"ישראל היום" רכש את בית הדפוס של "מעריב" ומעביר חלק מפעילותו לבת ים

החינמון שבבעלות שלדון אדלסון הודיע לעובדיו על רכישת בית הדפוס של עיתון מעריב בבת ים ■ עד כה הדפיס העיתון בבתי הדפוס של עיתון "הארץ" ו"גלובס"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

עיתון "ישראל היום" שבבעלות איש העסקים היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון הודיע בצהריים (א') על רכישת בית הדפוס של עיתון "מעריב". העיתון יעביר מעתה את הדפסות העיתון לבית הדפוס של "מעריב" בבת ים. הודעה על כך נמסרה לעובדים. הצדדים סירבו לחשוף את היקף העסקה, אך ההערכות הן כי העיתון שילם סכום בגובה 90-70 מיליון שקל עבור בית הדפוס והקרקע שעליו הוא נמצא.

בשלב הראשון יעסיק "ישראל היום" בבית הדפוס 100-90 עובדי דפוס. בהמשך מתכוונת הנהלת העיתון להעביר למתחם חלק מפעילות המערכת וההנהלה.

במסגרת הסכם הפירוק של "מעריב", רכשה קבוצת צמרות סלע של עמוס מימון את הקרקע בבת ים שעליו נמצא בית הדפוס, ואת המכונות שהיו בו, תמורת 65 מיליון שקל. לאחר שמעריב נרכש על ידי איש העסקים שלמה בן צבי, הוא המשיך להדפיס בבית הדפוס, אך לאחר כמה חודשים הופסקה ההדפסה וכל העובדים פוטרו.

"ישראל היום" בנקודות ההפצה

כעת מתכוון "ישראל היום" להחזיר לפעילות את בית הדפוס. עד עתה הדפיס העיתון את מרבית גיליונותיו בבית הדפוס של עיתון "הארץ", וחלק אחר בבית הדפוס של "גלובס". ההערכות הן כי בתוך חודשים ספורים, ולאחר תקופת היערכות, יעביר "ישראל היום" את כל פעילות ההדפסה שלו לבית הדפוס החדש.

בנוסף לזה, ישקיע העיתון עשרות מיליוני שקלים בשיפוץ מכונות הדפוס הישנות ובבניית משרדים שיאכלסו את מערכת העיתון ומשרדי ההנהלה. כיום משרדי "ישראל היום" נמצאים בתל אביב.

בהודעה ששיגר העיתון לעובדים נכתב: "עיתון 'ישראל היום' מגביר את התנופה: מעתה, נמצא בבעלותו בית דפוס". עוד נכתב כי "רכישת בית הדפוס היא מהלך משמעותי להמשך התחזקות העיתון כגוף התקשורת המוביל במדינה. היא משקפת את הצלחת העיתון בקרב הציבור, הגידול המתמיד בביקוש לעותקים, והפיכתו לעיתון הנקרא ביותר בישראל".

ב"ישראל היום" טוענים כי "בית הדפוס יעניק לעיתון עצמאות וגמישות בכל הקשור להתפתחותו בעתיד, ולשירותים שיציע לקוראים ולמפרסמים. הרכישה תגביר את יכולותיו בתחום הכמויות וההפצה, גיוון חלקי העיתון והצעת מוצרים חדשים – ללא הגבלה... רכישת בית הדפוס תיצור מגוון מקומות עבודה חדשים לאנשי דפוס, לאנשי הפצה, ולנותני שירותים בתחום הפרינט.

מו"ל "ישראל היום" אשר בהרב מסר: "כפי שהבטחנו עם הקמתנו, אנחנו מתקדמים לפי תוכנית עסקית שהציבה אבני דרך. היום התקדמנו במהלך משמעותי, ואני מבקש להודות לד"ר מרים ולשלדון אדלסון על הגיבוי ועל האמון בעתיד העיתון".

"בקבוצת "הארץ" סירבו להתייחס היום לעסקה. ההערכות הן כי העברת הדפוס מ"הארץ" תגרום נזק כלכלי לקבוצה. עם זאת, כל הנראה המרווחים בתחום הדפוס ירדו משמעותית בשנים האחרונות בין השאר בשל עליית המחיר של מוצרי הגלם. בהנהלת "הארץ" גם הביאו בחשבון הפסקת פעילות הדפוס של "ישראל היום". פעילות ההפצה של "ישראל היום" תמשיך להיות באמצעות "הארץ". מ"גלובס" טרם נמסרה תגובה.

מנכ"ל עיריית בת ים, עו"ד ארז פודמסקי-שקד, מסר: "אנו מברכים על המעבר ומאחלים הצלחה לישראל היום. מתחם העסקים UP בבת ים נהנה מביקושים הולכים וגוברים בזכות מיקומו האטרקטיבי הסמוך לתל אביב, קרבתו לצירי תחבורה ראשיים וביניהם כביש 20, כביש 1, רכבת ישראל וחוף הים. אנו צופים כי מגמה זו תימשך ומתחם העסקים יהפוך ל'סוהו' של האזור".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט