סקר TGI |

"הארץ" עקף בחשיפה היומית את "מעריב" שנחתך ב-60%

סקר TGI למחצית השנייה של 2013 מצביעה על הובלה קטנה של "ישראל היום" על פני "ידיעות" בימי חול ■ ההאזנה לתחנות רשת ב' וגלי צה"ל זינקה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

שיעור החשיפה לעיתונות המודפסת בישראל ממשיך בירידה: לפי נתוני סקר TGI, החשיפה הכוללת לעיתונות ב-2013 הגיעה ל-60.9%, לעומת 65.1% ב-2012.
הירידה נבעה בעיקר מהמשך הצניחה בשיעור החשיפה של עיתון "מעריב".

על אף שנראה כי העיתון התייצב תחת הבעלים החדשים שלמה בן צבי ואף יצא במהדורה חינמית בהפצה רוויה, העיתון ירד לחשיפה של 3.5% בלבד במחצית האחרונה של 2013 – לעומת חשיפה של 5.8% במחצית הראשונה של אותה שנה. בסיכום שנתי רושם "מעריב" חשיפה יומית לעיתון בימי חול של 4.6% ב-2013 – ירידה של כמעט 60% לעומת שנה קודמת.

עם פרסום הנתונים הקשים מיהרו ב"מעריב" להודיע על תוכנית לחיזוק המותג, שכוללת הרחבת ההפצה הרוויה של העיתון, החלטה להפיץ חינם גיליונות גם בימי שישי כאמצעי קד"מ ואיחוד מוספי "מקור ראשון" ו"מעריב".

בקרב המרכזי והעקוב מדם בין "ישראל היום" ל"ידיעות אחרונות" נרשם שוב תיקו בסיכום שנתי. בסקר למחצית השנייה של 2013 רושם "ידיעות אחרונות"/ עלייה קלה לחשיפה של 38.4%, וגם "ישראל היום" עולה מעט ל-38.6% ומוביל על "ידיעות". ואולם בסיכום כל 2013 שני העיתונים הגדולים רושמים שיעור חשיפה דומה – 37.7%.

החשיפה לעיתונות בסופ"ש

החינמון "פוסט" של אלי עזור מתייצב במקום השלישי בחשיפה היומית, אך רושם ירידה במחצית השנייה ל-7.8%. מנגד, עיתון "הארץ" מתחזק במחצית זו ועולה לחשיפה של 6.1% - וגובר לראשונה בהיסטוריה על עיתון "מעריב".

גם בעיתונות סוף השבוע רושם "מעריב" צניחה דרמטית בנתונים: במחצית השנייה של 2013 העיתון זכה לחשיפה של 4.9% בלבד בסוף השבוע, לעומת 8.1% במחצית הראשונה של השנה. בסיכום שנתי נחתכה החשיפה ל"מעריב" בכמעט 50% וירדה ל-6.5% בלבד.

"ידיעות אחרונות" שומר על יציבות במהדורת סוף השבוע וממשיך להוביל עם 41.4% במחצית השנייה של 2013. המתחרה המר של "ידיעות", "ישראל היום", רושם עלייה קטנה בסוף השבוע ל-33.7%. עיתון "סופהשבוע" של אלי עזור מחזק את מעמדו במקום השלישי בעיתונות סוף השבוע עם עלייה בחשיפה ל-8.4% במחצית השנייה של 2013, זאת לעומת 7.4% במחצית הראשונה של השנה. עיתון "הארץ" שומר על יציבות במהדורת סוף השבוע עם חשיפה של 6.3% במחצית השנייה.

החשיפה לעיתונות בימי חול

בתחום העיתונות הכלכלית נרשמה ירידה לכל העיתונים. עיתון "גלובס" רשם ירידה בחציון האחרון לחשיפה של 4.2%, לעומת 5.5% במחצית הראשונה של 2013. גם במהדורת סוף השבוע יורד "גלובס" ל-2.9%. עיתון TheMarker רשם בחציון האחרון ירידה בחשיפה ל-5.2%, וגם "כלכליסט" ירד לחשיפה של 10.2%.

בתחום העיתונות המגזרית מתחזק עיתון "בשבע" לחשיפה של 5%, ואילו "מקור ראשון" של בן צבי התחזק לחשיפה של 3.6%. השבועון "לאישה" ממשיך להיות בעל החשיפה הגבוהה ביותר בקטגוריה עם נתון יציב של 8.3%. "פנאי פלוס" מתחזק מעט לחשיפה של 4.4%.

שיעור ההאזנה ביום חול עלה במחצית השנייה של 2013 והגיע ל-69.7% בחציון לעומת 68.7% בחציון הראשון של אותה שנה. בקרב בין תחנות הרדיו ממשיכה גלגל"צ להוביל את הטבלה עם עלייה משמעותית לחשיפה של 29.8% חשיפה. גם רשת ב', לאחר ירידה בסקר במחצית הראשונה של 2013, רושמת עלייה במחצית האחרונה עם חשיפה של 25.7%. גל"צ עולה גם היא לנתון דומה של 25.8%.

עוד עולה מנתוני TGI כי נמשכת העלייה החדה בבעלות על מכשירי סמרטפונים וטאבלטים. כך, השיעור הממוצע של בעלות על טאבלט יותר משהכפיל את עצמו בשנת 2013 ל-19.3% לעומת 9.3% ב-2012 כאשר בחציון השני עומד על 22.3%.

איתן כסיף, מנכ"ל חברת קנטאר מדיה מחקרי TGI מסר: "התמורות של כניסה מואצת של מכשירים חדשים כגון טאבלטים וסמרטפונים לשוק העולמי והישראלי יוצרים שינויים במפת צריכת המדיה. צפוי כי מכשירים אלו משפיעים על אופן צריכת המדיה באוכלוסייה. חיזוק לגישה זו ניתן למצוא בהיגד (שהופיע בסקר) 'כעת כשאני משתמש באינטרנט אני קורא פחות עיתונות מודפסת', כאשר רמת ההסכמה של מסכים מאד/די מסכים הנה בשיעור של 41% . במקביל מכשירים אלו הנם פלטפורמה להאזנה לרדיו וכמובן לצריכת תוכן וידאו (טלוויזיוני)".

מאגר המידע השיווקי TGI מבוצע ע" קנטאר מדיה מחקרי טי.גי.אי (לשעבר "מחקרי סינגל סורס") ותחת פיקוח ובקרה מקצועית של ועדת המחקר של איגוד חברות הפרסום. מאגר TGI מבוסס על מדגם מייצג של מרואיינים במגזר היהודי בגילאי 18+, המשקפים אוכלוסייה בשיעור של כ- 4 מיליון נפש. סקר ™TGI בישראל נערך משנת 1998, והנתונים החדשים מהווים את הגל ה-32 מאז השקתו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008