפקת התוכנית אין כל קשר להתקשרות זו וכי האייטמים הגיעו לתוכנית בהוראת הזכיינית רשת. התנהלות זו חמורה במיוחד נוכח החלטת ועדת ערר של מועצת הרשות השנייה (מיום 22.11.12) בנושא מכירת אייטמים בתוכניות אשר לקחה בחשבון את התחייבות הזכיינית רשת להימנע ממכירת אייטמים בתוכניותיה בעתיד".

מאיטליה ברנד גרופ תל אביב, משרד הפרסום של לשכת יועצי המס בישראל, נמסר: "התשלום עבור שיתוף הפעולה עם רשת כלכלית ולשכת יועצי המס הוא עבור חסות על מתחם האינטרנט של התכנית ברשת כלכלית, שבה הועלו באנרים רבים ופינות תוכן המקדמות את קמפיין ההסברה של לשכת יועצי המס בישראל. התשלום בוצע עבור מטרה זו בלבד, וכל ניסיון להציג את התשלום אחרת, נוגד את ההסכמים החתומים בעניין. לא קיימת חשבונית על שש פינות בעלות שצויינה.

"לשכת יועצי המס בישראל ונשיא הלשכה מופיעים מאות פעמים בחודש באמצעי התקשורת השונים, כולל התקשורת האלקטרונית. ירון גינדי, נשיא הלשכה, עבר מבחן בד להגשת הפינה בכפוף לשיקולים מערכתיים עוד טרם נחתם הסכם שיתוף הפעולה. פעילות התוכן היתה מנותקת לחלוטין מהפעילות המסחרית ולמשרד הפרסום לא היתה כל גישה או תקשורת עם עורכי התוכנית ומגישיה. ההחלטה להוריד את התכנית הזויה בעינינו".

בבית ההשקעות פסגות סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים