אנדמול ישראל תפסיק לעבוד באופן בלעדי עם קשת

ההודעה של אנדמול מגיעה חמישה חודשים לאחר שענקית ההפקות אנדמול העולמית חתמה על הסכם לרכישת יותר מ-50% מחברת ההפקות הישראלית קופרמן

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

חברת ההפקה אנדמול ישראל תפסיק לעבוד באופן בלעדי עם זכיינית ערוץ 2 קשת, ותגיש הצעות להפקות בגופי שידור מסחריים נוספים. באנדמול ישראל, לשעבר קופרמן הפקות, הבהירו באחרונה לגופי שידור בישראל כי העבודה הבלעדית עם קשת הסתיימה.

ההודעה של אנדמול מגיעה חמישה חודשים לאחר שענקית ההפקות אנדמול העולמית חתמה על הסכם לרכישת יותר מ-50% מחברת ההפקות הישראלית קופרמן. אנדמול רכשה את כל המניות של ינון קרייז, לשעבר יו"ר ומנכ"ל אנדמול, והיא ממשיכה להיות מנוהלת על ידי השותף אלעד קופרמן.

עד עתה עבד קופרמן אך ורק עם זכיינית ערוץ 2 קשת, בהפקות כמו "האח הגדול", "אייל גולן קורא לך" (בערוץ 24 שבבעלות קשת), "רמזור", "50 דברים שאתם צריכים לדעת" ועוד. הזכיינית ביצעה מספר מועט של הפקות ל-HOT, כמו "סטופ כדור הארץ", ו"חי בלה לה לנד" ב-yes. כחלק מהרכישה, מחזקיה אנדמול ישראל בזכויות לפורמטים שונים של אנדמול בעולם, והיא זו שגם אמורה להפיק אותם – ולכן היא צפויה לעבוד עם גופי תקשורת נוספים.

עד לאחרונה, גופי השידור, ובעיקר זכיינית ערוץ 2 קשת, נהגו לכפות על חברת הפקה לעבוד עמן בלבד – ומנעו מהן לעבוד עם גופי שידור מתחרים. הכוח הכלכלי נמצא בידיים של גופי השידור (הכנסות מפרסומות), ולכן חברות ההפקה נאלצו להישמע לתנאים שהוצבו להן, שיצר להם יתרון מסחרי. הנוהג הזה החל לחלוף מהעולם בגופי השידור המתחרים, בעיקר לאור החולשה הכלכלית שלהם – אבל לקשת יש עדיין גופי הפקה שעובדים עמה בלבד.

אלעד קופרמןצילום: אמיל סלמן

החיבור לאנדמול העולמית מעביר את הכוח הכלכלי לידיים של חברת ההפקה הישראלית, שעתה מנסה להרחיב את פעילותה ולעבוד גם עם גופי שידור מתחרים ללא מחויבות לקשת.

כיום קשת עובדת עם אנדמול על שורה של פרויקטים, בהם "המרתון" שמשודרת כיום, הסדרה "להיות איתה" של אסי עזר, "רמזור", סדרה דרמה קומית בשם "שחקן זר". בנוסף, מתכוונים באנדמול וקשת לצאת להפקת עונה נוספת של "אייל גולן קורא לך" ו"האח הגדול", ושתי החברות עובדות על כמה פרויקטים נוספים, בהם שעשועון מוסיקלי לערוץ 24.

מקשת נמסר: "לקשת, קופרמן ואנדמול מערכת יחסים פרייה וארוכת שנים, ובימים אלה החברות עובדות על שורה של פרויקטים משותפים".

מאנדמול נמסר: "אנדמול ישראל הינה הנציגה הבלעדית של אנדמול העולמית להפצה והפקת פורמטים של החברה בישראל, וככזו נמצאת בקשרי עבודה שוטפים מול מגוון גופי תקשורת ובתי ההפקה. באשר לתנאי ההתקשרות החברה אינה נוהגת לפרט אודות תנאי ההתקשרות המסחריים שלה לבין לקוחותיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"