אלוש-לברון מתפטרת מהרשות השנייה: "חוסר אמון בתפקוד הרשות"

"ערכי השקיפות והמינהל התקין נפגעו ונחלשו לטובת אינטרסים אחרים", טוענת ד"ר מירב אלוש-לברון שניהלה בחודשים האחרונים מאבק בהנהלת הרשות וביו"ר אילן אבישר סביב פרסום הפרוטוקולים של דיון המועצה בנוגע להתנצלות ערוץ 10 בפני שלדון אדלסון

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

ד"ר מירב אלוש-לברון, חברת מועצת הרשות השנייה, החליטה להתפטר מתפקידה ברשות במחאה על כך שלדבריה "ערכי השקיפות והמינהל התקין נפגעו ונחלשו לטובת אינטרסים אחרים". אלוש-לברון ניהלה בחודשים האחרונים מאבק בהנהלת הרשות וביו"ר אילן אבישר סביב פרסום הפרוטוקולים של דיון המועצה בנוגע להתנצלות ערוץ 10 בפני שלדון אדלסון.

במכתב ששיגרה השבוע אלוש-לברון לשר התקשורת גלעד ארדן נכתב כי "התגלעותה של מחלוקת מהותית ביני לבין גורמים ברשות השנייה בנוגע לסוגיות אלה של נראות, שקיפות ומינהל תקין הגבירה את חוסר האמון בתפקודה, ועל כן החלטתי להתפטר".

אלוש-לברון דרשה מהנהלת הרשות לשגר לביתה את התמלילים משני דיוני מועצת הרשות יחד עם ראשי ערוץ 10 ב-2011, שבהם עסקה הרשות בהתנצלות החריגה של ערוץ 10 בפני אדלסון, בעקבות כתבה הפרופיל ששודרה עליו. ואולם הנהלת הרשות סירבה להעביר לידיה את הפרוטוקולים, בטענה כי אלה אמורים להישאר חסויים וכי כל חברי המועצה יוכלו לעיין בהם במשרדי הרשות.

מירב אלוש־לברון

ואולם אלוש-לברון התעקשה לקבל את המסמכים לביתה ואף שכרה עו"ד פרטי כדי שייצגה מול מועצת הרשות – מהלך חריג שגרר ביקורת חריפה מצד הנהלת הרשות והיו"ר. באחרונה החליטה מועצת הרשות לפרסם באופן חלקי את הפרוטוקולים.

במקביל, אלוש-לברון הרבתה להתעמת עם יו"ר המועצה סביב תקציבי ההפקות של הרשות. אלוש-לברון עמדה בראשות הוועדה לפיתוח תקשורתי ברשות הקובעת לאן יופנו תקציבי ההפקות של הרשות בהיקף של כמה מיליוני שקלים בודדים.

במכתבה לארדן ציינה אלוש-לברון כי "במהלך השנים זכיתי לקחת חלק משמעותי ברגולציה של גופי השידור תוך דבקות בערכים המנחים אותי בפעילותי הציבורית... הקפדתי לחזק את ערכי הרב תרבותיות ואת חשיבות הייצוג ההולם של נשים וקבוצות אחרות במדיה".

מועצת הרשות השנייה סיימה את כהונתה כבר בסוף פברואר 2014, וזאת לאחר שלוש שנים. ואולם שר התקשורת לא הצליח לאתר מועמדים למועצת הרשות החדשה ולכן חבר המועצה הנוכחיים המשיכו בתפקידם. חלק מהמועמדים המועדפים של ארדן סירבו לבקשתו בשל חשש לניגודי עניינים שונים.

במקביל, הליכי החקיקה לקידום הצעת החוק לאיחוד הרגולציה נמצאים בשלבים מתקדמים, ואלה מייתרים למעשה את מינוי חברי המועצה החדשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?