הנהלת רשות השידור: נעצור תשלום השכר ליו"ר אמיר גילת

במכתב לממונה על השכר באוצר כתבה הנהלת הרשות כי היא מפסיקה מהחודש לשלם שכר לגילת מאחר שחוזה ההעסקה שלו אינו בתוקף. גילת מסוכסך עם מנכ"ל הרשות והנהלתה על רקע מאבקי שליטה וכוח

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

הנהלת רשות השידור פנתה לממונה על השכר במשרד האוצר, קובי אמסלם, והודיעה כי היא מפסיקה מהחודש הקרוב את תשלום השכר ליו"ר הרשות, אמיר גילת. במכתב נטען כי אין לרשות השידור חוזה עדכני מול גילת ולא לא ניתן לשלם את שכרו. ההודעה הזו מגיעה על רקע מאבקי כוח ושליטה חריפים בצמרת הרשות בין היו"ר גילת לבין המנכ"ל יוני בן מנחם ואנשיו.

גילת מונה לתפקיד יו"ר הרשות בסוף מארס 2011 בהחלטת ממשלה, ביחד עם כל חברי מליאת הרשות. גילת וחברי המליאה היו אמורים לסיים את הקדנציה ב-18 במארס, לאחר שלוש שנים. ואולם שר התקשורת, גלעד ארדן, השר האחראי על רשות השידור, אינו מתכוון למנות בשלב זה חברי מליאה ויו"ר חדשים, בשל כוונתו להוביל את יישום מסקנות ועדת לנדס לסגירת הרשות ופתיחת מערך חדש לשידור הציבורי.

לפי החוק, כהונתו של גילת ושל חברי המליאה הנוכחיים נמשכת כל עוד לא מונתה מליאה חדשה. גילת אמנם מקבל את שכרו מהרשות, אך אין לו חוזה עמה אלא הוא מקבל שכר כנושא משרה. במכתב ששיגר סמנכ"ל כוח אדם ברשות, יראון רופין, לאוצר נטען כי כהונתו של גילת נפסקה בפועל בשל סיום כהונתו על בסיס החלטת הממשלה, ולא ניתן להמשיך את תשלום שכרו.

הפנייה של הנהלת הרשות נגד היו"ר, שנראית טכנית לכאורה, מגיעה על רקע מאבק קשה בין גילת להנהלת הרשות. בחלופות מכתבים בחודשים האחרונים האשימו גילת ובן מנחם זה את זה בביטויים חריפים, ואף ניסו להדיח זה את זה. הנהלת הרשות גם מחרימה את ישיבות מוסדות הרשות שתחת ניהולו של גילת.

יוני בן מנחם (מימין) ואמיר גילת צילום: דודו בכרצילום: דודו בכר

שכרו החודשי של גילת ברשות השידור ב-2012 היה 40 אלף שקל ברוטו. בנוסף, זכאי גילת להטבות כמו רכב צמוד ונהג.

בתוך כך, אתמול החלו ועדי העובדים ברשות השידור לבצע שוב שיבושים בפעילות ערוץ 1 וקול ישראל. עיתונאי קול ישראל השתלטו במהלך אתמול על חדר החדשות באולפנים בירושלים ומחו על קיצוץ בשכרם וכן על פגיעה במעמדם. בנוסף, ועד עיתונות והפקה בערוץ 1 השבית את העבודה למשך שעתיים במחאה על מה שהם מכנים "שיתוק חטיבת התוכניות והתעודה".

אמיר גילת מסר בתגובה: "מוטב שהנהלת רשות השידור תתעסק בהבראת הרשות ולא בהתנגחות אישית עם מי שמפקח עליה. זהו עוד ניסיון לתקוע גלגלים במאמצים להציל את השידור הציבורי ולקדם את תוכניתו של השר ארדן להבריא את הרשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב