רם בלינקוב יקבל חצי מיליון ש' עבור ייעוץ לוועדה הבוחנת את השידור הציבורי

בכיר משרד האוצר לשעבר זכה במכרז וישמש יועץ לוועדת לנדס ■ תמורת עבודתו הוא יקבל 490 אלף שקל ■ משרד התקשורת: "יש לחברה שלו את הניסיון הדרוש; הוועדה תגיש המלצות בתוך חודשיים"

נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר
נתי טוקר

הממונה על התקציבים לשעבר במשרד האוצר, רם בלינקוב, נבחר במכרז לשמש יועץ לוועדת לנדס, הבוחנת את מתווה השידור הציבורי העתידי בישראל. בלינקוב, הבעלים של חברת עמרב השקעות, יקבל תמורת הייעוץ 490 אלף שקל לא כולל מע"מ.

שר התקשורת, גלעד ארדן, הקים את ועדת לנדס שבראשה עומד המפיק רם לנדס, ואמורה לגבש את השינויים הדרושים בשידור הציבורי. הוועדה קיימה מכרז בין חמש חברות שונות לגבי הייעוץ הכלכלי לוועדה, שבסופו נבחר בלינקוב.

במשרד התקשורת אומרים כי לשם העבודה על ההמלצות הוועדה יוקם צוות הכולל 12 חברים, שיבצעו מחקר אודות הנעשה בתחום בשבע מדינות שונות. המלצות הוועדה אמורות היו להתפרסם עד ה-31 בדצמבר, אולם בעקבות העיכובים במינוי הוועדה - פרסומן יידחה. עם זאת, במשרד התקשורת הבהירו כי חברת הייעוץ התחייבה להגיש המלצות בתוך חודשיים.

רם בלינקוב

צוות הייעוץ בחברה יכלול את קורי קורקוס, שיהיה אחראי על הפן הטכנולוגי; אילנה רוסין תהיה אחראית על ניתוחים כלכליים וסיוע בגיבוש מודל הרפורמה; ונגה פנחסי אבנטוב, שתעסוק בסביבה הרגולטורית ובמבנה המשפטי של הרשות.

ממשרד התקשורת נמסר: "הוועדה התרשמה שלחברה ולראשיה יש את הכישורים והניסיון הדרושים כדי לייעץ לה, זאת לאור ניסיונה בתחום הייעוץ לממשלה ובתחום השידורים. החברה הקצתה את צוות העובדים הגדול ביותר לטובת עבודת הייעוץ, צוות הכולל 12 עובדים, ובעל היכרות עם רשות השידור ומשרד האוצר. בין החברים בצוות נמצא אילן לוין, הממונה על השכר לשעבר באוצר, ובראשה, כאמור, רם בלינקוב, ששימש בין היתר כממונה על התקציבים באוצר. החברה הציגה יכולת עמידה בלוח הזמנים הקצר שהציבה לה הוועדה, נושא הזוכה לחשיבות גבוהה בעיני שר התקשורת גלעד ארדן"..

בלינקוב שימש בעבר מנכ"ל חברת הכבלים HOT, ומכאן נובע הידע שלו בתחום התקשורת. בעבר גם שימש סמנכ"ל כלכלה בבזק, ולאחר מכן מנכ"ל קווי זהב – והיה זה שהוביל את מהלך המיזוג של שלוש חברות הכבלים לחברת HOT. הוא ניהל את החברה הממוזגת במשך ארבע שנים.

בעבר היה בלינקוב חבר בצוותים של משרד האוצר במשא ומתן סביב הרפורמה הקודמת ברשות השידור – זו שנדחתה על ידי שר התקשורת. בלינקוב צוטט ב-2008 בהארץ כאשר אמר: "אני תומך ברפורמה המיועדת ובצעדי ההתייעלות של רשות השידור". לוין עצמו היה מעורב ברפורמה במשרד התקשורת, וכמה פעמים התעמת עם אנשי הרשות סביב הסכמי השכר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן