ההסכם החשאי של ערוץ 10 וקק"ל: 14 אייטמים תמורת 1.5 מ' ש'; ערוץ 10: ההסכם לא מומש

קק"ל שילמה לערוץ מקדמה של 400 אלף שקל, ודורשת אותה בחזרה בשל אי־יישום ההסכם ■ ערוץ 10: מעולם לא נכנס 
תוכן שיווקי למהדורת החדשות המרכזית ■ קק"ל: אנו פועלים על פי הכללים המותרים בחוק

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ערוץ 10 התחייב בפני קק"ל בהסכם שנחתם במאי 2013 לשלב 14 אייטמים בחודש עם מסרים מילוליים מטעם קרן קיימת לישראל (קק"ל) במהדורת החדשות של הערוץ. בהסכם, שתוכנו הגיע לידי TheMarker, התחייב הערוץ לשדר את תחזית מזג האוויר משטח של קק"ל, לשלב מפות של קק"ל ולשדר תכנים נוספים שיקדמו את הקרן.

תמורת ההסכם, שכלל גם פעילות באתר נענע10, התחייבה קק"ל לשלם 1.5 מיליון שקל בשנה בשישה תשלומים. קק"ל כבר שילמה מקדמה של 400 אלף שקל, אולם בערוץ 10 ביטלו את ההסכם - וטוענים כעת כי הוא לא מומש, שכן התברר כי יש בהסכם בעיות אתיקה. עם זאת, הערוץ מסרב כעת להשיב לקק"ל את דמי המקדמה, ואף דורש ממנה לשלם לערוץ 320 אלף שקל בשל חתימת ההסכם. בקק"ל דוחים את טענות הערוץ ודורשים החזר מלא של דמי המקדמה.

הסכם הכולל התחייבות לשיבוץ תוכן שיווקי בשידורי חדשות הוא הפרה של חוק הרשות השנייה האוסר כל תוכן ממומן בשידורים, ודאי בחדשות. ההסכם שעליו חתום ערוץ 10 נחתם במאי 2013, כשרפי גינת כיהן כמנכ"ל הערוץ ומנכ"ל חברת החדשות היה גולן יוכפז. גורמים בערוץ 10 טוענים כי הנהלת חברת החדשות לא היתה מודעת להסכם, וכשנודע לה על קיומו דרשה לבטלו בשל בעיית אתיקה.

דני רופצילום: תומר אפלבאום

לפי ההסכם אמור היה לעלות אייטם פותח נרחב על שיתוף הפעולה בין הצדדים בהובלת דני רופ. שמונה פעמים בחודש אמור היה רופ לשדר את התחזית מיערות קק"ל, כולל אזכור של קק"ל. נוסף על כך, הערוץ התחייב לשדר "מסרים מילוליים" של קק"ל, למשל תכנים לקראת החגים.

בשבוע שעבר שידר רביב דרוקר תחקיר נרחב על קק"ל בתוכנית "המקור" בערוץ 10, שעסק גם בתשלומים שמעבירה קק"ל לכלי תקשורת. בין היתר נחשף כי קק"ל מעבירה 1.5 מיליון שקל בשנה לחדשות 2 תמורת הפקת מהדורות מיוחדות בכמה שפות וצילומים בחו"ל. בכתבה נטען כי בדירקטוריון קק"ל ייחסו להסכם בין הצדדים גם כתבות שפורסמו בחדשות 2 ועסקו בקק"ל, אך בחדשות 2 הכחישו והסבירו כי סיפקו שירותי הפקה וצילום באמצעות חברה נפרדת, ולא היה כל קשר לשידורים.

בתגובת חדשות 2 ל"המקור" הועלה עניין ההסכם של חדשות 10 עם קק"ל, אך בחדשות 10 הגיבו וטענו כי "היו מגעים", וכי כאמור "שיתוף הפעולה לא יצא לפועל". למרות זאת, כעת דורש הערוץ לקבל 320 אלף שקל מקק"ל. לטענת הערוץ, ההסכם נגע לרכישת חמש תחנות מטאורולוגיות ולהקמת פלטפורמה אינטרנטית באתר נענע10, ולאור ההשקעות שבוצעו הערוץ דורש החזרים.

מחדשות 10 נמסר: "מעולם לא נכנס תוכן שיווקי למהדורה המרכזית של חדשות 10, ולא ייכנס. כפי שפירסמנו בתוכנית 'המקור' בתחקיר שעסק בקק"ל, חדשות 10 ראתה פגם אתי במימוש הסכם מסוג זה".

רביב דרוקרצילום: תומר אפלבאום

מקק"ל נמסר: "איננו נוהגים להתייחס לגופן של טענות הנמצאות במחלוקת משפטית עם גופי תקשורת. קק"ל פועלת על פי הכללים הנהוגים והמותרים בחוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים