עובדי ערוץ 10 נגד לאודר: "לא יעלה על הדעת שיתכחש למחויבויות"

"לא יעלה על הדעת שערב קבלת הרישיון, זמן קצר לאחר הפגנות עובדים סוערות בעדו ומינוי הנהלה חדשה, מר לאודר יתכחש למחויבות ארוכת הטווח שנטל כלפי הערוץ במחיר קריסה שתיצור אבטלה המונית בענף התקשורת הישראלי"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

עובדי ערוץ 10 יוצאים למאבק נגד בעל המניות הדומיננטי בערוץ, רון לאודר, שהחליט להפסיק את הזרמות לערוץ. במכתב עדכון לעובדים כתב ועד העובדים כי אם לא יושג הסדר עם לאודר להמשך הזרמות הכספים הוועד יפעל נגדו. העובדים יקיימו היום ישיבה בהולה.

במכתב ששיגר ועד העובדים נכתב כי ״אין זה סוד שערוץ 10 שוב מצוי בעיצומם של ימים מטלטלים: בעל המניות הדומיננטי, רון לאודר, החליט בהתראה קצרה ובמפתיע להפסיק את כל ההזרמות הכספיות שעליהן נשענת החברה מזה שנים. ניסיונות ההידברות שהתקיימו עם נציגיו לא הניבו עד כה תוצאות של ממש, ולכן נשקף חשש ממשי להחשכת מסך ופיטורין המוניים. מול הידרדרות כזו, דווקא בעיצומו של מומנטום חיובי לערוץ ולחברת החדשות, לא נוכל עוד להמתין ולו רגע אחד נוסף.

״עבורנו, עובדי ערוץ 10, יש כיום כתובת אחת רלוונטית הנושאת באחריות לפתרון המשבר: רון לאודר, שברוב נדיבותו תמך בחברה במשך שנים בהיקף של כחצי מיליארד ש״ח, צריך לחפש עתה דרך ראויה ומכובדת להעברת אחזקותיו בערוץ.

רון לאודרצילום: דניאל בר און

"לא יעלה על הדעת שערב קבלת הרישיון, זמן קצר לאחר הפגנות עובדים סוערות בעדו ומינוי הנהלה חדשה, מר לאודר יתכחש למחויבות ארוכת הטווח שנטל כלפי הערוץ במחיר קריסה שתיצור אבטלה המונית בענף התקשורת הישראלי. אנו מצפים מלאודר ומנציגיו בדירקטוריון, אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, להחזיק את החברה באחריות האופיינית להם, עד להשגת הסדר מניח את הדעת שיבטיח את המשך קיומה במבנה בעלות חדש ויציב. כל פעילות אחרת תתפרש בעיננו כתרומה אקטיבית לסגירת הערוץ, שצריכה להבהב כ״קו אדום״ עבור כל מי שחפץ לראות בישראל עיתונות חופשית ונקייה מאינטרסים.

״בפליאה רבה עלינו לציין, שכל בקשותינו להיפגש עם מר לאודר ולהשמיע בפניו את קולם האותנטי של העובדים, טרם נענו מצידו. תמיד העדפנו לחתור לפתרון שקט ומוסכם, אולם המגעים בין בעלי המניות אינם יכולים להחליף את דרכם המוכחת של עובדי ערוץ 10 ליטול ברגעי האמת אחריות מלאה על עתידם שלהם.

״לפיכך, אנו מודיעים כי אם עד ליום רביעי הקרוב לא יושג הסדר מניח את הדעת בין בעלי המניות, ולחילופין לא תיענה בקשתנו להיפגש עם לאודר בדחיפות, ניאלץ לפעול בעצמנו כדי להבטיח את עתיד הערוץ על כל המשתמע מכך. כצעד מקדים, יקיימו היום חברי ועד העובדים ישיבה בהולה בשעות הצהריים שעל תוצאותיה נעדכן בהמשך. מעתה ואילך נדווח על המתרחש בתדירות גבוהה יותר, ונזדקק לשיתוף הפעולה שלכם ככל שיתבקש״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה