תלונה למבקר המדינה: זליג רבינוביץ' התחזה ל"מנהל החדשות" ברשות השידור

עוד כותבת האגודה כי "עוזר מנכ"ל קושר לעצמו כתרים שאינם לו, ושאינו רשאי כלל לשים על ראשו, על פניו - בשיתוף ובידיעת ההנהלה הבכירה של רשות השידור"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

אגודת העיתונאים בירושלים מבקשת ממבקר המדינה לחקור תלונה בנוגע לעוזר מנכ"ל רשות השידור, זליג רבינוביץ', בחשד כי התחזה והציג את עצמו כבעל תפקיד בכיר יותר ברשות השידור. "היחס להתחזות החמיר מאוד בשירות הציבורי, וגם עובדי ציבור שהתחזו שלא במסגרת עבודתם, נענשו במלוא החומרה, עד כדי הדחה מהשירות. ככל שיתברר - כפי שנחזה על פניו – כי אכן מדובר בהתחזות, במסגרת השירות, הרי שאנו בטוחים כי ההתייחסות תהיה בהתאם", נכתב בפניית אגודת העיתונאים.

מכתב האגודה נשלח בעקבות הפרסום ב-TheMarker שלפיו רבינוביץ', שמשמש רק כעוזר למנכ"ל הרשות יוני בן מנחם אך בפועל נחשב האיש החזק ברשות, הוצג כ"מנהל חדשות רשות השידור הטלוויזיה והרדיו" – וזאת במסגרת ארוחת הערב הממלכתית במשכנו של נשיא המדינה במרץ. מדובר על תפקיד שכלל אינו קיים ברשות השידור.

בפנייה למבקר המדינה, באמצעות עו"ד אופיר טל, טוענת האגודה כי " הדברים חמורים אף יותר , שכן מר רבינוביץ', לכאורה בסיוע גורמים בכירים ברשות השידור, התחזה לממלא תפקיד שאינו קיים, זאת בשעה שנאסר עליו בפועל למלא תפקיד ניהולי ברשות השידור... כעוזר מנכ"ל כפוף מר רבינוביץ' למגבלות שונות, לרבות איסור לעסוק בניהול ובכוח אדם... לא מכבר יצא צו שיפוטי מוסכם, האוסר על מר רבינוביץ' למלא תפקיד ניהולי ולעסוק בכוח אדם, וזאת במסגרת עתירה התלויה ועומדת בבית הדין לעבודה (עתירה שהוגשה על ידי אגודת העיתונאים בתל אביב ומנוהלת על ידה)".

עוד הוסיפה האגודה כי "עוזר מנכ"ל קושר לעצמו כתרים שאינם לו, ושאינו רשאי כלל לשים על ראשו, על פניו - בשיתוף ובידיעת ההנהלה הבכירה של רשות השידור, אשר מסייעת לו להציג את עצמו בתפקיד שאינו שלו, ושממילא אינו רשאי למלא. בין אם מדובר בהתחזות לכאורה בשיתוף ההנהלה הבכירה ברשות, ובין אם מדובר בהפרת האיסורים המוטלים על מר רבינוביץ' (ולא לראשונה), הרי שהדבר דורש חקירה ובירור ממצה".

מרבינוביץ' מסר בתגובה: "אגודת העיתונאים בירושלים מנסה להצדיק את קיומה והוצאותיה הכספיות כנגד ארגוני העובדים האחרים על ידי הצגת מצגות שווא וניסיונות נואשים ליצור כותרות בכל מחיר העיקר להיות על 'המפה' ללא שום התחשבות בזמנם ובכבודם של נשיא המדינה ומבקר המדינה. אני מאמין שגם קוראי TheMarker מבינים זאת לא פחות".

זליג רבינוביץצילום: רפי קוץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר