קרביץ וכתר ירכשו פעילות סטימצקי - אך לא ישלמו החובות

אין הסכם בין הצדדים על הסכום בו תירכש הפעילות ■ הרשות להגבלים עסקיים טרם אישרה את המיזוג בין אחת משלוש הוצאות הספרים הגדולות בארץ לרשת סטימצקי

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

חברת ארלדן, בעלי כתר הוצאה לאור, ורשת קרביץ לא ירכשו בסוף את חברת סטימצקי אלא רק את הפעילות של הרשת, כך נודע היום ל-TheMarker. לדברי גורמים בענף הספרים, כתר וקרביץ מסכימות לשלם כ-50 מיליון שקל תמורת הפעילות, אך במרקסטון רוצים סכום גבוה יותר ובינתיים הצדדים טרם הגיעו להסכמה.

לדבר יש משמעויות מרחיקות לכת בכל הנוגע לבעלי חוב של החברה - ספקים, נושים שונים ועובדים. זאת, מכיוון שברכישת פעילות החברה אין הרוכשים לוקחים על עצמם את חובות העבר, אלא מכניסים את סכום התמורה של העסקה לקופת החברה, שחסרה גם ככה.

כעת נשאלת השאלה האם ייעשה הסדר הפחתת חובות לנושים של סטימצקי. לפי חוזה ההעסקה של מנכ"לית סטימצקי איריס בראל, היא אמורה לקבל בונוס של שני מיליון דולר במידה שהחברה תימכר בעת כהונתה כמנכ"ל, אך לא ברור האם היא תקבל אותו במצב כזה.

איריס בראל, מנכ"לית סטימצקיצילום: תומר אפלבאום

סטימצקי הודיעה כבר לפני כחודש כי היא מנהלת מגעים למכירתה לחברת ארלדן, ויום לאחר מכן הודיע בעלי רשת קרביץ, אלון רונן, כי גם הוא מצטרף לארלדן במגעים. הצדדים סיכמו על בדיקת נאותות בת 30 יום, במהלכה מנכ"ל מרקסטון רון לובש לא אמור לנהל מגעים עם צדדים נוספים והם אף פנו לרשות ההגבלים העסקיים בכדי שזה יאשר את המיזוג בין רשת הספרים הגדולה בישראל לאחת משלוש ההוצאות לאור הגדולות במדינה. רשות ההגבלים העסקיים טרם מסרה את החלטתה בעניין.

המשא ומתן בין הצדדים מתנהל מאז שסטימצקי, שבבעלות קרן מרקסטון, נקלעה לקשיים שלא איפשרו לה לעמוד בזמן בתשלום חובותיה לספקים בחודש אפריל. סטימצקי שילמה לספקים באיחור של שבוע, לאחר שבבנק פועלים סיכמו עם בכירי מרקסטון כי יעמידו לרשת אשראי חדש בהיקף של כ-4 מיליון שקל, בכפוף לביצוע הזרמת בעלים מצד קרן מרקסטון בהיקף של כ-8 מיליון שקל. סכום זה אמור היה לאפשר לסטימצקי לשרוד חודשים ספורים עד למכירתה.

צלי רשף, בעלי ארלדן, מסר בתגובה: "אנחנו מנהלים משא ומתן לרכישת הפעילות, ולכן חובות העבר לספקים הם עניין של סטימצקי בלבד. כתר היא אחד משני הספקים הגדולים ביותר של סטימצקי, ולכן אנחנו בוודאי איננו מעוניינים בהקטנת החוב לספקים".

מסטימצקי סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים