בית המשפט אישר מכירת "מקור ראשון" ואתר NRG ל"ישראל היום"

95% מהעובדים של "מקור ראשון" יועסקו לתקופה מינימלית של 12 חודשים על-ידי "ישראל היום" ■ באתר NRG יועסקו 5 עובדים מתוך 17 עובדי החברה לתקופה של 12 חודשים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

ביהמ"ש המחוזי בירושלים אישר היום את הצעת נאמני חברת מקור ראשון שלפיה העיתון "מקור ראשון" ואתר NRG יימכרו לעיתון "ישראל היום" של שלדון אדלסון תמורת 17 מיליון שקל. העסקה עדיין תלויה באישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

הנאמן הציע את העסקה הנוכחית לאחר שחברת מקור ראשון, המוציאה לאור גם את עיתון "מעריב", נקלעה לחובות של כ-35 מיליון שקל. מול "ישראל היום" התמודד גם עיתון "ג'רוזלם פוסט" של אלי עזור שהגיש הצעה נמוכה יותר.

צילום: מוטי קמחי

לפי ההסכם, 95% מהעובדים של "מקור ראשון" יועסקו לתקופה מינימלית של 12 חודשים על-ידי "ישראל היום"; 90% מהפרילנסרים אשר הועסקו על-ידי החברה כקבלנים עצמאיים יועסקו גם הם לתקופה מינימלית של 12 חודשים; ו-100% מעובדי ההפצה של העיתון יועסקו גם הם לפחות ל-12 חודשים. באתר NRG יועסקו 5 עובדים מתוך 17 עובדי החברה לתקופה של 12 חודשים. כל העובדים יפוטרו ויועסקו מחדש על ידי "ישראל היום", אך הוותק והזכויות הסוציאליות שלהם יישמרו.

בית המשפט סירב לבקשת "ג'רוזלם פוסט" להכריז עליו כבר כעת כזוכה במקרה שבו הממונה על ההגבלים לא יאשר את העסקה עם "ישראל היום", אלא במקרה כזה העניין יובא שוב לעיון בית המשפט. בית המשפט גם דחה את בקשת עובדי "מעריב" שטענו כי מו"ל העיתון שלמה בן צבי הוליך אותם שולל, וקבע כי אין זו המסגרת המתאימה לדיון בעניין. עם זאת, בית המשפט קבע כי יש טעם במינוי מנהל מיוחד לבדיקת תביעת החוב של חברת תכלת, שבבעלות משפחתו של בן צבי, במסגרת עסקה שבה היה אמור העיתון לעבור לחברת תכלת. בית המשפט מינה את עו"ד יגאל ויינשטיין כמנהל מיוחד לביצוע הבדיקה.

ומה יקרה לגבי "מעריב"? נאמני חברת מקור ראשון אמורים להמשיך להוציא לאור את העיתון בצורה מצומצמת, ובמקביל לנסות לאתר רוכשים לעיתון. בית המשפט סירב לקבל החלטה בשלב זה לגבי המשך הפעילות של "מעריב" תחת בן צבי.

בבקשה להקפאת הליכים הודיע בן צבי כי ימשיך להוציא לאור את העיתון. נאמני חברת "מעריב" לשעבר (זו שהיתה בשליטת קבוצת אי.די.בי וקרסה) דרשו כי בית המשפט יחייב את בן צבי להמשיך להוציא לאור את העיתון גם אם אין הצעות רכישה.

"סברנו מלכתחילה שנכון לנהל את ההליך הזה בנפרד ולמכור את עיתון מעריב במסגרת הליך נפרד", אמר עו"ד עמית לדרמן. "בסופו של דבר מה שהתרחש פה שהמכירה של 'מעריב' נפלה בין הכסאות... לאור המצב שנוצר, אם לא תתקבל הצעה רצינית אחרת בימים הקרובים, התרופה לזה היא אחת - קבוצת החברות של בן צבי בבקשת ההקפאה עצמה התחייבה להמשיך לייעל את העיתון ובהטעמה גם לפרוע חובות נושים לתקופה של 4 שנים... אנחנו מצפים שבית המשפט יאכוף על קבוצת בן צבי לקיים את ההתחייבות שניתנה בבקשת ההקפאה להמשיך להפעיל את העיתון הזה, להעסיק את העובדים ולפרוע 100% מהחובות".

כאמור, הנאמן אמור בשלב זה לבחון הצעות נוספות - אם יהיו כאלה - לרכישת מעריב, אך בשלב זה לא התקבלה החלטה בנוגע לחיוב בן צבי להמשיך להוציא לאור את העיתון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי